Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

ren133 11:26, 10 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Iwk4 napisał(a)




A wiesz Iwonko, że ja też "tworzę" niebieską rabatę przy moich świerkach?
Zobaczymy co mi z tego wyjdzie? Na razie marnie to wygląda bo maciupkie wszystko Mam tam szałwię zwykłą (takie lichutkie sa ... teraz juz wiem jak ważne jest gdzie się kupuje sadzonki ... lepiej zapłacić więcej i z pewnego źródła żeby mieć silną roślinę), przetacznik, kocimiętkę - malutkie 3 sadzonki od jankosi i 3szt perowskiej (piękna ta perovskia u bacowej) aaa i jeszcze ostróżki
Zobaczymy co mi z tego "urośnie"?

PS Miło Cię widzieć na zdjęciach
I fajną wyprawę zorganizowałaś uczniom
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
sylwia_slomc... 12:20, 10 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Iwk4 napisał(a)
Jeszcze zeszyty sprawdzam ...
Poczytałam trochę forum, wieczorem popieliłam trochę warzywnik, w dzień za gorąco było. Przerwałam buraczki i ugotowałam botwinkę, wyrwałam koperek, muszę pokroić i zamrozić i wysiać następny...
Pozachwycałam się ogrodowym kwieciem...
Uwielbiam naparstnice, kwitną teraz.
U Ren białe wystają zza hortensji.
Ciekawa jestem, czy jakbym oddzieliła białą, to czy z nasionek też będą białe?





Wydaje mi się , że tak bo u mnie te co się z białych wysiały są białe
Powiedz co to za roślinka w tle za naparstnicą z pierwszej foty?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwk4 19:22, 10 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)
Hosty są cudne.
Iwonka kiedy można usunąć całkowicie resztki po tulipanach? Jak całkiem uschną?

Aniu, wczoraj wykopałam moje Exotic i Quin of Night. Listki miały już podeschnięte, choć nie wszystkie całkowicie. Wyglądało to mniej więcej tak:

No i jestem zmartwiona. Cebulki dały się ładnie oddzielać, ale w środku pomiędzy cebulkami były jakieś wijące się robaczki, coś jak dżdżownice, ale to nie one. Obawiam się, ze gdyby cebulki były w ziemi przez lato, miałyby niezły kąsek z tych cebulek. Kilka cebulek było zgniłych, jakby te wijące je wyjadły już. Jak będę sadzić jesienią, muszę czymś je zaprawić, ale jeszcze nie wiem, czym należy.
Oczyszczone cebulki włożyłam do papierowej torebki i zostawiłam w przewiewnym miejscu na belce pod dachem. Torebkę podpisałam. Następne cebulki będę wykopywać na dniach, jak czasu mi starczy.
Niestety, te cebulki podzieliły się na mniejsze i raczej wszystkie w przyszłym roku nie zakwitną. Ale już wiem, że cebule przyrastają i te mniejsze w przyszłym roku nabiorą masy i objętości i za dwa lata będą kwitły.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 19:27, 10 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
jolanka napisał(a)
Iwonko, fajnie wygląda to "zakole" z kamieniami i żwirkiem umiejscowione w rabacie. mam kamulców ogromna ilość - eM znosi "bo lubi" - to troche wykorzystam tak, jak u Ciebie.
Rozplenicy tez nie wykopywałam choć wypusciła tylko trochę Trochę to głupio wygląda, ale pewnie trzeba już zostawić

Jolu, Red Baron w tym żwirku rośnie i całkiem fajnie go widać.
Żwirku będzie więcej, ale chwilowo go zdjęłam, bo przygotowuję obok miejsce pod sadzawkę. Trochę to potrwa, zanim będę robić, bo ma być ścianka z cegły, taka niewielka, ale będzie. No i wszystko musi poczekać. Zbyszek nie muruje sam, więc będę musiała poprosić fachowca. Wprawdzie donice murowałam przy tarasie sama, ale Ogrodowisko podnosi poprzeczkę i tutaj krzywizny nie przejdą, hi, hi
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:08, 10 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
LyraBea napisał(a)

...
Dobrze mieć takie wsparcie jak Twój Zbyszek w ogrodzie. Iloma rzeczami on się zajmuje a Ty możesz skupić się na pozostałych. I pomyśl sobie, że ja w moim domostwie muszę potrafić i zbić taką skrzynkę i wypielić i taczkę kamieni przewieźć. Czego ja nie muszę potrafić. Ogranicza mnie jedynie to, że czasem w rękach tyle mocy nie mam co facet.
Skrzynki na warzywa są świetne. A powiedz mi, czy ziemia w nich nie nagrzewa się nadmiernie, czy za szybko nie wysychają? Jak już będę miała piękny ogród, to taki warzywnik jaki teraz mam to nie przejdzie. A w skrzyneczkach można z niego uczynić kolejny element dekoracyjny. Twoje skrzyneczki podsypane na dole kamykami. Wygląda to świetnie.
A śmieszną historyjkę o smartfonie pewnie nie tylko ja bym z ciekawością przeczytała

Beatko, wiem, że na co dzień zmagasz się sama z problemami, czasami to dla kobiety trudne. Ja wolę, jak mam wsparcie, no ale doświadczenie i pewne życiowe potknięcia doprowadziły do mojego wolę i już siłaczką w ogrodzie nie chcę być. I nie mogę. Kiedyś dźwignęłam jeden krzaczek zbyt dla mnie ciężki, bo chciałam przesadzić i posypała się lawina nieszczęść, teraz już tak nie robię. Zdrowie ważniejsze. I wcale wtedy mi kręgosłup nie poszedł, tylko siatkówka w oku. Drugie zagrożone. Więc wysiłek może spowodować ślepotę nieodwracalną, a wtedy po co mi ogród?

A warzywka swoje są ważne i nie muszą być od razu w skrzyneczkach
Wszystko sobie zaplanuj, co gdzie chcesz i wtedy możesz działać spokojnie wg planu nasadzeń
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:49, 10 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
kasja83 napisał(a)
Hej Iwonko-wyczytałam u Kindzi, że nie będzie Cię na spotkaniu-wakacje się szykują??
Jakie jeżówki sobie wsadziłaś?

Kasiu, no nie będzie mnie. Pakujemy się na urlop. Pierwszy od sześciu lat Wprawdzie tylko tydzień, ale z e-Musiem
A jeżówki przesadzałam. jakieś bordowe, bezodmianowe. Zobaczę, co z nich będzie. Rok temu kupiłam na targach. Dwie mi wyginęły, trzy zostały.
____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 22:37, 10 cze 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Aniu, wczoraj wykopałam moje Exotic i Quin of Night. Listki miały już podeschnięte, choć nie wszystkie całkowicie. Wyglądało to mniej więcej tak:

No i jestem zmartwiona. Cebulki dały się ładnie oddzielać, ale w środku pomiędzy cebulkami były jakieś wijące się robaczki, coś jak dżdżownice, ale to nie one. Obawiam się, ze gdyby cebulki były w ziemi przez lato, miałyby niezły kąsek z tych cebulek. Kilka cebulek było zgniłych, jakby te wijące je wyjadły już. Jak będę sadzić jesienią, muszę czymś je zaprawić, ale jeszcze nie wiem, czym należy.
Oczyszczone cebulki włożyłam do papierowej torebki i zostawiłam w przewiewnym miejscu na belce pod dachem. Torebkę podpisałam. Następne cebulki będę wykopywać na dniach, jak czasu mi starczy.
Niestety, te cebulki podzieliły się na mniejsze i raczej wszystkie w przyszłym roku nie zakwitną. Ale już wiem, że cebule przyrastają i te mniejsze w przyszłym roku nabiorą masy i objętości i za dwa lata będą kwitły.

Dzięki Iwonka. Super instrukcja.
Takie same glizdy miałam w cebulach czosnku. Rozdzieliłam na mniejsze cebule i położyłam w przeciągu ale bez papierowej torebki. Mam nadzieję że to nie obowiązkowe. Teraz muszę wykopać tulipany. Zobaczymy co u nich słychać.
Gdzieś czytałam o tym zaprawianiu cebul. Jak gdzieś natrafię to dam znać. Też mi się to przyda. Może jutro podpytam na spotkaniu jak nie zapomnę. Mam nadzieję że się poznamy.
Do jutra.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
bacowa 23:03, 10 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwonka, kocimiętka żyje ?
Edit. gdzie ty znowu się wybierasz ?
Iwk4 02:29, 11 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)

Gdzieś czytałam o tym zaprawianiu cebul. Jak gdzieś natrafię to dam znać. Też mi się to przyda. Może jutro podpytam na spotkaniu jak nie zapomnę. Mam nadzieję że się poznamy.
Do jutra.

Aniu, byłoby super w sprawie zaprawiania.
Jutro mnie nie będzie. Spotkamy się innym razem.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 02:37, 11 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Iwonka, kocimiętka żyje ?
Edit. gdzie ty znowu się wybierasz ?

Ewuniu, pewnie że żyje. Tylko co do zdjęcia nie chciała współpracować. Przymiotno wewaliło się w kadr, a ona wyszła zamazana. Jutro cyknę ją jeszcze raz.
Co do wyjazdów - pv
Dziś (wczoraj) na zmianę wiało i padało... I dalej sucho... Mimo deszczyku.


____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies