Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

margaretka3 12:45, 20 kwi 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Iwonka, bardzo Ci dziękuję za instrukcję obrazkową, przekonująca Mam nadzieję, że mąż nie będzie mi już marudził, że się "nie da".
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Anusia 20:58, 21 kwi 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwonka dziękuję za odwiedziny. Szkoda, że tak krótko. Zapomniałam powiedzieć o zmianach na folkowej. Po radach Ewy zabrałam się za przemeblowanie części dużej rabaty. Tak z marszu. Teraz powinno być dobrze.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
bacowa 05:37, 22 kwi 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463




Będziesz zadowolona
mirkaka 07:44, 22 kwi 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Bardzo fajna folia Spokojnie wszystko pomału ogarniesz
Jak ogrodówki przezimowały? okrywałaś?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
09:53, 22 kwi 2018
Iwk4 napisał(a)

Dzieciaki też to doceniają, jak przyjadą. Najlepiej smakuje takie wypłkane pod kranem w ogrodzie
Justyś, rzodkiewkę dziś chciałam posiać. Nie pamiętam, czy sieje ją się na obornik, czy w drugim roku?


powiem ci ze nie wiem ....napewno korzeniowe sie sieje w drugim roku po oborniku ....ale ja sie tym nie martwie ...bo ja daje na jesień do wszystkich skrzyń granulowany kurski ...rzadziej bydlecy ...ale on juz jest przekompostowany wiec sieje bez problemu i zastanawiania sie

PS. zreszta co ci szkodzi spróbowac ..rzodkiewki i tak mało siejesz wiec mozesz spróbowac ...najwyzej poniesiesz porazke i sie dowiesz))
Hogata 12:47, 22 kwi 2018


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Iwk4 napisał(a)
Dzień zaczął się przyjemnie. Przyjechały mebelki do pokoju gościnnego. Już o 7 rano pan umówił się na dowóz.

Słoneczko wyszło, ptaszki śpiewały, był powód, by wstać wcześniej.

Pan kierowca zainteresował się hortensją pnącą.

Pytał się o jej wymagania, opiekę nad nią. Przyznam się, ze jest bezproblemowa. Pnie się po altance przed domem. Wprawdzie u mnie odmiana Kyushu o niepozornych kwiatach, ale jest bezobsługowa i wiosną nic się z nią nie robi z wyjątkiem zasilenia.

Obeszliśmy kawałek ogródka, rozmawialiśmy o wiosennym cięciu hortensji. Wyjaśniłam, że tnę nad drugim, trzecim oczkiem, ale tylko hortensje bukietowe i drzewiaste Anabell. Ogrodowych nie ruszam, bo kwitną na zalążkach zeszłorocznych... To był miły poranek.

Potem kawa, kilka przeczytanych stron na forum, poszłam do ogrodu posadzić truskawki. Dostałam sadzonki od koleżanki.
I tak sobie pomyślałam: Jak bardzo potrzebny jest mi Ogród?
Dla koloru,
dla zapachu,
dla motylków fruwających w słoneczne dni...

Wdycham zapach świeżości,
stąpam kapciami po porannej rosie, idąc do warzywnika po świeży szczypiorek do jajecznicy.
Taki już jest. Urósł przez tydzień.



A kiedy mam doła, bo nie rozumieją mnie ludzie, ktoś ma pretensje, a ja nie wiem, o co im wszystkim chodzi, wystarczy godzina pracy w ogrodzie. Przycinam hortensje, cieszę się, bo molinia i red baron startują, sesleria kwitnie, za chwilę tulipany otworzą kolorowe płatki, a hiacynty pachną oszałamiająco.

I zatrzymuje się czas, problemy życia stają się mniej ważne, jestem tylko Ja i Ogród, i Lolek biegający za motylkiem. Miłego dnia...


Witaj Iwonko w tym roku.
Musiałam zacytować, obiema rękami się pod tym podpisuję.
Tylko ja nie umiem tego tak ładnie ubrać w słowa.

U mnie żurawki też biedne w tym roku, dużo wywaliłam, zastępuję trawkami, mniej problemowe są.
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
_Martini_ 14:09, 22 kwi 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ewa-Bacowa, jakie powojniki pokazujesz?

Iwka, przepraszam, że pytam Ewę w Twoim wątku, ale mnie te clematisy zaintrygowały.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 20:27, 22 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
_Martini_ napisał(a)
Ewa-Bacowa, jakie powojniki pokazujesz?

Iwka, przepraszam, że pytam Ewę w Twoim wątku, ale mnie te clematisy zaintrygowały.

Martynko, jutro o powojniku. Właśnie zostałam posiadaczką takiego, jak ma Ewa.
Dzięki Ewie. Ale o tym jutro po pracy. Pozdrowienia dla wszystkich

Ewa, tylko mi nie kasuj tego powojnika, proszę
____________________
Ogródek Iwony II
asiak 07:02, 23 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Iwonko zaleć do mnie, zobacz co kupiłam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwk4 21:30, 23 kwi 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Asiu, byłam, śliczna ta twoja Irga
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies