Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 18:55, 06 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8446
Kasia1980 napisał(a)
Super tabelka , z nazw roślin jestem kiepska, ale tak myślałam że chodzi o jeżówki i bingo.


No to trafiłaś świetnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:56, 06 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8446
Johanka77 napisał(a)
Analityczny umysł masz


Ano
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 20:57, 06 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
No nieźle u Was się dzieje z tą wodą/pogodą. Ale dobrze, że Wam nic nie grozi.

Tabelka pierwsza klasa!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 13:43, 07 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8446
Agatorek napisał(a)
No nieźle u Was się dzieje z tą wodą/pogodą. Ale dobrze, że Wam nic nie grozi.

Tabelka pierwsza klasa!


Dziś już na szczęście słonko!!


Moje biedne róże cale chore. Poprzycjnał je troche. Mimo chotoby dzuelnie walczą j wypuszczają ladne nowe przyrosty.
No ale i coś pozytywnego jest. Jestem bardzo zadowolona z moich Hortensji Magical Mont Blanc Kolmamon
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kasia1980 14:01, 07 sie 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Piękne te hortensje.
____________________
Moja Sielanka
Rojodziejowa 14:12, 07 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8446
Kasia1980 napisał(a)
Piękne te hortensje.


No zapowiadają się ładnie. Tfu już mi się podobają. Ta odmiana nie jest jeszcze chyba bardzo popularna.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MiluniaB 18:01, 07 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Asia też mam dookoła takie szkółki i hurtownie ogrodnicze - nic więc dziwnego, że kiedyś byłam kolekcjonerką roślin.

Wody mieliście sporo, dobrze, że już po.

Róże też mi chorowały. Nie wiem czy jesteś zwolenniczką ekologii, ale ja używam tego preparatu - polecam.



Hortensje masz piękne
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Rojodziejowa 21:54, 07 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8446
MiluniaB napisał(a)
Asia też mam dookoła takie szkółki i hurtownie ogrodnicze - nic więc dziwnego, że kiedyś byłam kolekcjonerką roślin.

Wody mieliście sporo, dobrze, że już po.

Róże też mi chorowały. Nie wiem czy jesteś zwolenniczką ekologii, ale ja używam tego preparatu - polecam.



Hortensje masz piękne


Mam to, ale chyba w postaci koncentratu. Po spryskaniu nowe odrosty są zdrowe, ale może nie dopilnowałam odstępów czasowych. Teraz mam wrazenie, że całe krzaczorki w plamach


A co do wody to oczywiście szukam plusów - podlało dobrze trawnik i trochę odzyskał kolor



____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ElzbietaFranka 23:05, 08 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13872
Rojodziejowa napisał(a)
Miluniu ta jeżówka to Fountain Pink Eye. Jest kilka odmian bardzo podobnych do niej, np. Pretty Parasols , Funky White, Trevi Fountain.

Pojechałam dziś na łowy. Chciałam znaleźć jakiegoś takiego wariata Klona Seiryu albo Wiąza Jacqueline Hiller a wrociłam z Metasekwoją Chińską Gold Rush:


Spodobało mi się, że jest taka krzywa pani mówiła, że bardzo lubi cięcie? Chciałabym ją poprowadzić w takie nieregularne drzewko trochę w stronę bosai
Wyjeżdżają stąd funkie, zostaje bukszpan, cisy i hakone.



Metasekwoja bardzo ładna, ale do donic to nie za bardzo się nadaje chyba,że czasowo. Mam 4 sztuki dwie bardzo wielkie. W jesieni igły opadają nieraz całe gałązki. Ładnie jesienią się przebarwia. Metasekwoja kocha wodę trzeba ją codziennie podlewać.
Moim zdaniem powinnaś ja przesadzić jesienią do gruntu młode drzewko może przemarznąć w donicy zima.

Chyba u Martki pytałaś odnośnie trawy proso.
Miałam kilka krzaków tej trawy o różnych nazwach. Nie zależnie do jakiej ziemi posadzisz proso to zboże ma wiotkie źdźbła a nie daj Bóg pada deszcz pod ciężarem powala się na ziemię łamiąc łodygi wtedy nie pomoże żadne podparcie.

Pozbyłam się prosa mam tylko jedną szt która jesienią przebarwia się na czerwono (ale słabo). Zresztą proso się rozsiewa i to też jest mankament. Trudno go wytępić.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rojodziejowa 23:22, 08 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8446
ElzbietaFranka napisał(a)



Metasekwoja bardzo ładna, ale do donic to nie za bardzo się nadaje chyba,że czasowo. Mam 4 sztuki dwie bardzo wielkie. W jesieni igły opadają nieraz całe gałązki. Ładnie jesienią się przebarwia. Metasekwoja kocha wodę trzeba ją codziennie podlewać.
Moim zdaniem powinnaś ja przesadzić jesienią do gruntu młode drzewko może przemarznąć w donicy zima.

Chyba u Martki pytałaś odnośnie trawy proso.
Miałam kilka krzaków tej trawy o różnych nazwach. Nie zależnie do jakiej ziemi posadzisz proso to zboże ma wiotkie źdźbła a nie daj Bóg pada deszcz pod ciężarem powala się na ziemię łamiąc łodygi wtedy nie pomoże żadne podparcie.

Pozbyłam się prosa mam tylko jedną szt która jesienią przebarwia się na czerwono (ale słabo). Zresztą proso się rozsiewa i to też jest mankament. Trudno go wytępić.

Pozdrawiam


Tak Elu, metasekwoja idzie do ziemi. Czekam aż kostka się zrobi i dopiero po wyjechaniu cięższego sprzętu będą ją sadzić. Pani w szkółce właśnie uczulała, że bardzo trzeba pilnować wilgotności.

Co do prosta, to wszyscy tu piszą, że się nie nadaje na glinę, więc się z niego wyleczyłam. Utwierdziłaś mnie w tym, że dobrze, że z niego zrezygnowałam Przeglądam zamiast tego miskanty
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies