Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

DariaB 16:09, 19 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Mnie codziennie odwiedza kot, taki zwykły czarny dachowiec. Na jesień chodził i widać było, że mu się ropa z oka i ucha leje. Mówiłam nawet moim dziewczynom, że jak przyjdzie, żeby go spróbowały złapać i zawiozę go do weta, ale się nie udało. Później go nie było długi czas, aż pewnego dnia przyszedł, zdrowy ale bez oka a i tak jest super i wielki z niego pieszczoch.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 16:09, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8340
olciamanolcia napisał(a)


Przykra sprawa ale i bez oczka piękna i kochana
Ucałuj ja ode mnie



Robi się!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:16, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8340
DariaB napisał(a)
Mnie codziennie odwiedza kot, taki zwykły czarny dachowiec. Na jesień chodził i widać było, że mu się ropa z oka i ucha leje. Mówiłam nawet moim dziewczynom, że jak przyjdzie, żeby go spróbowały złapać i zawiozę go do weta, ale się nie udało. Później go nie było długi czas, aż pewnego dnia przyszedł, zdrowy ale bez oka a i tak jest super i wielki z niego pieszczoch.


Oj Mili też ogromny pieszczuch.
I zawsze przy człowieku, a dupskiem siada tak, żeby kogoś dotykać. Dzieci pilnuje
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 17:25, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8340
Kurcze, moje hameln posadzone pod grabami strasznie powoli się zbierają, zasadzone na jesień 2020, a dalej takie jakieś niewyraźne. Między różami są piękne już starsze, ale szybciej ruszają. Zastanawiam się, jak im pomóc, bo jak nadal tak będę kiepsko rosły, to chyba trzeba im nowe miejsce znaleźć a zamiast nich wymyślić coś innego... Co mogę zrobić, żeby dostały kopa? Podrapkać je pod kępkami? Żeby jakoś tą ziemię poruszyć?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ewsyg 17:37, 19 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654



Wszystkie 4 miały być jednakowe - fioletowe:


Witam.
Piękne orliki. Gdzie je kupiłaś ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Rojodziejowa 17:39, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8340
ewsyg napisał(a)



Wszystkie 4 miały być jednakowe - fioletowe:


Witam.
Piękne orliki. Gdzie je kupiłaś ?


Stacjonarnie - Świat Zieleni Łapczyca
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 18:29, 19 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Asiu, na planie posadź te rośliny bardziej w takich jakby trójkątach. Np. Caradonnę masz w jednej linii. Wg mnie wszystkie nasadzenia jednoliniowe wyglądają gorzej niż takie na różnych głębokościach rabaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 18:53, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8340
Ok, róże posadziłam już w linii, resztę będę sadzić w trójkątach. Ale zaczęłam się zastanawiać, czy sadzić grupami, czy też pojedynczo te rośliny? Bo na tych inspiracjach często wygląda jakby tak było rozsiane po całości, tylko czy to nie przez perspektywę?

Dorysowałam miejsca gdzie są szałwie, czyli jedną muszę przesunąć

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:58, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8340
Albo caradonnę w grupach a resztę pomieszaną jednak uwzględniając wysokość?

Na razie posadzone jest to (tylko środkowa część):

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 19:30, 19 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33344
Trójkąty mogą sie przenikać. Gdybyś miała większą ilość roślin jednej grupy to mogłabyś sadzić w dryftach. Wszystko zależy, czy to roślina wypełniacz, soliter, strukturalna, zakrywająca glebę itp. Przemyśl funkcje tych roślin na rabacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies