Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Magleska 14:54, 27 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18421
Iwonka
fajny tetris
a żwirowi mówię już definitywnie nie ….
jeszcze mi te kamyczki wyłażą ,tam ,gdzie niedokładnie wybrałam
żwir jest fajny na ścieżkach ,albo w takich rabatach ,gdzie nic się nie zmienia
,nie dosadza ,czy przesadza ,albo w takich ,gdzie rośnie sobie wszystko same jak chce,rozsiewa się gdzie chce -taka dzika rabata


ja co chwilkę robię jakieś tetrisy i łatwiej mi przesadzać w rabatach wysypanych korą …..
ale jak sobie przypomnę to wybieranie …..nie wiem ,czy drugi raz by mi się chciało

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Zana 15:00, 27 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No ładnie, psze pani, ładnie, kolejne moje niespełnione marzenie pani sobie zakupiła. Gdzie? Dobijacie mnie Ty i Mrokaśka normalnie. Co chwilę coś ekstra przygarniacie
Tak patrząc na Twojego Sango właśnie mnie olśniło, że mogłabym go na hostowej posadzić. Ładnie by mu było na tle tych brązów ścian domowych. A brakuje mi tam czegoś wyższego.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jolanka 15:02, 27 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
A ja zrozumiałam, ze żaden z klonów, które mam nie pasuje mi kolorem do dereni Ivory i co? Jest tam Orange Dream i to wygląda baaardzo źle, gryzie się jak cholercia jasna
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 15:08, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
inka74 napisał(a)
Madzia- jak napisałam to zrobiłam no niekończący się tetris


Czy to jest ten nowy Sangokaku???
Nawet jeśli nie to piękna sztuka. Idę właśnie przesadzać mojego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:08, 27 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
jolanka napisał(a)
A ja zrozumiałam, ze żaden z klonów, które mam nie pasuje mi kolorem do dereni Ivory i co? Jest tam Orange Dream i to wygląda baaardzo źle, gryzie się jak cholercia jasna


Musisz zatem wysadzić albo derenia albo klona .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 16:05, 27 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
mrokasia napisał(a)



jolanka napisał(a)
A ja zrozumiałam, ze żaden z klonów, które mam nie pasuje mi kolorem do dereni Ivory i co? Jest tam Orange Dream i to wygląda baaardzo źle, gryzie się jak cholercia jasna


Musisz zatem wysadzić albo derenia albo klona .


Musi zrobić nową rabatę na jedno albo drugie i poczynić stosowne zakupy dla zapewnienia odpowiedniego towarzystwa
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 16:06, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Magleska napisał(a)
Iwonka
fajny tetris
a żwirowi mówię już definitywnie nie ….
jeszcze mi te kamyczki wyłażą ,tam ,gdzie niedokładnie wybrałam
żwir jest fajny na ścieżkach ,albo w takich rabatach ,gdzie nic się nie zmienia
,nie dosadza ,czy przesadza ,albo w takich ,gdzie rośnie sobie wszystko same jak chce,rozsiewa się gdzie chce -taka dzika rabata


ja co chwilkę robię jakieś tetrisy i łatwiej mi przesadzać w rabatach wysypanych korą …..
ale jak sobie przypomnę to wybieranie …..nie wiem ,czy drugi raz by mi się chciało

Lepiej jest. Nagle przestrzeń się zrobiła. Jeszcze magnolia Genie wypadnie z tej rabaty. Wkurza mnie i już. Ja mam z niej po prostu wersję na bardzo wysokim pniu i to nie jest to co tygrysy lubią najbardziej. Nie kwitnie i nie wygląda. Foch. Idzie out za płot, może się ogarnie.

Ja przedwczoraj wycinałam tylko listki w irysach i wybierałam listki z buka i tak sobie ciebie przypomniałam, twoje wybieranie kamyków. Siedziałam jak sierotka Marysia i wyskubywałam bo moje poczucie estetyki drażniły liście w kamieniach
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:08, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Zana napisał(a)
No ładnie, psze pani, ładnie, kolejne moje niespełnione marzenie pani sobie zakupiła. Gdzie? Dobijacie mnie Ty i Mrokaśka normalnie. Co chwilę coś ekstra przygarniacie
Tak patrząc na Twojego Sango właśnie mnie olśniło, że mogłabym go na hostowej posadzić. Ładnie by mu było na tle tych brązów ścian domowych. A brakuje mi tam czegoś wyższego.
Kobyłka, dwie sztuki były jeszcze, nawet większe ale ja chciałam na wyraźnej nóżce. Jest to na 100% ta odmiana bo na początku kwietnia miały jeszcze czerwone gałązki. Cena znośna, niewiele powyżej 100 zł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:20, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
jolanka napisał(a)
A ja zrozumiałam, ze żaden z klonów, które mam nie pasuje mi kolorem do dereni Ivory i co? Jest tam Orange Dream i to wygląda baaardzo źle, gryzie się jak cholercia jasna
Ja sibirikę stąd wyjęłam bo klon potrzebował bardziej jednorodnego tła. Zestawię derenia z Limelight. Zobaczymy. Nie wiem czemu te pstrokate derenie mi się tylko z bielą i czystą zielenią zgrywają. ew. z kapką bordowego. Orange Dream ma inną kolorystykę i jest na rabacie z wysoko wyprowadzoną Elegantisimą. Te mi się jakoś nie gryzą. Może inne poziomy lub większa odległość? A tu różowiejące teraz gałązki i te pstrokate listki - no nie, to nie było to.
Ivory Halo najbardziej lubię z hortensją Strong Anabelle. Nie wiem dlaczego ale po prostu ich zielenie mi się idealnie zgrywają. Do tego hosty, trochę jaśniejsze, cytrynkowe i bergenia o ciemnej zieleni z nutką bordo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 16:23, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
mrokasia napisał(a)


Czy to jest ten nowy Sangokaku???
Nawet jeśli nie to piękna sztuka. Idę właśnie przesadzać mojego.
Tia, to je on )) jest OK. Liczę, że urośnie. On jest w miejscu, gdzie miał być Orange Dream ale tamtego zostawiłam przy ławce (i zresztą dobrze bo to jego miejsce jest po prostu)a tu po prostu bardzo chodziło za mną coś pierzastego. magnolia mi zgrzytała
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies