Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 13:58, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Iwonka napisał(a)
Ale się tu dzieje Drzewa nie doradzę do donicy, nie mam doświadczenia z doniczkami. A ścieżka widzi mi się na prosto czyli wariant 2. Będzie pasować do opaski wokół domu - prostej, taras też jest prosty. Łuku z kostki nie będzie po prawej prawda?
tak, łuku z kostki po prawej nie będzie. A przynajmniej nie w takiej formie. Matko, głowa mi już paruje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:02, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
galgAsia napisał(a)
Mnie się bardziej podoba po łuku, ta prosta coś zgrzyta

Drzewko w donicy fajna sprawa, ale ja nie mam najlepszych doświadczeń z donicami. Będziesz musiała lać hektolitry wody, a i tak będzie ryzyko, że przesuszysz... Trochę kasandruję , ale już to przerabiałam.
Też mi zgrzyta bo mam prawie wszędzie łuki, z naciskiem na prawie. Rosliny w donicach mam od 4 lat. U mnie dają radę. Mam spore tuje przy wejściu, jedna właśnie 4-letnia, druga 2letnia. Wszystko zależy od wielkości donicy i ilości słońca. W ubiegłym roku wsadziłam brzozę do donicy - na razie widać, że żyje. w sumie mam w donicach takich stałych z 20 roślin.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:04, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)
Mi się podoba pierwsza wersja połączona z drugą.

Owoce świdośliwy brudzą na fioletowo, jak jagody. U mnie w sumie w ostatnich latach wszystko wyskubały ptaki, więc nowych plam nie mam, a stare plamy zmył deszcz po pewnym czasie. Chyba. Muszę się przyjrzeć płytom
no to mi teraz dałaś zagwostkę - w sensie łuk od strony obecnej rabaty a prosto od strony nowej?
U mnie jak taras pobrudzą to nawet lepiej, może eM szybciej dojrzeje do jego modernizacji szczególnie, ze następna płytka odpadła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:07, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Iwonka .....mogłabyś z szerszej perspektywy zrobić zdjęcie tego miejsca ?

bo na tą chwilę ,ja bym już tam płyt w ogóle nie dawała ….tylko rabatą po łuku połączyła rabaty ….

też bym nie dawała gdybym nie musiała mieć tam przejścia. Ale muszę mieć przejście od tej strony na moje zaplecze techniczne. Bo z drugiej strony trudno biegać między ścianą a samochodem. Zresztą to jakaś taka naturalna droga między rabatami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:09, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jolanka napisał(a)
Jak zrobisz ścieżkę prosto to i tak będziesz z taczką czy kosiarką ścinała najazd po łuku bo to taki naturalny najazd ze sprzętem od strony trawnika.
Mnie się bardziej podoba „po łuku”
szerokość będzie taka sama, kwestia jest wyglądu i stopnia skomplikowania ułożenia. Jak mam prosić eMa o przycięcie dodatkowo 20 kostek to od razu słabo mi się robi od ilości jego marudzenia. Bo cała reszta to na razie tylko 9 kostek do cięcia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:18, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
mrokasia napisał(a)
Ja bym zrobiła ścieżkę prosto, z poprzesuwanymi względem siebie płytami. Po łuku niech idzie ta zewnętrzna linia rabaty czyli połączenie rabaty pod domem z rabatą pod ogrodzeniem. Linie wewnętrzne, że tak powiem, w tej części w większości są proste, jak zlikwidujesz skrzynie to ta wewnętrzna rabata będzie w kwadracie chyba?

Edit: Iwonka a myślałaś o tym, by po tych przeróbkach ławkę postawić bokiem do domu a plecami do szopki? Byłby widok na ogród .
rabata poprzednia (ta z wkomponowaną ławką) ma na rogach łuki to i po likwidacji skrzyń ta nowa rabata też chciałam, aby miała łuki.
Ja tam w zamiarze miałam dosyć mocno ograniczenie widoku ma ogród. Stąd pojawi się tam albo jeden większy krzak albo wręcz drzewko kolumnowe. Tam za domem jest cienisty zakątek i taki chciałabym, aby pozostał. W lato to idealne miejsce na posiedzenie z książką, poczytanie. Tylko poducha pod cztery litery i jest miodzio. Szczególnie, że już w ubiegłym roku zadbałam o zmianę nasadzeń za płotem i o wykorzystanie krajobrazu za płotem. Bardziej myślałam o stworzeniu takiego prawie osobnego pokoju ogrodowego bo jednak ten tył ma też odrobinę inny charakter nasadzeń.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:21, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jak rozwalę skrzynie to lepiej zobaczycie o co mi chodzi. Teraz ciężko dojrzeć niuanse. Tylko ci co byli być może skojarzą. Na razie jestem dziś po 4 telekonferencjach i mam serdecznie dosyć wszystkiego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 15:21, 06 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33549
inka74 napisał(a)
no to mi teraz dałaś zagwostkę - w sensie łuk od strony obecnej rabaty a prosto od strony nowej?
U mnie jak taras pobrudzą to nawet lepiej, może eM szybciej dojrzeje do jego modernizacji szczególnie, ze następna płytka odpadła.


Odwrotnie, łuk od strony nowej, stara prosta
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 15:45, 06 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
tak się nie da ;( chodnik na rogu wbija się w rabatę, tam jest niewielki łuk - widać na zdjęciu 2 zrobionym od strony rabaty - trzeba by było zwęzić rabatę albo cały chodnik o 1 kostkę a tu się poddaję ))
Zaznaczyłam na zdjęciu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 16:41, 06 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33549
Skomplikowana masz ta linie rabat
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies