Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Poppy 16:52, 02 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469

inka74 napisał(a)
Lucy ja na te krzaczki od wiosny patrzyłam i nie mogłam się zdecydować. A wczoraj potrzebne mi były na poprawę nastroju.[/quote








I o to w tym wszystkim chodzi


No wiec wlasnie

inka74 napisał(a)
Ja sobie nie wyobrażam tego . W wieku 10 lat ma mieć 3 metry. Teraz ma jakieś 120 cm ale to patyk pojedyńczy jest. Na razie dam jej z 2-3 lata na ukorzenienie a potem zastanowię się jak ją prowadzić. Raczej koronę będę kształtować wyżej bo pod nią są rośliny. Dużo roślin. Żeby było śmieszniej to obok ma grujecznika. Też tzw. maleństwo. Oba na szczęście znoszą cięcie nieźle.
U mnie oczar jest w półcieniu. Słońce rano ma. On z tego co pamiętam, nie lubi bezpośredniego nasłonecznienia.


Na razie nie musisz sobie wyobrazac, i bardzo dobrze.
Oczar chyba wlasnie nie lubi bezposredniego naslonecznienia w okolicach poludnia. Co ciekawe, temu mlodszemu nic sie nie stalo, na szczescie, bo to o niego sie martwilam cala wiosne.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mrokasia 17:04, 02 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
inka74 napisał(a)
No bo... bzy już są za płotem wczoraj posadziłam


Torpeda .
Iwonka, w AF mają chyba duży wybór różnych krzewów szczepionych na pniu, prawda? Widziałaś może coś ciekawego kwitnącego? Bo tak myślę i myślę co by tu zamiast hakuro posadzić na tyłach. I jednak chciałabym tam coś na pniu, coś kwitnącego maj/czerwiec, szczepionego ciut wyżej, tak na 120cm... Myślę też o tym wiązie Geisha ale jednak wolałabym coś kwitnącego.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 18:53, 02 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiu, ten mój Bloomerang właśnie zaczyna kwitnąć i jest szczepiony na 120cm. Czy lilaków masz dość?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 19:02, 02 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Kasia_CS napisał(a)
Kasiu, ten mój Bloomerang właśnie zaczyna kwitnąć i jest szczepiony na 120cm. Czy lilaków masz dość?


Zdecydowanie lilaków mam dość . Poza tym jakoś lilak mi tam nie pasi. Myślę o jakiejś kalinie japońskiej (widziałam szczepioną st.keverne), jaśminowcu albo krzewuszce. Nie wiem co jeszcze może być kwitnącego na pniu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:00, 02 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
do hortek szczepionych Kasya ma fajne dojście
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 22:03, 02 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kupiłam te hortki szczepione w ub roku, 3 sztuki, przezimowały ładnie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 22:06, 02 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja mam jedną - Early coś tam - też bardzo ładnie przezimowała.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 22:14, 02 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Hortki nie chcę. Chciałabym coś co kwitnie w terminie kwiecień/maj/czerwiec .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:16, 02 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Migdałek - ale one chorują
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:24, 02 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
inka74 napisał(a)
to niestety niewiadoma


On ma listki takie jak klon ściętolistny (kształt i połysk). Być może jakieś nasionko ściętolistnego się zmutowało i dało taki efekt.Pewnie nazwą to klon ściętolistny Aureum.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies