Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:32, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anusia napisał(a)
Zgodzę się z Tobą, ze maj to najpiękniejszy miesiąc. Poranki przecudne. W nocy popadało i mam nadzieje, ze do Was dotarł deszcz. Widzę nadal pracowicie, obrzeża wkopane na nowej rabacie. Nam zostało trochę kostki, więc mamy na obwódkę drewutni. Będzie lepiej wyglądała a i deszcz nie będzie brudził deski.

Aniu, u nas też popadało, ale na rabatach nadal sucho, więc tego deszczu było mało. Dziś mimo to nie podlewałam. Nie miałam czasu, ochłodziło się troszkę, to jutro podleję ogród...
Fajnie powinna Ci wyjść obwódka wkoło drewutni
Dziś Zbyszek przywiózł mi następną zdobycz. Zaolejowany pierwszy raz Schnie.
Muszę wymyślić, co z tym zrobić w ogrodzie. Mam jeden pomysł na pionowy element, ale to musi potrwać i nabrać mocy. Na razie olejujemy
Ma śmieszny kształt.
Może ktoś ma jakiś pomysł? Dąb.


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:47, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)
Przepiękne obrazki z ogrodu
U Ciebie ciągłe zmiany Ale ja też lubię coś zmieniać. Nie wyobrażam sobie, że powiem "Już dość, teraz tylko pielęgnuję". Ciągle coś dokupuję, zmieniam Lubię to i Ty chyba też

Ewuniu, już tak nie zmieniam. Ramy ogrodu są takie same, najwyżej uzupełniam rabaty, jak coś wypadło. Ale wyobraź sobie Ewo, ze wtym sezonie nic nie kupiłam prócz pomidorów i ziół. Stipę wysiałam, dosadziłam na rabatach, dzieliłam trochę roślin, jak się dało, przesadziłam kilka, by uporządkować rabaty...Nie mam nowych miejsc, więc teraz tylko pielę... Choć będzie zmiana, bo mi w jednym zakątku przemarzła Skyrocket jałowiec, już drugi raz. Pójdzie do wycięcia i będę na nowo planować to miejsce... Ale pewnie jesienią, bo tam mam różę Graham Thomas i hacone zieloną, teraz nie pora na rewolucje ze względu na porę i temperatury...
Tu go w głębi widać...Dziś oświadczyłam Zbyszkowi, że idzie pod wycinkę, zaraz chciał ciachać

Problem w tym, ze po wycięciu mocno odkryję się od drogi...
Muszę mieć plan na zastępstwo
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:04, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Monia81 napisał(a)
Ten zakątek hostowy cudnie się prezentuje, tak jak kadry z całego ogrodu, pięknie Iwonko u mnie kociaki robią tak samo, łapkami bo obrzeżu z kostki chodzą, chyba nie chcą się pobrudzić pozdrawiam, u mnie od wczoraj leje, potrzebny był ten deszcz...

Moni, dziękuję.
Jak masz za dużo deszczu, oddaj trochę. Większość u mnie poszła bokiem...


Czosnki i żurawka krwista



____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:07, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
asiak napisał(a)


To tak jak ja Myślałam, że w tym roku już nic nie będę robić, a ciągle coś wymyślam

Jak każdy ogrodnik

_Martini_ napisał(a)
Bardzo ładny kolor ma ten klon.
U mnie tez psy i kot (nie moje) chodzą po obrzeżach. Śmiesznie to wygląda.

Wygląda na to, ze to norma

Jarzmianki i szałwia zaczynają.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:12, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Orlik od Małej Mi. Kolejny sezon w moim ogrodzie. I kolejny sezon się nim zachwycam.



____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:16, 18 maj 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Zbierz nasiona
Iwk4 23:18, 18 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, no właśnie problem, ze z niego nie widać nasion i się nie wysiewa... Ani nie robi większy, by podzielić...
____________________
Ogródek Iwony II
Ivvvona 21:42, 19 maj 2018


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Iwonko, dawno u ciebie nie byłam i jestem zachwycona twoim ogrodem. Masz ślicznie skomponowane rabaty a roslinki dorodne. Orlik od Ani faktycznie cudo.
O Presidencie odpowiedziałam u mnie. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Anda 21:54, 19 maj 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
U Ciebie jak zwykle pieknie. Wszystko takie dopieszczone
Klon przy tarasie sliczny, bedzie dawal fajny cien. Czosnki tez uwielbiam, dlatego tez bardzo lubie maj i czerwiec.
Lolek to prawdziwy gwiazdor
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 22:30, 20 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Będą pomidorki Jupiii


Dziś dostały drugą dawkę roztworu z pokrzywą Leję gnojówkę w butelki wetknięte do ziemi. Porcja raz na tydzień.

I podcięłam po jednym liściu od dołu. Jak przyrastają u góry nowe, dolne po jednym co 3-4 dni podcinamy, by nie zwiększała się masa zielona. Liście poszły na ziemię za radą pewnego ogrodnika. Chronią przed mrówkami, liście odstraszają je. Jak zaczną się robić żółte, można je z ziemi zabrać ...
Jeśli to działa, to chyba liście wyłożę pod drzewa owocowe. Mnóstwo mrówek po nich wędruje i przygotowuje miejsce mszycom. Zawsze tam, gdzie mrówki, za chwilę pojawiają się mszyce ...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies