Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 21:08, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
roma2 napisał(a)
Iwonko, nie masz czasu na forum chyba, bo Ty szkolniak jesteś

Roma, oj tak, gorący ten początek, pierwsze zebrania z rodzicami, pierwszy koncert życzeń, szukanie sposobów na motywowanie dzieci, po wakacjach jeszcze nie bardzo im się chce...
I jak przychodzę z pracy, to trochę czytam, ale pisać nie bardzo mi się chce. Wolę usiąść na tarasie z kawą w ręku. Nicnierobienie - znasz to? 10 lat temu nie znałam takiego słowa. Teraz już znam
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 21:10, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka, u mnie róże z drugim kwitnieniem w tym roku to totalna porażka, dodatkowo prawie wszystkie łyse. Jako że dla zdecydowanej większości z nich to drugi rok w moim ogrodzie, zastanawiam się na ile to wpływ tegorocznej pogody, a na ile uwarunkowań świetlnych w moim ogrodzie, które to z pewnością nie spełniają oczekiwań róż.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 21:11, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)
Iwonko, bardzo Twój ogród wypiękniał, dojrzał

Mireczko, to ten czas, kiedy wszystko porosło, czasami aż za gęsto. I miejsce się skończyło, rabaty założone, tylko z trawnikiem w tym roku problem. Za gorąco... za sucho...

Róże u mnie też nie dały rady wystąpić na jesiennym spektaklu... I tylko się martwię, że jak kolejny sezon taki będzie, niektóre rośliny nie dadzą rady...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:20, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
basia3012 napisał(a)

Witaj Iwonko, jestem zachwycona Twoim ogrodem. Piękny jest. A te fragmenty podobają mi się najbardziej. Szczególnie na pierwszym i trzecim zdjęciu.
Pozdrawiam

Witaj Basiu. Dziękuję za twoje zachwyty. Też już mi się podoba. Obserwuję rosliny, każdy rok, to nowe doświadczenia. Każdy rok jest inny. Inna aura, inaczej roślinki sobie radzą...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:23, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Monia81 napisał(a)


Piękne kąseczki Iwonko pokazujesz, ależ ci buja wszelkie dobro roślinne O pomidorkach czytam i notuję bo jestem ciekawa polecanych odmian, u mnie z kolei bawole serce daje czadu i ożarowski żółty, a z koktajlowych black sherry i żółte tylko nazwy nie pamiętam... buziaczki

Moni, Bawole serce wreszcie dojrzały i muszę przyznać, ze smaczne są.
Na drugi rok zdecyduję się na dwie odmiany w większej ilości. Toszka pisaął, ze jak ich więcej, to przez zapylenie obopólne mogą powstawać inne, nowe odmiany
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:26, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, Haniu, Justynko, macham leniwie, wieczorową porą
____________________
Ogródek Iwony II
tulucy 22:13, 11 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonko dziś miałam próbkę szaleństwa wrześniowego... Pierwsze zebranie... Nie moja klasa, ale RR papiery trzeba było ogarnąć... Sekretarz szkoły z szaleństwem w oczach...a to mała szkoła jest..
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Iwk4 22:19, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Iwonka, u mnie róże z drugim kwitnieniem w tym roku to totalna porażka, dodatkowo prawie wszystkie łyse. Jako że dla zdecydowanej większości z nich to drugi rok w moim ogrodzie, zastanawiam się na ile to wpływ tegorocznej pogody, a na ile uwarunkowań świetlnych w moim ogrodzie, które to z pewnością nie spełniają oczekiwań róż.

Co do cienia, nie wiem, ale tegoroczna pogoda była dla nich fatalna. U mnie też gołe, liście na samych czubkach, kiepsko to wygląda, zastanawiam się, czy im czegoś w nogi nie dać, ale wtedy będzie konkurencja o wodę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:24, 11 wrz 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
tulucy napisał(a)
Iwonko dziś miałam próbkę szaleństwa wrześniowego... Pierwsze zebranie... Nie moja klasa, ale RR papiery trzeba było ogarnąć... Sekretarz szkoły z szaleństwem w oczach...a to mała szkoła jest..

Ja sobie daję na wstrzymanie, mogłabym za dużo powiedzieć. Mowa jest srebrem ...
____________________
Ogródek Iwony II
AgataM 22:26, 11 wrz 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Iwk4 napisał(a)

Co do cienia, nie wiem, ale tegoroczna pogoda była dla nich fatalna. U mnie też gołe, liście na samych czubkach, kiepsko to wygląda, zastanawiam się, czy im czegoś w nogi nie dać, ale wtedy będzie konkurencja o wodę




Też miałam taki problem ze starszymi różami. Obsadziłam je trawą i cyniami.
Kiedyś siałam obok nich dalie.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies