Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

AgataM 21:51, 18 lip 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Uwielbiam takie ogrody Cuuudny busz
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Joku 22:01, 18 lip 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Bardzo ucieszyły mnie obrazki z twojego ogrodu. Przyznam że trochę za nimi tęskniłam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Monia81 22:40, 18 lip 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7963
Buszlandia Iwonko wspaniała, dobrze jest mieć tak, jak każdy z nas kocha, ja uwielbiam takie zestawienia cieszę się, że pokazałaś zdjęcia i że jesteś... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
TAR 10:06, 19 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7224
Iwonka dawno Cie nie bylo ale ogrod piekny. Wsadzenie tulipanowca z korzyscia dla rabaty i zmiany tez niezle. Az zazdroszcze, bo u mnie nic z "budowlanych" nie ruszylo, tak jak nie mialam płyt przy skrzyniach tak nie mam. Ale i u nas od ub. wrzesnia za wiele sie dzieje, troche nerwy poszargane mielismy. Sadzenie i przesadzanie na chwile obecna daje mi niejakie wytchnienie i nie myslenie o złym. Jakbys byla w poblizu to daj znac. Aaa i trawki od Ciebie ładnie sie ukorzeniły i rosna, za rok beda juz ładne kępki, troche odchorowały jesienia ale po deszczach ozdzyły.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 10:49, 19 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18386
Iwonko, widzę, że nie tylko ja zrobiłam sobie urlop na O.
Twój ogród pięknie się prezentuje, rośliny rosną jak na drożdżach Bardzo fajny macie ten warzywnik. W okolicach tarasu i garażu dużo się zmieniło na plus oczywiście
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
akak 23:02, 23 lip 2019

Dołączył: 25 lis 2016
Posty: 19
Dzien dobry, zmiana alejki w ogródku warzywnym rewelacja - też mam taki malutki zakątek gdzie trawa kiepsko rośnie, także skorzystam z pomysłu, fajnie że zdjęcia są z realizacji. A żwirek o jakiej granulacji wysypaliście?
Cudne ujęcia


te podpory w warzywnym w tym 1 ujęciu wyglądają jak dzieła sztuki
mirkaka 08:50, 22 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
Iwk4 napisał(a)
Na podjeździe robi się zielono, gdy od czasu do czasu pada...
Rośnie tam dzika trawa, trochę dosialiśmy, nie traktuję jej jak trawnika, nigdy nim nie będzie, ale i tak kosimy i nawozimy czasem ...

Zaczęły kwitnąć jeżówki. Uwielbiam ten czas



I kwitnie rudbekia. Ta omszona, która co roku zaskakuje wyborem miejsca, gdzie się pojawia...

I przestało mi przeszkadzać, że ogród ma różne kolory...żółty, niebieski, czerwony ...
Kolorowe Zapachy - jak byłam mała, dostałam na działce od cioci bukiet kolorowych kwiatów, cały dla mnie. Tak wtedy powiedziałam




Iwonko, jakie cudne ujęcia letniego ogrodu
Pięknie komponujesz rośliny, a te żółte rudbekie samosiejki przecudnie uzupełniają
kompozycję
Mam nadzieję że w tym roku będziesz częściej zaglądać na swój wątek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
nicol21 11:48, 22 sty 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Zmiany były fajne, może w tym roku będzie spokojniej?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
eda 12:55, 22 sty 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Iwk4 napisał(a)
Na podjeździe robi się zielono, gdy od czasu do czasu pada...
Rośnie tam dzika trawa, trochę dosialiśmy, nie traktuję jej jak trawnika, nigdy nim nie będzie, ale i tak kosimy i nawozimy czasem ...

Zaczęły kwitnąć jeżówki. Uwielbiam ten czas



I kwitnie rudbekia. Ta omszona, która co roku zaskakuje wyborem miejsca, gdzie się pojawia...

I przestało mi przeszkadzać, że ogród ma różne kolory...żółty, niebieski, czerwony ...
Kolorowe Zapachy - jak byłam mała, dostałam na działce od cioci bukiet kolorowych kwiatów, cały dla mnie. Tak wtedy powiedziałam



Witaj Iwonka pięknie twój ogród się rozwinął my wiemy ile pracy i potu kosztował ,uwielbiam łany kwiatów traw super się to ci udało i kolory bajka .Fajnie zrobiłaś (wiadomo że z pomocą same nie damy rady prawda ale pomysły są nasze hii) chodniczki przejścia dodały uroku ...u mnie też ciągle ale stopniowo coś nowego dochodzi ale bez tego było by nudno
miłego tygodnia kochana buziaki zostawiam i podziwiam sobie jeszcze ...buziam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Iwk4 10:36, 19 lut 2020


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dzień dobry wszystkim. Dawno mnie nie było. Miałam długi reset od Ogrodowiska. Przybyło mi obowiązków, a jednak bycie systematycznie na forum wymaga sporo czasu, którego mi brak. Trochę mi szkoda, bo dużo tu się nauczyłam. Czasami bywam na Instagramie, tam podglądam ogrody, czasami wstawię jakąś fotkę z mojego.

W zeszłym roku nie udały mi się róże. Mocno chorowały, albo susza wpłynęła na ich rozwój, sama nie wiem, co było nie tak. A ja zwyczajnie nie miałam czasu na ogród. Zobaczę, jak w tym roku ogród będzie wegetował. WW zeszłym roku nie poświęciłam mu tyle uwagi, ile wymagał. Za to założyliśmy nawadnianie na rabatach, co pomogło wielu roślinkom wytrwać. Już nie musiałam stać 3 godziny z wężem i podlewać rabaty. Ucierpiał niestety trawnik, jak w wielu ogrodach...

Potem przyszła zima, łagodna bardzo, więc czuwałam nad różami, kiedy okrywać. Ostatecznie nie okopczykowałam róż, bo cały czas rosną, mają zielone liście, nie zrzuciły starych liści, wypuszczają pąki kwiatowe. Wprawdzie nie rozpuszczają się, ale jednak nie weszły w stan zimowego spoczynku.

Trawy wypuszczają zielone źdźbła, obcięłam część seslerii, ale tez przeziębiłam się po jednej z ogrodowych sobót i teraz muszę cierpliwie czekać na sprzyjającą aurę, by obciąć trzcinniki i resztę seslerii. Aaaa, jeszcze turzycę palmową, bo szybko startuje...

Pozdrawiam wszystkich zaglądających. Może mi się uda wygospodarować poł godziny dziennie, by zaglądać tutaj do was.

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies