Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 10:26, 11 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Powiem szczerze, że było to niezwykłe. Nie wiem ile ich tam jest. Miliony. Z tego co kojarzę to są szkodliwe dla zwierząt więc ich nie niszczą. Żałuję teraz, że nie nakręciłam filmu bo na zdjęciach trudno to wszystko ogarnąć. Widoki piękne. Chodzisz wśród dywanu bieli. Ciszę się, że kupiłam te kilka kępek w ubiegłym roku i rozdzieliłam. Już w tym roku widzę że jest ich więcej. Szkoda, że wcześniej nie doczytałam, że one ciężko z cebulek takich luzem wschodzą i trzeba z wykopanych.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 16:02, 11 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4181
Coś pięknego. Cudowne te przebiśniegi. Nie mogę doczekać się aż moje tak się rozrosną
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
anpi 16:57, 11 mar 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8169
Ale, że tam nie widać innych roślinek, tylko przebiśniegi na tle brązowych, suchych liści!? Cudnie!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 19:21, 11 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makao napisał(a)
Coś pięknego. Cudowne te przebiśniegi. Nie mogę doczekać się aż moje tak się rozrosną
Ja też
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:23, 11 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
anpi napisał(a)
Ale, że tam nie widać innych roślinek, tylko przebiśniegi na tle brązowych, suchych liści!? Cudnie!!!
praktycznie nic innego tam w tej chwili nie ma. Las jest mieszany, ale głównie dębowy. Znalazłam tylko takie dwa inne kwiatki

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:43, 12 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Rumianka napisał(a)

co to za nazwa tych irysków...są prześliczne.
sorry, szukałam kartonika od nich i w końcu znalazłam!!!! To odmiany Purple i Blue Hill mieszanka premium z torebek cebulkowych z Lidla. Powtarzają kwitnienie, rozrastają się.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:20, 12 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Takich przebiśniegowych łanów nie widziałam nigdy w życiu. Przepięknie wyglądają.
W moich okolicach masowo występują zawilce gajowe. Kiedy w okresie ich kwitnienia jedzie się drogą przez las, to jest co podziwiać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 20:14, 12 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Haniu, nie wiem czy ten rezerwat nie jest jedynym takim w Polsce.

Zawilce, to też musi wyglądać cudnie. Ja jeszcze kiedyś się wybiorę na krokusy w Tatrach, w dolinie Chochołowskiej bodajże są takie łany. Ale nie w tym roku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 20:24, 12 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7425
Ja mieszkam w zawilcowych lasach I w TPK sporo jest obszarow gdzie masowo wystepuja zawilce. Widok obledny. Pewnie podobny jak te przebisniegowe polacie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 12:34, 13 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tarcia, to ci się spodoba. Kupiłam buka, płaczącego Purple Fountain. Taki z czubem na 2,2 metra. Jeszcze urwałam z ceny 50 zł bo nie zdążyli go przemetkować. Uff... Jest całkiem spory, nie trzeba będzie czekać na zasłonięcie podjazdu.
Muszę przesadzić trawę, aby go wsadzić. Chodził za mną już od kilku lat ale nie miałam dla niego miejsca, pomysłu i nigdzie nie było większej sztuki w rozsądnej cenie. Wszędzie pojedyncze patyczki za 100-150 zł i wysokie może na metr. A tego widać z daleka i portfel bez bankructwa. Jeszcze myślę nad ostatecznym układem roślin w tym miejscu ale na jakiekolwiek prace jest po prostu za zimno. Trzeba chwilę poczekać.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies