Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zmyślony

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zmyślony

Gardenarium 19:35, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
myszorek napisał(a)
przód domu dużo łatwiej robi się w paincie.Taki jest zamysł
Kiedyś znalazłam zdjęcia berberysu formowanego w kule, teraz patrząc na "ogrodowy salon" zainspirowałam się do zrobienia kawałka formowanego czerwonego zywopłotu
Na wjeździe 3 jalowce blue arrow sadzone w luźnym trójkącie, dwie kulki z berberysu i miskant dla uzupełnienia i rozjaśnienia. dalej przy płocie żywopłot-tu zastanawiam się nad cytryńcem i nad grabem-tylko do grabu trzeba mieć dostęp z dwóch stron do formowania(chyba)
W linii prostopadłej dwa jarząby mączne obtoczone kwadratem z bukszpanu.W środku kwadratu kwiaty sezonowe tulipany, ostróżki, irysy-do obmyślenia.
Na rabacie pod domem wysunięty do przodu berberys w zywopłocie, a po prawej stronie schowane pod okapem 3 kule na pniu podsadzone jasnozieloną bylinką w stylu żurawka lub tiarella.Co Wy na to? Nie pogryzie się to ze skalniakiem?




Skalniak trzeba "porosnąć bylinami, ale tymi samymymi co już są, dodać większe ilości, wtedy takie wielkie plamy będą robiły za nowoczesne Ha
Blue Arrow zamień na cisy kolumnowe, cokolwiek ale nie jałowce, bo za parę lat będziesz karczować.
Albo graby Fastigiata. Kule berberysowe są ok, a trawa miskant "Variegatus"koniecznie dla rozweselenia towarzystwa. O i tu by pasował strzyżony żywopłot garbowy albo cisowy. Grab tańszy.

Reszta ok, podoba mi się,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:36, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
myszorek napisał(a)
aaa i moje zabójcze świerki, można śmiało teraz położyć się na podłodze i katulkać


Nie są takie tragiczne, u dołu trochę mają za mało, a to już nie odrośnie bo nie ma gałęzi. Pewnie rosły w trawie i mały mało światła. Zamarły.
Reszta się odbuduje, tego lewego naprostuj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:38, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michael napisał(a)


a może takie coś ...

Jałowiec 3x
Berberys 2x kulki różnej wielkości
Zebrinus 1x
Trzmielina 2x


Świetne, ale jeszcze trzmielinkę też trzeba wyokrąglić
No i cisy zamiast jałowców
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:39, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
myszorek napisał(a)
to jak dowody w ogrodzie to proszę o foty, liczę do trzech i nie wymiguj się, ze Danusia miała aparat, dawaj swoją zieleninę


Zielenina jest w moim watku i u Myszy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:43, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
greglis napisał(a)

Kasiu -wyznaczanie ostrych granic między trawnikiem, a rabatą, zeby trawa nie właziła na grządki, ale Ciebie to nie dotyczy, bo masz na podwyższeniu wszystko albo ograniczone płytami.

A to ja też mam takie miejce, za pergolą ta częśc trawnika kolo domu. Mam zostawione miejsce pod plotem , rosną tam samotne róże i peonie a teraz chce obsadzic kwitnącymi bylinami.
Więc sie zapytują jak owy kancik robić


Własnoręcznie Ci zrobię ten kancik a Ty musisz zrobić fotki instruktażowe, zaległe... bo się upominają wszyscy, a to bardzo prosta robota jest
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:45, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
greglis napisał(a)
aha, będę ciąć


Kochani za mało artykułów- gotowców oglądacie. Oto nasz kancik

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:47, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Viki napisał(a)
Kochani, czy ktoś stosował już BOFIX na te paskudne "chwaściory"?
Chcę dzisiaj to kupić, ale wyczytałam, że jest on toksyczny dla zwierząt, a u mnie biegają psy po ogrodzie i bardzo lubią zajadać trawę Nie wiem, czy im to zaszkodzi... Poradźcie, proszę

Stosuję wyłącznie Bofix, On wyschnie i psy można wypuścić, Nigdy nikomu on nie zaszkodził, a jest skuteczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:49, 18 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale sie rozpisałam Uff.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
myszorek 21:50, 18 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
nooooo, przeleciałas za wszystko co Cię tu nie było
A nasady widziałas?


Dobrze więc, z frontu zamias blue arrow będą 3 cisy-fastigiata w naturalnym kształcie?

na rysunku zaznaczyłam grab przy płocie-w jakiej odległości go sadzić od siatki?
Grab jest juz też nasadzony w linii tarasu zamykając pokój południowy z lawendą. Będzie go widać z oddali, jak urośnie(tam gdzie jest ta czarna linia (równolegle do bukszpanu, tylko 8-10 metrów dalej)

a co znaczy to Ha?jakiś skrót, czy zwykłe Ha(świetny mam pomysł[znaczy Ty, nie ja])
"Skalniak trzeba "porosnąć bylinami, ale tymi samymymi co już są, dodać większe ilości, wtedy takie wielkie plamy będą robiły za nowoczesne Ha "
____________________
ogród zmyślony
Pszczelarnia 11:04, 20 maj 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myszorku, ale dlaczego tsugę trzeba było prostować? Ewa
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies