Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

sylwia_slomc... 10:41, 10 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Rojodziejowa napisał(a)
Decyzja podjęta. Zamówiłam Rosi, teraz czekam niecierpliwie. Ciekawa jestem, jakie sadzoneczki przyjdą

Jak przyjdą ładne daj na priv namiary gdzie zamawiałaś, posadziłabym w łące dla kontrastu do memory
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:46, 10 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Jak ma być cień to posadź bodziszki, wybór jest ogromny wielkości i kolorów, pomiędzy możesz dać czosnki lib kremowe pełne narcyzy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:17, 10 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8682
Wszystkie na razie opcje mozliwe ogladam i dumam nad wszystkimi Waszymi propozycjami. Jeszcze mi przyszlo do glowy ze moze zamiast pod klona przesadzę funkie stiletto i dam wzdluz chodnika? A pod klona hakone
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 11:37, 10 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Ja bym tam też widziała szpaler hortensji

Nie wiem, czy funkie i bodziszki nie byłyby za niskie?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 11:59, 10 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8682
W sumie tak się zastanawiam z tym nasłonecznieniem. Wyższych thujek nie będe raczej puszczać. Ta wysokość pewnie będzie docelowa, więc jednak tam bardziej słonko jest ciutkę cienia chyba by hortensjom też nie szkodziło. No to teraz w jakie celować? Limelight?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dorii 12:23, 10 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do hortek hakonki też by pasowały.
To zależy jakie ci się podobają, osobiście cały czas wzdycham do wanilek a po zobaczeniu ich na żywo w masie to przepadałam
Planuję też zakupić magical monlight te tylko ze zdjęć znam ale też zachorowałam na nie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 12:39, 10 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Wybrać odmianę, to pewnie nie będzie łatwo

Limelight wszyscy polecają ze względu na sztywne pędy, choć moje z przedogródka po ostatnich ulewach też leżą- wrzucę może popołudniu u siebie zdjęcie. Ale ogólnie też ją bardzo lubię, jest zupełnie bezproblemowa i kwitnie bardzo obficie i długo.

Vanilki w masie są śliczne też, ale też polecałabym Ci od razu dać im jakieś podpory, co wiosną, zanim urosną pewnie nie wygląda najlepiej. Moje leżą po ulewie

Ponoć Annabelle dają radę w cieniu. A Strong Annabelle nawet się trzymają pion, po deszczu też.

Podpatrzona u Dziewczyn na O. Hayes Starburst ma piękne, oryginalne kwiaty...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 12:51, 10 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Ja mam dużo hortensji i większość rośnie na raczej słonecznych miejscówkach. Im więcej słońca tym więcej wody potrzebują by ładnie wyglądać. W upały i przy ostrym słońcu zdarzają się przypalone kwiatostany i żółknące dolne liście. Najładniejsze mam jednak Limki na cienistej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rojodziejowa 12:56, 10 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8682
Oj tam trudno…


i już

Dorii Magical mam w innym miejscu i bardzo ładne są, ale te limki na fotkach mnie przekonują, a siostra tez ma taką, więc już wzięte Plus taki ze akurat mam je pod nosem w szkolce


Martus ta O. hayes cudna, ale jeszcze mam trochę miejsca, wiec moze kiedys…

Kasia, to chyba mi przeslaas jakies wskazowki mind to mind bo akurat limki kupione
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 12:59, 10 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Ale jesteś niesamowita! Rach ciach i są! Superowo!
Będziesz zadowolona
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies