Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Pszczelarnia 08:59, 07 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękna ta rdzawo-zielona tonacja w ogrodzie i tak bujnie. Hasło "rzucili ciemierniki"? Fajne, fajne dekoracje domowe.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
inka74 13:21, 07 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Magleska napisał(a)
Iwonka
z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ogrodzie
cienista część do domku ogrodnika jest taka idealnie dopracowana -jest przepiękna w każdej porze roku
dekoracje w domu też śliczne ,eleganckie

rozumiem w pełni rokminki nad poprawkami -faktycznie ta nowa ścieżka do nikąd mogłaby na końcu się troszkę inaczej kończyć -na pewno poprawisz ją tak ,że będzie super

trawnika to masz jeszcze całkiem sporo


rabata z bukiem też jest super -ale skoro coś tam Ci nie pasuje ,to pewnie coś fajnego wymyślisz

kupiłam 5 kg słonecznika ,ale jak co roku w zimie u mnie coś mało ptaszków -jak od wiosny do jesieni widzę ich pełno ,to o tej porze coś ich nie ma ....a przygotowałam im sporo żarełka -kule powiesiłam ,orzechy połuskałam ....cóż poczekam cierpliwie może wrócą ,jak zgłodnieją

Buziaki
Cienista to moja ulubiona część ogrodu o każdej porze roku pokazuje inne oblicze. Teraz jest jeszcze wyjątkowo zielona. Jedna część jeszcze trochę odstaje - zaraz pod domkiem ogrodnika - ale to się dopracuje.
Rozkminki chyba zawsze będą. Na żywo oglądamy miejsca pod różnym kątem. Zdjęcia mimo wszytko cykamy z miejsc, gdzie się nam najbardziej podoba. A zresztą taka już natura ogrodnika Właśnie dostałam rok ogrodnika Capka i śmieję się do rozpuku. Książka ma 100 lat ale jest bezbłędna. Jeżeli wtedy mieli takie problemy i dylematy jak my obecnie mamy to nie mam więcej pytań
ptaszorów jest sporo, dziś bażanta znowu miałam na ogrodzie. Chyba ten sam co w ubiegłym roku bo kuleje i od razu powędrował pod karmnik )) pamięta, gdzie jedzenie jest skubany
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:25, 07 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Pszczelarnia napisał(a)
Piękna ta rdzawo-zielona tonacja w ogrodzie i tak bujnie. Hasło "rzucili ciemierniki"? Fajne, fajne dekoracje domowe.
Przyznaję się bez bicia, że bardzo mi się ta tonacja podoba, w ogrodzie ale i w domu. Jestem zdziwiona, że w końcu w zimę coś u mnie widać na rabatach mimo iż sporo roślin wycięłam na jesieni przy porządkach. Ciemierniki to się na mnie zawsze rzucają. Wiem, że miejsca nie mam ale i tak trudno mi przejść obok nich obojętnie bez zachwytu i... bez zakupu. Dekoracje domowe powoli zapełniają półki. Dziś powiesiłam kurtynę w oknie z gwiazdkami i od razu tak jakoś inaczej się zrobiło. Pozdrawiam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 14:31, 07 gru 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ciemiernika kupiłaś? Są już w sprzedaży?
Pikne dekoracje już zrobiłaś, teraz już tylko odpoczywać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 07:04, 08 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Jola, tylko malutkie ale urocze nigry są w LM. Na odpoczynek się nie zanosi, jeszcze sporo pracy przede mną. Zafascynowała mnie ostatnio praca jednej dziewczyny, robi pierniki. Ale jakie pierniki! Mistrzostwo po prostu. Chcemy z Młodym w sobotę trochę upiec i przygotować jako prezenty dla rodziny.
Jak chcesz zobaczyć jakie cuda tworzą ludzie
https://instagram.com/judyta_dawydiuk?utm_medium=copy_link
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 12:01, 08 gru 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
jaki slodki karmniczek, gdzie kupiony? Chetnie bym swoim ptaszorkom kupila
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 16:46, 08 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
2 lata temu bodajże w Castoramie. Bardzo się sprawdził.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 10:00, 10 gru 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Pamiętam , że z rok albo i dalej robiłaś zakupy ciemiernikowe i z jednego miejsca byłaś zadowolona , z innego mniej , możesz przypomnieć ? Chce jeszcze raz spróbować z nimi , ale w innym miejscu, a nóż sie uda
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
inka74 11:47, 10 gru 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ciemierniki od Zymona polecam - sprzedaje przez www i przez Alle..o. Ale on wystawi pełną ofertę dopiero po świętach. Tak mi się wydaje bo teraz niewiele. Zresztą na ciemierniki teraz jest za wcześnie, tylko Nigra do donic świątecznych można kupić.

Nacięłam się na 2 firmach.
Małe sadzonki niekwitnące (nadal bez pąków) przyszły od Kiełkowskiego (przez All..o zamawiałam)a totalną porażkę miałam z zamówieniem na sklepie internetowym ogrodniczylublin.pl

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kami 13:15, 10 gru 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Ciemierniki od Z....a są w LM, te wczesne, jasne w kolorach. Cena tak jak w tamtym roku po 38zł, chyba że mi się źle spojrzało.
Nigry urocze ale takie pchełki koło 20zł w LM.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies