Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Anusia 17:19, 21 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078



Jakoś tak wyszło. szukali chętnych, zgodziłam się, myśląc, że chodzi o ogród, a potem przysłali pismo, ze biorę udział w konkursie "Wiejska Zagroda", ha, ha Mi się Zagroda z krowami kojarzy. Zbyszek mówi, z eja mam pomidorową zagrodę, hi, hi. Zobaczę o co będzie chodzić, bo to pierwszy raz. Podobno są kategorie jakieś


Iwona no uśmiałam się do łez
Jestem ciekawa do jakiej kategorii trafisz.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anda 17:32, 21 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
eee_taam napisał(a)



bazylie wysiałam miedzy nimi ..bo tak w gardenersie polecali ...gnojówke z pokrzyw mam i uzywam

ale prosiłabym cie o ie to mozliwe żebys zebrała wszystko co o pomidorach ta kobitka pisze ...jak przygotować ziemie na jesień jaki poplon najlepiej ...wapnowanie ...i takie tam inne rzeczy które oczywiście znajdziesz i zechcesz zebrac do kupy ...bo bym sobie to zachowała i wdrozyła w zycie ....latanie z pomidorami po skrzynkach jest dla mnie uciazliwe


Jak znajdę trochę więcej czasu to postaram się zebrać do kupy te wiadomości. Jednak chyba tak wielkiej filozofii w tym nie ma. Poplon jak już to ogólnie dla całego warzywniaka. Nic specjalnego dla pomidorów. Najważniejszy jest kompost
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao_J 19:14, 21 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja posadziłam w tym roku ogórki i pomidory razem. Ciekawe jak bardzo się nie lubią Na razie rosną.

Iwonka Ty już owocki masz? No u mnie dopiero kwiaty się otwierają. Szybko. No ale ja późno siałam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
06:22, 22 maj 2018
Anda napisał(a)


Jak znajdę trochę więcej czasu to postaram się zebrać do kupy te wiadomości. Jednak chyba tak wielkiej filozofii w tym nie ma. Poplon jak już to ogólnie dla całego warzywniaka. Nic specjalnego dla pomidorów. Najważniejszy jest kompost


Andziu ...dobra wiadomość ....zamówiłam tutaj ...wydaje mi sie że bardzo drogo ...ale będę ją mieć

http://allegro.pl/ogrod-w-zgodzie-z-natura-marie-luise-kreuter-i7348267881.html



Iwk4 21:27, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Iwonko, dziękuję. Sama się zachwycam. Jakby to nie zabrzmiało, wieczorem ogród w promieniach słońca jest piękny. Orlik jest śliczny, rok temu miałam jeszcze taki, ale wyginął.

Nie wiem, czy ja go niechcący wykopałam, czy zmarzł, czy jakoś tak...
Szkoda, był piękny.
Jakbym wiedziała gdzie, chętnie bym sobie kupiła nasionka takich wyjątkowych orlików...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:33, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
U Ciebie jak zwykle pieknie. Wszystko takie dopieszczone
Klon przy tarasie sliczny, bedzie dawal fajny cien. Czosnki tez uwielbiam, dlatego tez bardzo lubie maj i czerwiec.
Lolek to prawdziwy gwiazdor

Klon przy tarasie już daje lekki cień. I widzę go z okna salonu
Oglądałam fotki z zeszłego roku. Czosnki kwitły u mnie całe dwa tygodnie później. Tulipany też... I różaneczniki...
Gdy wczoraj pieliłam, zobaczyłam, że jeżówka będzie kwitła

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:42, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
asiak napisał(a)
Iwonko, pomidorki dorodne

Asiu, u Ciebie widziałam bardziej wypasione.

tulucy napisał(a)
To jutro rozkładam pomidorowe liście pod różami, na dwóch rabatach się mrówki rozpanoszyły

Łucjo, jak zadziała, daj znać

kasja83 napisał(a)
Ale obfitość warzywnika!

Kasiu, ograniczyłam warzywa do tych, które faktycznie zjadamy. Mam zioła w tym roku I koper wieloletni, który nie kwitnie...

Co zrobić, gdy bazylia kwitnie? Co dalej z nią zrobić?
____________________
Ogródek Iwony II
margaretka3 21:49, 23 maj 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Iwk4 napisał(a)
Ewa, no właśnie problem, ze z niego nie widać nasion i się nie wysiewa... Ani nie robi większy, by podzielić...

Wysiewa się, Iwonko, wysiewa
Mam takie i mam już kwitnące siewki.

Pomidorki piękne!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Iwk4 22:44, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
eee_taam napisał(a)


Andziu ...dobra wiadomość ....zamówiłam tutaj ...wydaje mi sie że bardzo drogo ...ale będę ją mieć

http://allegro.pl/ogrod-w-zgodzie-z-natura-marie-luise-kreuter-i7348267881.html




Już nie ma
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:45, 23 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)
To jeszcze napiszę, że pomidory lubią siebie i gnojówki ze swoich liści oraz pokrzyw Nie lubią ogórków, więc nie należy ich sadzić razem. Lubią bazylię

Zatem liści pomidorów nie wyrzucać, tylko na gnojówkę nastawiać? Dobrze wiedzieć
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies