Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Magleska 20:59, 09 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Iwonka
fajne te zające
w ogrodzie kwitnąco ,ślicznie ….a nowa magnolia cudoooooowna

nowy ambrowiec też fajny -niech zdrowo rośnie …..masz już dla niego miejscówkę ?

Spokojnych Świąt życzę mocno
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
gosika67 21:07, 09 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Dawno mnie tu nie było a tu takie niespodzianki. Pięknie kolorowo, pomysłowo, świątecznie, buziaki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 21:11, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Madzia - zające zrobione samodzielnie, tym bardziej cieszy pochwała. W tym roku udało mi się je odmalować i cieszę się z efektu końcowego jak głupia nasadzenia w jajkach miały być inne ale w związku z korona mam ograniczone pole zakupowe i jest jak jest czyli roślinki z marketu.

Dla ambrowca są 2 miejscówki przygotowane do wyboru. Na razie muszę się z nim oswoić i zobaczyć gdzie lepiej będzie pasował. Cieszę się, że udało mi się go kupić (2 lata szukałam odpowiedniej sztuki) i to tak wysoko szczepioną wersję. Z tą odmianą u nas trudno a moja dusza kolekcjonera pięknych okazów roślinnych aż podskakuje na myśl o jesiennym przebarwieniu i owockach. Bo on owocuje, było to dla mnie wielkim zaskoczeniem. Na starszych egzemplarzach widziałam owoce jak wiszące kasztany
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 21:13, 09 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale wysoki ten Twój ambrowiec. Będzie czarował jesienią .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 21:15, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
BKosimkArt napisał(a)
Iwonko, cudna ta magnolia! nie ma to jak pocieszyć się jakimś roślinnym zakupem... Gumball też piękny, och no już tupię nóżkami na ten wtorek

zazdroszczę kwitnących tulipanów na święta... dawno tak nie było.
Zające świetne i kwiaty w nich też.
Wesołych jeszcze raz!
Basiu, twoje niedługo dojadą a magnolka, tam jest ich tyle, ze trudno wybrać. Black Tulip bardzo i to bardzo mi się jeszcze podoba ale to już chyba za płotem ))

Dziś siedziałam chwilę na tarasie i w końcu poczułam, że jest OK, że mimo tego całego zamieszania wkoło i nerwów to jednak jest OK bo mam swoje miejsce, gdzie jest mi dobrze. Fajne uczucie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:17, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
gosika67 napisał(a)
Dawno mnie tu nie było a tu takie niespodzianki. Pięknie kolorowo, pomysłowo, świątecznie, buziaki.
Gosiu, dziękuję. Ja tylko przelotem, na chwilę się pojawiam u siebie i u innych, może po świętach będzie więcej czasu na wszystko.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:18, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Nowa12 napisał(a)
Ale wysoki ten Twój ambrowiec. Będzie czarował jesienią .
Szczepiony na ponad 2 metrach. Idealny. Teraz tylko, aby go nie zasuszyć jak to ja mam w zwyczaju...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:23, 09 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18048
Ojacie, ale piękne zakupy!!! Zazdrość mną targa . Gdzie planujesz wsadzic magnolię?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 21:24, 09 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
inka74 napisał(a)
Basiu, twoje niedługo dojadą a magnolka, tam jest ich tyle, ze trudno wybrać. Black Tulip bardzo i to bardzo mi się jeszcze podoba ale to już chyba za płotem ))

Dziś siedziałam chwilę na tarasie i w końcu poczułam, że jest OK, że mimo tego całego zamieszania wkoło i nerwów to jednak jest OK bo mam swoje miejsce, gdzie jest mi dobrze. Fajne uczucie

Dlatego ja nie jeżdżę nigdzie... a na serio eM mi nie pozwala się ruszać nigdzie, wystarczy że on jest narażony...

To prawda my mamy naprawdę luksus...

Muszę wygooglać ta black tulip hehe
Ściski
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
inka74 21:46, 09 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia, magnolia za domem zamiast Alba Superba bo ta za duża rośnie docelowo a ja nie chcę jej wiecznie ciąć. Daybreak będzie na rabacie naprzeciwko ławki z tyłu domu a Alba pójdzie centralnie na środek nowej rabaty. Tam 5 m może urosnąć.

Basia, to prawda, zapatrzenie mamy doskonałe w roślinki w dosyć bliskiej okolicy. I jest to zguba dla ogrodomaniaka roślinnego jakim jestem ja. I pospolite odmiany i smaczki. W sumie niewiele odmian sprowadzam. Jedynie z topiarami z cisa mogłoby być lepiej ale widziałam, że w AF właśnie rozładowali ładne balotowane stożki i niwaki. Większość bukszpanowe niestety ale coś z cisa było. I też były parocje Persian Spire. Małe ale były Jest z czego wybierać. Tylko fundusze trzeba mieć
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies