Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Flower1 14:16, 12 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Iwk4 napisał(a)

Aniu, wczoraj wykopałam moje Exotic i Quin of Night. Listki miały już podeschnięte, choć nie wszystkie całkowicie. Wyglądało to mniej więcej tak:

No i jestem zmartwiona. Cebulki dały się ładnie oddzielać, ale w środku pomiędzy cebulkami były jakieś wijące się robaczki, coś jak dżdżownice, ale to nie one. Obawiam się, ze gdyby cebulki były w ziemi przez lato, miałyby niezły kąsek z tych cebulek. Kilka cebulek było zgniłych, jakby te wijące je wyjadły już. Jak będę sadzić jesienią, muszę czymś je zaprawić, ale jeszcze nie wiem, czym należy.
Oczyszczone cebulki włożyłam do papierowej torebki i zostawiłam w przewiewnym miejscu na belce pod dachem. Torebkę podpisałam. Następne cebulki będę wykopywać na dniach, jak czasu mi starczy.
Niestety, te cebulki podzieliły się na mniejsze i raczej wszystkie w przyszłym roku nie zakwitną. Ale już wiem, że cebule przyrastają i te mniejsze w przyszłym roku nabiorą masy i objętości i za dwa lata będą kwitły.

Iwonko w tym roku pierwszy raz zaczynam wykopywac swoje tulipany ,trzymam je w koszyku(takim od truskawek) czy moga zostać tak do jesieni? i jeszcze jedno pytanko ,czy od razu oddzielać te malutkie cebulki czy we wrześniu?
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
polinka 14:26, 12 cze 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ciekawa jestem co to za dwa nabytki masz?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Ewa777 17:20, 12 cze 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Iwonko, napięcie rośnie Wszyscy chcemy zobaczyć Twoje nowe drzewka
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
bacowa 18:42, 12 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwonka, jesteś w błędzie to nie jest kocimiętka syberyjska.
Ta odmiana to Walkers Low lub Six Hills Giant. Kiedyś próbowałam dociec która to , ale chyba różnica między nimi jest niewielka i nie doszłam co ona za jedna . Ale śliczna jest to chyba przyznasz, kocham ją za wszystko i chyba to widać w moim ogrodzie, bo pełno jej wszędzie


Edit: podpinam się pod prośbę Ewy i Polinki
Iwk4 20:32, 12 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fotki jutro.
Cały dzień zwariowany.
Ale zdążyliśmy Pawełkowi kupić basen. Za tydzień go rozłożymy. Muszę wyrównać teren. Tymczasowy zresztą...

Ewa, no właśnie czytam o twojej kocimiętce. Czyli jakaś nazwa potencjalna twojej wysokiej kocimiętki jest
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 22:41, 12 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwonka wejdż na 675 str," Ogród u stóp klasztoru" może ty rozpoznasz.
L00zak 22:46, 12 cze 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
To jak zawsze czekamy na fotki
Dzieciaki uwielbiają basen heheh
Będzie się więc działo
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
Iwk4 23:02, 12 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Iwonka wejdż na 675 str," Ogród u stóp klasztoru" może ty rozpoznasz.

Hi,hi, myślisz, że ja lepiej rozpoznam niż ty?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/47-ogrod-u-stop-klasztoru?page=675
Ty ją widzisz na co dzień.
To jest twoja kocimiętka:




No dobra, jutro poćwiczę rozpoznawanie. Dziś już idę spać. Może rano, jak Zbyszek wstanie do pracy, to wejdę na formum,chyba, ze o 4.30 na drugi bok się będę odwracać
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:08, 12 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
L00zak napisał(a)
To jak zawsze czekamy na fotki
Dzieciaki uwielbiają basen heheh
Będzie się więc działo

No, jakoś tak się składa, ze w niedzielę spędzam czas z rodzinką, ze Zbyszkiem i to on narzuca dość szybkie tempo tego, co robimy. I jakoś nie starcza czasu na forum i komputer. Fotki są na karcie, do kompa wgram jutro rano

Co do basenu - rok temu w upalne lato sama marzyłam o kałuży z wodą dla ochłody
Basen kupiłam niewielki, średnica 2,5 metra tylko. Poprzedni był wielki i ciężko było go czyścić przy wymianie wody, a wtedy jakoś do pomocy nie było chętnych...
Teraz poradzę sobie sama
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 23:29, 12 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)

No dobra, jutro poćwiczę rozpoznawanie. Dziś już idę spać. Może rano, jak Zbyszek wstanie do pracy, to wejdę na formum,chyba, ze o 4.30 na drugi bok się będę odwracać

Iwka, a ta kocimiętka to nie jest przypadkiem Kocimiętka Faassena - Nepeta faassenii?
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies