Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:22, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8265
Anda napisał(a)
Trójkąty mogą sie przenikać. Gdybyś miała większą ilość roślin jednej grupy to mogłabyś sadzić w dryftach. Wszystko zależy, czy to roślina wypełniacz, soliter, strukturalna, zakrywająca glebę itp. Przemyśl funkcje tych roślin na rabacie.


O rety… to chyba przekracza moje możliwości…
Ale poszperam, doszkolę się, oby rośliny dotrwały do tego momentu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 21:25, 19 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Te dryfty mnie zaciekawiły. Idę czytać.
Asia, ja się zgubiłam. To nie ta rabata miała być biała?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 21:43, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8265
Tak, miała być biała, a stwierdziłam, że będzie mieć ciemne akcenty. Będą nimi szałwia i Irysy bródkowe Dark Passion. Reszta biała Dryfty mnie też zaciekawiły, ale jednocześnie wprowadziły w panikę. Jak ja to ogarnę?!?!?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 22:05, 19 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Jednym uchem wpuszczaj, drugim wypuszczaj i sadź jak się podoba
Na konkretne dryfty masz trochę za mało miejsca. Sadź trójkątami, zygzakiem i też będzie dobrze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 00:27, 20 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Rojodziejowa napisał(a)
Głupieję, czego za dużo, czego za mało? Coś wywalić? Coś nie pasuje?

Na razie ilościowo, jak myślicie, potem będę rozmieszczenie zmieniać.
Pod świdośliwą mam zagwozdkę, jak to zrobić, bo niby pasowałoby niższe, ale z drugiej strony ona sobie będzie nabierała wysokości i jak patrzę na te zdjęcia RHS Chelsea Flower Show to tam te drzewka też są w zasadzie utopione w takich roślinach o różnych wysokościach. Wcale im w nogach niżej nie robią i wygląda to bardzo fajnie.

No więc wrzucam moje początkowe rozkminki. Wszystko jest jeszcze płynne i nie wszystko umieszczone. Jakby ktoś chciał mnie uratować przed popełnieniem jakiegoś błędu, to będę wdzięczna





Łubiny daj gdzieś w głąb nie na kraju bo po kwitnieniu brzydną, a jak zetniesz by odmłodzić będzie dziura, lepiej by ją coś zasłoniło. z irysami bródkowymi tez tak jest, że po kwitnieniu często liście przysychają.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:31, 20 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Rojodziejowa napisał(a)


Może być parownicą?

Ja kupowałam taki specjalny preparat do rozcieńczenia u weterynarza. A potem jeszcze wapnem sypałam klatki, ale były drewniane.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 13:26, 20 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)
Jednym uchem wpuszczaj, drugim wypuszczaj i sadź jak się podoba
Na konkretne dryfty masz trochę za mało miejsca. Sadź trójkątami, zygzakiem i też będzie dobrze


Ewa, czytam, co to są te dryfty hmmm?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 13:44, 20 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Roocika napisał(a)


Ewa, czytam, co to są te dryfty hmmm?


To są takie jakby grubsze wstęgi, przenikające się z innymi wstęgami. W większych grupach dają niesamowity efekt.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 13:46, 20 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Anda napisał(a)


To są takie jakby grubsze wstęgi, przenikające się z innymi wstęgami. W większych grupach dają niesamowity efekt.



Ewa, a możesz narysować poglądowo, proszę ?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Anda 14:03, 20 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250


Mniej więcej tak
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies