Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 01:32, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Żurawka krwista, długo kwitnie, bardzo ją lubię, ale zaczynam częściowo dosadzać ją do red Barona. Szybciej startuje, niż Baron, więc efektu spodziewam się lepszego ... Za to tu dosadzę szałwię niziutką ...i jeżówki...

Juki w tym roku dają czadu

Mają sporą liczbę kwiatów

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:32, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś trochę ogarniałam stipę, wyczesywałam jej nasionka, częściowo chciałam ją ujarzmić i trochę przycięłam kilka kępek. Efekt niezadowalający. Lepiej wygląda z nierównymi końcami falującymi na wietrze...
Lawendę mam w trzech odmianach i w trzech etapach kwitnienia.


Tutaj inna odmiana, łądna zimą, ale kwitnienie mniej efektowne ...

Liatry zaczynają nieśmiało kwitnąć ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 01:43, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Buszlandia...
Chyba nie umiem inaczej. I mimo, że zachwycam się ogrodami Oli, Polinki, tym ładem, podziałami roślin, to kiedy odwiedzam ogród Ewy Bacowej, nie mogę przestać na niego patrzeć, zachwycać się tą mieszanką barw, faktur, przenikających się zapachów, wysokości, a przede wszystkim wielkości ogrodu...
I wracam na swoje włości, i ogarnia mnie zadowolenia, że mam tak, jak lubię, jak lubi Zbyszek





Dobranoc

____________________
Ogródek Iwony II
Katkak 06:46, 18 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Fajnie, że jesteś. Ogród piękny. Też kocham kolory i nie umiałabym inaczej. Podobać się nam może wiele rzeczy, ale jednak ważne co nam w duszy gra. Ścieżka wyglądała fajnie. Teraz też ok. Najważniejsze zeby Wam się podobało. Ścieżki ze żwirku wyglądają cudnie i mam wrażenie, że i rabaty zyskały na tym połączeniu, bo żwirek jeszcze podbija ich urodę. Weselcie się na weselu, a potem wracaj do nas.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
tulucy 07:09, 18 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jak dobrze, że choć na chwilę wpadłaś i to jeszcze że zdjęciami . Utwierdzam się w planach na żwirowe ścieżki w drugiej części warzywnika, tam, gdzie nie starczy mi cegły.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
MirellaB 09:30, 18 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Cześć Iwonka. Myślałam o Tobie, że mało Ciebie na forum. Ja też już mało aktywna. Sporo ludzi już nie ma na O (z tych u których byliśmy wzajemnie aktywni na wątkach).

Ogród Twój bardzo ładnie się prezentuje. Odnośnie kolorów w tym sezonie mam to samo co Ty - nie przeszkadza mi mnogość barw - zajrzyj do mnie

Stipa zaczyna mnie denerwować. Wczoraj sporo jej wyrwałam i wywaliłam. Kiedyś Bratka Szemusia pisała, że stipa najładniejsze jednoroczna z nowych siewek i miała rację. Teraz tego doświadczam. Większość tej starej leży i się nie podnosi. Części ścięłam i ładnie odbija.

Iwonka róży Laguny już nie masz?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
szemusia 18:06, 18 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Uderz w stół, a nożyce się odezwą
Fajnie dziewczyny Was czytać

Iwonko, całkiem Cię rozumiem - u mnie też sprawy rodzinno - zawodowe staly się priorytetem, choć cichaczem na O. zaglądam nadal. Ogrodkowo działam - to nieuleczalne
Piękny busz Ci się na rabatach zrobił. Chyba macie wiecej deszczu, bo wszystko takie buje, zielone. U mnie susza masakryczna, w przedogrodku trawnika brak... W pewnym momencie wprowadzono nawet ograniczenia w podlewaniu... Ratowalam tylko to, co konieczne.

Pozdrawiam wakacyjnie
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Anusia 19:51, 18 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwonka pięknie. Kolorowe zapachy, dobrze określiłaś. Myślę, że powinno się sadzić to co się lubi. Czasem samo się wysieje i też cudownie wygląda.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
21:04, 18 lip 2019
Ogród piękny. Cieszę się że znalazłaś chwilkę i wstawiłaś zdjęcia. Często myślę o tobie jak patrzę na moje hortki z patyczków od Ciebie i jak bywam nad morzem też myślę, że może jesteś niedaleko

Tulipanowiec piękny jest, sama posiadam dwa

Edit miałam zapytać o te różową jeżoweczke na zdjęciu, co to za odmiana?
jolanka 21:33, 18 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Miło zobaczyć Twój ogród Iwonko, pięknie wszystko kwitnie, rośnie. Brakuje tu Ciebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies