Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:32, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)
Moje też od kilku lat zostawione.
Z tych samych powodów i boląca ręka do tego
Van eijk miałam najwięcej na największej rabacie.
W zeszłym roku po deszczowej wiośnie już były kiepskie, miały brzydkie liście, mało zakwitło...
EE u mnie wcale nie powtórzyły kwitnienia...
Swoje jednak wykopię.
Może zrobię jak Danusia, posadzę w dużych pojemnikach i schowam na lato...

U Danusi jest kilka tysięcy cebulek i ogromny teren. Każda roślina jest wtedy ważna. Ja przy moim tysiączku co roku i niewielkiej ilości miejsca już na wszystko nie mam miejsca. U ciebie nowy teren do obsadzenia więc jest to na pewno dobry pomysł.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:03, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Monia81 napisał(a)
Iwonka, Madzia może ja bym się wybrała z Wami, jakbyście chciały mnie że sobą zabrać, jeszcze samolotem nie leciałam, może bym wtedy odwagi nabrała
Iwonka widok z okna rzecz ważna, także rozumię, fajnie jest mieć na czym oko zawiesić nie zazdraszczam tego kopciuszkowania w kamyczkach...
pomyślimy o wyprawie w takim razie

Kamyczki w 75% usunięte a to już coś. Na razie mamy przymrozki więc prace przerwane.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:05, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Widok z okien to podstawa. W naszym klimacie przez pół roku ogląda się ogród głównie przez okna. Pamiętam, że podczas budowy stawałam przy pustych otworach okiennych i zastanawiałam się, co trzeba będzie przesłonić, czym wypełnić oś widokową.
Marzy mi się taki dom z wysokim salonem i przeszkleniem na 2 kondygnacje z ogrodem "wchodzącym" do domu. Tylko jak takie okna myć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 12:08, 08 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
inka74 napisał(a)
Marzy mi się taki dom z wysokim salonem i przeszkleniem na 2 kondygnacje z ogrodem "wchodzącym" do domu. Tylko jak takie okna myć


Marzena z Madżenie ogrodnika ma takie okna i ma robota chodzącego po nich, który sam myje Na wszystko jest sposób
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 12:11, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
O rety, idziesz jak burza. Ja jeszcze sprzątam a ty już 1/3 ogrodu przerobiłaś.
Ja też się stopniowo pozbywam buksów. Przy sprzątaniu dwie kulki wyleciały. Szkoda zdrowia. Chociaż zauważyłam że kilka nowych cisów mi choruje. Przycięłam ostro i zobaczymy. Wszystko tnę już jak leci bo nie mam czasu "wracać" na oczyszczone rabaty.
A żywopłot przesadziłaś czy usunęłaś?
Nasze ogrody jednak znacznie różnią się wielkością A to tylko 2 małe rabatki. Tylko upierdliwe.
Na cisach możesz mieć miseczniki lub za kwaśno może mają. Ja też tnę jak leci po kolei. Nie mam czasu na zabawy i kombinowanie najpierw to, potem co innego. Tylko w styczniu cięłam brzozę i klony. Teraz już lecę po trawach i różach. Forsycja przy drodze już kwitnie. Moja w mocno zaawansowanych pąkach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:12, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)
Marzena z Madżenie ogrodnika ma takie okna i ma robota chodzącego po nich, który sam myje Na wszystko jest sposób
???? nie miałam pojęcia, że cos takiego nawet istnieje. Zobacz, potrzeba matką wynalazku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:15, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Na zewnątrz zimno ale bardzo słonecznie. Kilka pstryków z ogrodu. Śmieszne okienko słoneczne. Centralnie na oczar Jelena, który zamiast być z nutką pomarańczy - jest żółty. Zimozielona paprotka, nowy nabytek. Jestem ciekawa jak się będzie zachowywała w sezonie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:18, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Widok okienno-kuchenny i tarasowy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:23, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zmiany przy tamaryszku. Przesadzona wisienka wczesna i dosadzony ambrowiec. Jak podrośnie - tamaryszek pójdzie pod piłę. Będzie to mniej więcej takie w kształcie. Ambrowiec prowadzę na płaski, owalny ekran stad już teraz jest formowany bambusami. Na kolorowo zmiany bo nic na zdjęciach nie widać w takim stanie. Jeszcze kanciki mi zostały i mycie oświetlenia. Strasznie wszystko zachodzi ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:26, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poletko krokusowe. Odkryłam, że mam całe mnóstwo krokusów w ciemnym fiolecie.



Krokusy na tyłach - jeszcze w pąkach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies