Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

HannaR 13:14, 27 maj 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pięknie to wygląda. Nowocześnie i oryginalnie.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
iwka 13:46, 27 maj 2021


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jodełka piękna, chociaż problematyczna w ułożeniu prawdopodobnie, nie wiem bo nie mam a chciałam mieć podłogę w domu w ten sposób ułożoną. Brat mi odradził argumentując tym, że trzeba dużo więcej materiału kupić, no i koszt ułożenia wzrasta. Sąsiedzi teraz właśnie kładli całe piętro z drewna w jodełkę i wyszło okropnie, pół podłogi do zerwania, no ale to chyba zależy od fachowca, ich akurat raczej małe doświadczenie miał w tej kwestii, towaru zmarnował dużo.

Na zewnątrz może trochę inaczej się na to patrzy, szczególnie jak teść będzie układał to lipy nie zrobi
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Rojodziejowa 14:20, 27 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Kiedyś nam taką najtańszą Holland proponował ułożyć w jodełkę, więc może nie będzie akurat problemu z wzorem.
Bardziej się obawiam jak taki format będzie się sprawował jeśli chodzi o trwałość. W przypadku kostki Holland stosunek długości boków to 1:2 a tej 1:4 .

I fakt - lipy nie zrobi. Prędzej przedobrzy w drugą stronę - żeby coś było super trwałe.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 19:12, 27 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Niby maj a jakby kwiecień...

Mur idzie do impregnacji



Asiu no cudownie!!!
Ja kocham Twój mur! On robi takie tło dla tych juk!

Graby masz już tłuściutkie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:14, 27 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No patrz! Jednak zainspirowałaś się jodełką
Świetnie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 19:26, 27 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
No Johanko, co ja bym bez Ciebie! Będziesz Chrzestną mojej kostki
Graby się ciut upasły, tylko jeden taki bidok, może by go czymś podkarmić...?

A nie pisałam jeszcze o moim kombinowaniu z zadaszeniem tarasu...
Tak nam się technologia spodobała naszej wiaty, że chyba pójdziemy w to drugi raz, ale musimy jeszcze dopracować wizję i ustalić, czy to się w ogóle da


I między tymi dwoma elementami jakieś szmacisko rozsuwane... ale czekam na odpowiedź od fachowca, czy to możliwe
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 21:20, 27 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia ale jesteście pomysłowi. Niby zadaszenie a takie inne nietuzinkowe! Tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego nie chcesz pokazywać zdjęć ogrodu. Nawet tymi trzema sprawilas mi ucztę. A murek biorę do siebie.

Ps. Ta wyższa cześć murku dochodzi do pierwotnego poziomu terenu czy robiliscie murek schodkowo?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 21:21, 27 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A i kostka cegiełka mega! Zacznij już urabiac teścia!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 21:28, 27 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ale super z tym tarasem!!!

A graby najlepiej karmić cięciem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 22:18, 27 maj 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Agi2006 napisał(a)
Asia ale jesteście pomysłowi. Niby zadaszenie a takie inne nietuzinkowe! Tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego nie chcesz pokazywać zdjęć ogrodu. Nawet tymi trzema sprawilas mi ucztę. A murek biorę do siebie.

Ps. Ta wyższa cześć murku dochodzi do pierwotnego poziomu terenu czy robiliscie murek schodkowo?


Agi bo on mi się taki wydaje w porównaniu do Waszych mało pokazowy jeszcze
Bardzo mało roślin, jeszcze nie poplewione pod tujami, powoli to wszystko robimy, a nie z takim rozmachem jak w innych ogrodach

Murki robione tak, jak w podręcznikach dla architektów wyczytaliśmy, że zrobić należy. Na tej stronie sobie możesz podglądnąć, jak to wyglądało jak jeszcze nie były zasypane:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6704-rojodziejowa-na-wygwizdowie-wojuje-z-glina?page=163
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies