Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

antracyt 10:33, 10 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Przepiękne pismo obrazkowe, chciałam coś cytować, ale podoba mi się po całości Judaszowca Rising Sun dopisuję do listy chciejstw.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 10:41, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
inka74 napisał(a)
a widzisz, ja najpierw o opuchlakach myślałam bo sporo ich mam. Potem o osach bo podobne dziury robią. A świerszcze też mam. Właśnie mi zagłuszają ptaki


opuchlakow na pewno nie mam, a świerszy pelno i to ich robota.

apropo ceny judaszowcow, ten moj zielony "no name" sadzony w 2017 roku ma teraz 5 metrow i kosztowal 48 zł.
wyglada niemal tak samo jak ten Rising Sun. Na wiosennych targach mieli sporego PomPom tez za ok. 500 zł. Wydalo mi sie za drogo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
daredevil 10:49, 10 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Kielichowcem też jestem zachwycona, ubiegłoroczny zakup, już jest wyższy ode mnie a kwitnie całe lato

Poproszę dużego judaszowca za 48 zł heh
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
inka74 11:49, 10 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
antracyt napisał(a)
Przepiękne pismo obrazkowe, chciałam coś cytować, ale podoba mi się po całości Judaszowca Rising Sun dopisuję do listy chciejstw.
dziękować brakuje mi trochę przestrzeni. I na chciejstwa, i na drzewa. Kiedyś myślałam że 600 metrów to wystarczająca działka. Dziś bym z chęcią przytuliła ze 2-3 razy tyle. Nic, na razie cieszę się tym co mam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:53, 10 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
TAR napisał(a)


opuchlakow na pewno nie mam, a świerszy pelno i to ich robota.

apropo ceny judaszowcow, ten moj zielony "no name" sadzony w 2017 roku ma teraz 5 metrow i kosztowal 48 zł.
wyglada niemal tak samo jak ten Rising Sun. Na wiosennych targach mieli sporego PomPom tez za ok. 500 zł. Wydalo mi sie za drogo.
noname u nas są po 60-80 zł, duże i zielone jakbym miała przestrzeń to może bym takiego wzięła bo to spore drzewko jest. Ładne ma liście. Odmianowe są niestety pioruńsko drogie pod Warszawą. 300-500 zł to norma. Za 150-200 są niewielkie sadzonki. Ciężko coś znaleźć do tego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:58, 10 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
daredevil napisał(a)
Kielichowcem też jestem zachwycona, ubiegłoroczny zakup, już jest wyższy ode mnie a kwitnie całe lato

Poproszę dużego judaszowca za 48 zł heh
za tyle to musisz bliżej Gdańska podjechać centralna Polska to tak razy dwa cena.

Kielichowiec Aphrodite jak zaczął w czerwcu to nadal w kwiatach, non stop. Ale tylko ten tak ma. Wonny kwitnie raz. Venus teraz pojedyncze kwiaty. Może jest jeszcze za młody...

Aphrodite w słońcu. Kawał krzaka się zrobił po 3 sezonach trzeba go będzie przyciąć we wrześniu jak przekwitnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:04, 10 sie 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
inka74 napisał(a)
noname u nas są po 60-80 zł, duże i zielone jakbym miała przestrzeń to może bym takiego wzięła bo to spore drzewko jest. Ładne ma liście. Odmianowe są niestety pioruńsko drogie pod Warszawą. 300-500 zł to norma. Za 150-200 są niewielkie sadzonki. Ciężko coś znaleźć do tego.


lubie bardzo te zwyklaki zielone, maja piekne liscie, swiezy przyrost wybarwia sie podobnie jak Rising

2 lata temu kupilam Little Woody niestety w zime mocno dostaje w kosc, moze jesienia znajde mu lepsza miejscowe, bo zal biedaka.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
daredevil 12:12, 10 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
inka74 napisał(a)
za tyle to musisz bliżej Gdańska podjechać centralna Polska to tak razy dwa cena.

Kielichowiec Aphrodite jak zaczął w czerwcu to nadal w kwiatach, non stop. Ale tylko ten tak ma. Wonny kwitnie raz. Venus teraz pojedyncze kwiaty. Może jest jeszcze za młody...

Aphrodite w słońcu. Kawał krzaka się zrobił po 3 sezonach trzeba go będzie przyciąć we wrześniu jak przekwitnie.


Też mam Aphrodite, połowa tego co u Ciebie, ale kupiłam go dopiero rok temu. Fajine że kwitnie cały czas Twój boski
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
antracyt 15:11, 10 sie 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
inka74 napisał(a)
dziękować brakuje mi trochę przestrzeni. I na chciejstwa, i na drzewa. Kiedyś myślałam że 600 metrów to wystarczająca działka. Dziś bym z chęcią przytuliła ze 2-3 razy tyle. Nic, na razie cieszę się tym co mam

Kiedy dodaliśmy sobie drugi 1000m to strasznie się cieszyłam. Nadal się cieszę, miejsca sporo na chciejstwa, ale przestałam ogarniać całość chwastowo, kancikowo i jakoś tak ogólnie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mrokasia 15:18, 10 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
antracyt napisał(a)

Kiedy dodaliśmy sobie drugi 1000m to strasznie się cieszyłam. Nadal się cieszę, miejsca sporo na chciejstwa, ale przestałam ogarniać całość chwastowo, kancikowo i jakoś tak ogólnie


No niestety, mogę powiedzieć to samo. Co prawda pocieszam się, że wciąż tworzę tę nową część i dlatego nie nadążam ale nie wiem czy jak już ją skończę to będzie dużo lepiej. Chyba, że zdążę przejść na emeryturę to wtedy zyskam więcej czasu na ogród.


Iwonka, masz prześlicznie! Wszystkie wprowadzone przez Ciebie zmiany są trafione w punkt. A część za domem to w ogóle majstersztyk Ci wyszedł .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies