Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:38, 18 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Johanka77 napisał(a)
Wszystko piękne!!!

Mój ciemiernik ma mnóstwo kwiatów. Przycięłam mu jeno liście, bo zarósł potwornie

Buk w tej barwie z kortenem - marzenie!

A stołeczek i jego podstawa! Brawo!

Sadzarkę na G muszę nabyć
Stare liście u ciemierników warto usuwać. Mam nadzieję, że go nie ogoliłaś na zero bo mu są one jednak potrzebne, zwłaszcza jak śniegu nie ma
Buk przepięknie się przebarwił. To taki pomarańcz z rdzawym odcieniem brązu. Masz rację, na żywo bosko wygląda w połączeniu z kortenem.
Stołeczek ma 60x50 cm szerokości i będzie robił jako stolik pomocnik. Bardzo bym chciała, aby mi wyszedł. Mam już tego typu konsolę i bardzo, bardzo ją lubię.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 12:19, 18 lis 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Taki stolik z granatową żywicą mi się marzy, mam pozapisywane w zdjęciach ale ceny są konkretne.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Johanka77 12:34, 18 lis 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Stare liście u ciemierników warto usuwać. Mam nadzieję, że go nie ogoliłaś na zero bo mu są one jednak potrzebne, zwłaszcza jak śniegu nie ma
Buk przepięknie się przebarwił. To taki pomarańcz z rdzawym odcieniem brązu. Masz rację, na żywo bosko wygląda w połączeniu z kortenem.
Stołeczek ma 60x50 cm szerokości i będzie robił jako stolik pomocnik. Bardzo bym chciała, aby mi wyszedł. Mam już tego typu konsolę i bardzo, bardzo ją lubię.


Zostawiłam ciemiernikowi trochę liści do osłonięcia pąków
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
inka74 16:46, 18 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
SlonecznyOgrod napisał(a)
Taki stolik z granatową żywicą mi się marzy, mam pozapisywane w zdjęciach ale ceny są konkretne.
nawet jak samodzielnie robisz to nie wychodzi mega tanio.
Blat 100-200 zł zależy od wielkości i rodzaju drzewa
nogi od 100 zł za komplet do 400 za bazę spawaną
żywica 109 zł
olej, kostki do polerowania lub tarcze 15-40 zł

ten mój, w sensie materiały kosztowały w sumie 450 zł. Najtańszy na All tego typu co znalazłam - 650 zł
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Judith 17:52, 18 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
inka74 napisał(a)
nawet jak samodzielnie robisz to nie wychodzi mega tanio.
Blat 100-200 zł zależy od wielkości i rodzaju drzewa
nogi od 100 zł za komplet do 400 za bazę spawaną
żywica 109 zł
olej, kostki do polerowania lub tarcze 15-40 zł

ten mój, w sensie materiały kosztowały w sumie 450 zł. Najtańszy na All tego typu co znalazłam - 650 zł

Tak to właśnie wyglada . Oszczędność jest pozorna, ale przecież nie o nią chodzi, a o własny proces twórczy i przyjemność, jaką daje .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:37, 18 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ten buczek to mój ulubieniec. Przepięknie się prezentuje.
Ciekawa jestem efektu działań twórczych. Koniecznie zrób fotorelację.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 11:38, 19 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Judith napisał(a)

Tak to właśnie wyglada . Oszczędność jest pozorna, ale przecież nie o nią chodzi, a o własny proces twórczy i przyjemność, jaką daje .
dokładnie o to chodzi bardzo lubię zapach szlifowanego drewna
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:41, 19 lis 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ten buczek to mój ulubieniec. Przepięknie się prezentuje.
Ciekawa jestem efektu działań twórczych. Koniecznie zrób fotorelację.
Miałam pietra z tym bukiem, że za duży będzie, że wiecznie w tych pajęczynach, które u tylu osób widzę i które bardzo mnie denerwują. Nic takiego się nie dzieje. Dodatkowo był drogi - duży i formowany ale warty jest każdej wydanej złotówki. Jest przepiękny w każdej porze roku. Szczególnie zimą jest niezwykły w tym swoim rudym kolorze.

Postaram się zrobić zdjęcia z realizacji stolika
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 19:36, 20 lis 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
buczek zacny, jakis czas temu juz na niego zwrocilam uwage masz wiele kolekcjonerskich okazów do pozazdroszczenia
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorota321 22:03, 21 lis 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 915
inka74 napisał(a)
hehehe. Dorotko, no to taka moja mała szajba
Też mam taką małą szajbę Wyszłam z Twojego wątku i zamówiłam kolejne cebulki, już posadziłam. Czekamy na wiosnę.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies