Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Kasya 01:34, 02 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
inka74 napisał(a)
to niestety niewiadoma

To ja juz nic nie rozumiem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 07:06, 02 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jolanka napisał(a)
Iwonka, szaleństwo masz w oczach
Zakupy, tetris, ale te bzy za płot to dobry pomysł. Nawet jak pisałaś wcześniej, że matasekwoje za płot to sobie pomyślałam, że długo się nią nie nacieszysz
Klon piękny, tez bym gwizdnela
Te małe rozplenice mam, i Little B. I malutką zebrinus. LB chyba w tym miejscu, które pokazałaś to będzie za mała, zebrinus jest wielkością i „rozłożeniem” bardzo fajny ale ma paseczki. Chociaż jest to miniaturowy miscant ale lekko się rozkłada podobnie jak rozplenice, wielkość do kolan.
Zakupoholizm w innym wydaniu. Ogrodowym tego się łatwo nie da wyleczyć.
Bzy są ładne jak kwitną. Potem to tylko tło. A na tło, to są u mnie za duże. Te moje odmiany na wysokości kwitną a dół jest łysy. Akurat za płotem będzie widoczne to, co najlepsze do oglądania. One płytko się korzenią. No bo... bzy już są za płotem wczoraj posadziłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:08, 02 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
gosika67 napisał(a)
U mnie też mszyca, nawet na hortensjach, jutro muszę zrobić z tym porządek.
no niestety. Plaga ich jest a biedronek bardzo mało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:27, 02 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Poppy napisał(a)
Normalnie zakupowo oszalalas juz sobie wyobrazam jak bedziesz ciac metasekwoje
Ale fajniejsza niz bzy
I oczar na pniu, fiu fiu.
A wlasnie, bo mialam pytac i wylecialo mi z glowy, masz te oczary w cieniu? Bo moj stal w sloncu, tzn slonce tylko do poludnia, i mu listki przypalio. Cieplejszy dzien sie trafil, jakos nie przewidzialam. Wynioslam do cienia
Ja sobie nie wyobrażam tego . W wieku 10 lat ma mieć 3 metry. Teraz ma jakieś 120 cm ale to patyk pojedyńczy jest. Na razie dam jej z 2-3 lata na ukorzenienie a potem zastanowię się jak ją prowadzić. Raczej koronę będę kształtować wyżej bo pod nią są rośliny. Dużo roślin. Żeby było śmieszniej to obok ma grujecznika. Też tzw. maleństwo. Oba na szczęście znoszą cięcie nieźle.
U mnie oczar jest w półcieniu. Słońce rano ma. On z tego co pamiętam, nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:36, 02 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)

To ja juz nic nie rozumiem
Nie chciał powiedzieć po prostu. Nie wiem, czy sam robił zapylanie nie czy może jakoś tak sama siewka powstała. No w każdym razie została zaszczepiona na pniu. Oni tam lubią tego typu formy szczepione choć bardziej w iglakach. A jakie cudne chmurki wyprowadza z sosen i buków. Tylko to już duże drzewa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 07:51, 02 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
To faktycznie poszalałaś ale jakoś nie czuję się winna, że to przez moją hortensję
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 08:13, 02 cze 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Lucy ja na te krzaczki od wiosny patrzyłam i nie mogłam się zdecydować. A wczoraj potrzebne mi były na poprawę nastroju.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 09:07, 02 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
inka74 napisał(a)
Lucy ja na te krzaczki od wiosny patrzyłam i nie mogłam się zdecydować. A wczoraj potrzebne mi były na poprawę nastroju.


I o to w tym wszystkim chodzi
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 14:13, 02 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nadrobiłam ale ostatnio się dzieje u Ciebie! A ten obelisk, który pokazałaś, to coś pięknego, już Ci zazdroszczę, jeśli będziesz miała takie cudo

Nowe zakupy też świetne, dobrze, że ta ostatnią żarówkę dorwalas- szkoda, że te wcześniejsze ładniejsze poszły to tak jak ja miałam z krzaczkami (a raczej patykami Lennei alba w Auchan). Odpuściłam, bo mikre, a jak potem stwierdziłam, że co mi szkodzi kupić, to z kilkunastu doniczek została jedna słaba.. Co robić-wzięłam

Co planujesz zrobić z Gienką?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 14:54, 02 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pogubiłam się - oczar na pniu

Do klonika ustawiam się w kolejce
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies