Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Nallar 23:08, 21 mar 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
No proszę wychodzi.... grunt to się nie zniechęcać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Iwk4 23:20, 21 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
No to teraz sprawozdanie z wczorajszego wypadu:
Po za odwiedzinami siostry, jak już jedzie się do dużego miasta, trzeba zaliczyć wypad do dużych sklepów. Musiałam oddać telefon w ramach reklamacji, teraz jestem chwilowo uziemiona
Na pocieszenie poszliśmy do Obi. Zbyszek zaklinał się, że nie dostanę żadnego bukszpana i robił dziwną minę. Pierwsze kroki skierowaliśmy na dział Ogród
Były sześciopaki, ale cena mnie nie zachęciła do kupna...
Pojedyncze bukszpany ładne, ale w zeszłym roku widziałam w nich potencjał na formowane kulki, teraz jakoś nie bardzo. Pooglądałam kulki, wzdychając do tych 26 zł
Zbyszek zauważył 3 bukszpany w mocno uszkodzonych doniczkach. poprosiliśmy sprzedawcę,zapytałam się o przecenę tych trzech. Zbył nas, twierdząc, że jeśli będzie, to za tydzień. Powiedziałam, ze za tydzień te kulki bez wody będzie można wyrzucić.
Nawinął nam się inny sprzedawca, bardzo miły pan, pokazałam mu kulki, poprosił, by poczekać, przyszedł za chwilę z kimś ważniejszym. Znowu miałam czekać, przyszedł pan ważniejszy od tego poprzedniego. Znowu miałam czekać, bo musiał iść uzgodnić przecenę.
Jak pan wrócił, zaczął naklejać cenę i tłumaczyć się, że bardziej obniżyć się nie dało
Takie były doniczki:

Takie kulki:

Tylko nie wiem, czy nie schorują, bo korzonki mocno przycięte.
Na noc wsadziłam do wiadra z wodą, by się napiły, dziś poszły na rabatę. Dosadziłam inne z przechowalnika. Kształt i kolor jest ładny, tylko by się teraz ładnie ukorzeniły

W nogi dostały kompostu I na koniec podlałam
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:26, 21 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022


Jeszcze bratki mi wskoczyły do koszyka:

I hiacynty, ale są nierozwinięte i do domu będą na święta
____________________
Ogródek Iwony II
Sebek 23:26, 21 mar 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zbrodnia! Taką przecene wymusić - macie Wy talent do transakcji!

Chyba pojadę do obi, strace przez przypadek parę doniczek i poproszę o przecenę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 23:27, 21 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek
____________________
Ogródek Iwony II
AnnaCh 23:30, 21 mar 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No super Jak teraz będę w Obim, to szukam pękniętych doniczek
Ślicznie wyglądają, niech zdrowo rosną
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Iwk4 23:31, 21 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Ja w tym roku chyba tylko jakieś cebule do wazonu wsadze i tyle... Ale podziwiam Was

Sebek, jak do wazonu cebule? Jakaś inspiracja może? Hiacynty muszę zagospodarować. Mam szkło
____________________
Ogródek Iwony II
Anabell 23:33, 21 mar 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iwonko - ...ale jaja
Byłam dziś w Obi, miałam chęć na wielopaki bukszpanów, ale też stwierdziłam cena za wysoka. Wzięłam w pojedynczych doniczkach, na dekorację stołu.

Oj! wróciłam, miałam wysłać a tu powiadom czyli jeszcze nie wpisywałam nic w nowym wątku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Iwk4 23:42, 21 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Takie uszkodzone warto teraz szukać. Od kilku dni towar stoi. Pracownicy nie mają czasu podlewać, potem zalewają roślinki. Te buksiki mogą odchorować, ale będę na nie chuchać

Kochani, przepraszam, ale nie dam rady odpisać pojedynczo. Zmęczona jestem, muszę odespać ...
Jutro zajrzę do was na wątki

Martwi mnie po zimie trawa. Mocno wypadła.

To samo miejsce latem:


Kiedy robi się dosiew? W kwietniu?
Teraz posypię dolomitem

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:43, 21 mar 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anabell napisał(a)
Iwonko - ...ale jaja
Byłam dziś w Obi, miałam chęć na wielopaki bukszpanów, ale też stwierdziłam cena za wysoka. Wzięłam w pojedynczych doniczkach, na dekorację stołu.

Haniu, na obwódki zamówię bukszpany przez internet. Potrzebuję na kilka miejsc. Już sobie powoli przeliczam, ile potrzebuję
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies