Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

sylwia_slomc... 23:23, 08 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Metasekwoje to wielkie drzewa, ja je uwielbiam, ale one do dużych ogrodów raczej, szybko rosną.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 23:26, 08 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
sylwia_slomczewska napisał(a)
Metasekwoje to wielkie drzewa, ja je uwielbiam, ale one do dużych ogrodów raczej, szybko rosną.


Ta odmiana ma być z tych mniejszych to podobno Gold Rush.

Ale kurczę, jak teraz czytam o nim na angielskojęzycznych stronach to opisy nie zgadzają się z polskimi... Na polskich chyba im się zero przy wysokości zgubiło!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ElzbietaFranka 23:38, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
Znowu od Martki przyszłam. Memory jak będzie miała dobra ziemię urośnie wysoki u mnie ok 2,5 metra i przez to ma wiotkie łodygi trzeba wiązać. Nie sugeruje się fotami które pokazują ładnie sterczącą, rosnąca Memory. Mam Memory w trzech miejscach i tylko jedna jest niższa rośnie przy sośnie i pewnie ma za mało dobroci.

Jeżeli chodzi o Rosi też mam 3 szt jestem zadowolona to dosyć wysoka trawa, ale ma bardzo twarde łodygi. Jesienią przepiękna prawie czerwono- bordowe liście i białe kwiatostany.

Jak chcesz kupić trawy popatrz na stronie Albamar trawy srednie mają bardzo dobre opisy.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rojodziejowa 23:57, 08 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
ElzbietaFranka napisał(a)
Znowu od Martki przyszłam. Memory jak będzie miała dobra ziemię urośnie wysoki u mnie ok 2,5 metra i przez to ma wiotkie łodygi trzeba wiązać. Nie sugeruje się fotami które pokazują ładnie sterczącą, rosnąca Memory. Mam Memory w trzech miejscach i tylko jedna jest niższa rośnie przy sośnie i pewnie ma za mało dobroci.

Jeżeli chodzi o Rosi też mam 3 szt jestem zadowolona to dosyć wysoka trawa, ale ma bardzo twarde łodygi. Jesienią przepiękna prawie czerwono- bordowe liście i białe kwiatostany.

Jak chcesz kupić trawy popatrz na stronie Albamar trawy srednie mają bardzo dobre opisy.




O widzisz! Takiego porównania mi było trzeba!
Pobuszuję po Twoim wątku, może je gdzieś wyhaczę na fotkach
Twój opis obu traw utwierdza mnie w przekonaniu, żeby zaryzykować z rosi Te przebarwienia na fotkach są świetne, choć to tylko fotki, to nawet jeśli nie będzie to aż tak intensywne, to powinno fajnie wyglądać

Dzięki za wszelkie uwagi!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 12:10, 09 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
No i patrzcie. Jedno miejsce. Dwa drzewka, niby ta sama odmiana a metki mówią zupełnie co innego
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
achimee 12:55, 09 sie 2021


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Mam Memory i na glinie radzi sobie super, nie podlewany, nie nawożony, musi radzić sobie sam i świetnie mu to idzie. Pierwszy rok, dwa wyglądał słabo, ale teraz jak się porządnie ukorzenił to mocno ruszył. Stoi sztywno przez całą zimę aż do wiosennego cięcia. No i ten cudny delikatny szelest. Też właśnie szukam jeszcze jednego miskanta, planuję zrobić z niego żywopłot ok 15 metrów. Mam opcję uskubać od mojego Memory i zrobić z Memory, no ale kusi mnie inny. Dumam między Rosi a Ballerina. Nie mogę się zdecydować na kolor jesienny - czerwienie Rosi czy żółcie Balleriny...

[url = https://www.facebook.com/255895631165800/videos/804068573711604 ] Barwy traw [/url]

[url = https://www.facebook.com/groups/277667746181540/permalink/827196634561979 ] Zdjęcia i opisy traw [/url]

[url = https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=1226413821072827 ] Trawy inne niż pampas i miskant [/url]

____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
sylwia_slomc... 14:09, 09 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Trzymałabym się tych większych wysokości. Sekwoje to generalnie potężne drzewa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 14:18, 09 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
achimee napisał(a)
Mam Memory i na glinie radzi sobie super, nie podlewany, nie nawożony, musi radzić sobie sam i świetnie mu to idzie. Pierwszy rok, dwa wyglądał słabo, ale teraz jak się porządnie ukorzenił to mocno ruszył. Stoi sztywno przez całą zimę aż do wiosennego cięcia. No i ten cudny delikatny szelest. Też właśnie szukam jeszcze jednego miskanta, planuję zrobić z niego żywopłot ok 15 metrów. Mam opcję uskubać od mojego Memory i zrobić z Memory, no ale kusi mnie inny. Dumam między Rosi a Ballerina. Nie mogę się zdecydować na kolor jesienny - czerwienie Rosi czy żółcie Balleriny...

[url = https://www.facebook.com/255895631165800/videos/804068573711604 ] Barwy traw [/url]

[url = https://www.facebook.com/groups/277667746181540/permalink/827196634561979 ] Zdjęcia i opisy traw [/url]

[url = https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=1226413821072827 ] Trawy inne niż pampas i miskant [/url]



Jak dla mnie ta zolc za bardzo przypomina uschniętą, a nie wybarwioną trawę. Dlatego najbardziej mi pasuje rosi z tymi wyraźnymi przebarwieniami. Biore jeszcze pod uwage to, ze fotki na stronach bywają podkrecone kolorystycznie.

Wlasnie te buszuje non stop po FB Słowinskich i chyba ich sadzonki zamowie. Co prawda przycinaja do wysylki i juz nie bedzie takiego efektu w tym roku, ale i tak moge go dorwac tylko wysylkowo…
Wszedzie gdzie bylam mieli tylko olbrzymiego, gracki i ML
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:28, 09 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8717
sylwia_slomczewska napisał(a)
Trzymałabym się tych większych wysokości. Sekwoje to generalnie potężne drzewa


No tak właśnie myślę, że jednak posadzę ją w innym miejscu, żeby nie było wielkiego zaskoczenia
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 15:05, 09 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Asia tez kupiłam te donice czarne

Miałam ochotę na 2 komplety, ale cena mnie pohamowala
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies