Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

tulucy 08:53, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja już odkryłam tajemnice marudzenia em. Im nie chodzi o trawnik. Im chodzi o nasz czas. Który mogłybyśmy poświęcić im. A poświęcamy głupim badylom. Z sama trawą też by było ok, a tak oni niezaopiekowani. Biedni są.

Edit. Ps. Choć oficjalnie bardzo ładnie brzmi: "po co się tak męczysz,byś sobie odpoczęła".
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 09:04, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8604
olciamanolcia napisał(a)
Mój też był zakochany w trawniku trawa trawa i jeszcze raz trawa ale „ z wielkie” mu trochę minęło
Na wiosnę albo tradycyjnie na jesieni będę poszerzać rabatę pod grabami bo musze przesadzić niektóre hortki , niektóre pozamieniać miejscami . Juz Niemężowi o tym trąbie już się nie burzy -już jest na etapie machania ręką


U mojego widzę wyraźną poprawę, aczkolwiek jeszcze nie chce widzieć tego, że trawnik wymaga masę pracy. Nie pryskaliśmy w tym roku niczym i chwasty się rozeszły i już nie wygląda jak kiedyś. Ale króliki się nam pasą więc nie możemy nawet.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 09:12, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8604
tulucy napisał(a)
Ja już odkryłam tajemnice marudzenia em. Im nie chodzi o trawnik. Im chodzi o nasz czas. Który mogłybyśmy poświęcić im. A poświęcamy głupim badylom. Z sama trawą też by było ok, a tak oni niezaopiekowani. Biedni są.

Edit. Ps. Choć oficjalnie bardzo ładnie brzmi: "po co się tak męczysz,byś sobie odpoczęła".


W sumie, to wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to była prawdziwa przyczyna Lamentują nad własnym losem

Mój to na razie ma tak, że jeszcze mu sumienie nie pozwala przejść obojętnie, jeśli gdzieś w zasięgu wzroku bardzo się morduję.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 09:48, 11 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Rojodziejowa napisał(a)


No ale ja niewinna! Stałam przy kasie i płaciłam za trawska. Pod kieckę się dostała i chyba wpadła w panikę w okolicy mojego zadka. To wysłanniczka mojego chłopa była - znak, że nie powinnam znów tam przy kasie stać albo coś z tyłkiem zrobić, skoro już nawet osy tak reagują

I Ty się dziwisz, że chłop się o rabaty ciska. Jak już nawet biednej osie kierunek myśli i lotu zmienił... To wiadomo,co on ma na myśli i bynajmniej moim zdaniem nie jest to trawnik .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 09:58, 11 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
tulucy napisał(a)

I Ty się dziwisz, że chłop się o rabaty ciska. Jak już nawet biednej osie kierunek myśli i lotu zmienił... To wiadomo,co on ma na myśli i bynajmniej moim zdaniem nie jest to trawnik .


He he he
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 10:38, 11 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20541
To ja mam i dobrze, że mój się trawnikiem i ogrodem nie zajmuje ,to i mi nie zabrania tego i tamtego,mam wolną rękę

Mój mi dziś odbiera paczkę z paczkomatu i pyta się co kupiłam,a ja no , że kwiatki...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 14:01, 11 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Rojodziejowa napisał(a)


W sumie, to wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to była prawdziwa przyczyna Lamentują nad własnym losem

Mój to na razie ma tak, że jeszcze mu sumienie nie pozwala przejść obojętnie, jeśli gdzieś w zasięgu wzroku bardzo się morduję.


Podtrzymuj to Jego sumienie jak najdłużej, a nim się obejrzysz ogród wejdzie Mu w krewWypróbowane na moim
I wytłumacz chłopu, ze jak zrobisz rabate w Lke to Mu odpadnie manewrowanie kosiarka przy koszeniu wokół drzew, a same drzewa będą lepiej rosły bez konkurencji trawy o wodę i pokarm
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 14:04, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8604
tulucy napisał(a)

I Ty się dziwisz, że chłop się o rabaty ciska. Jak już nawet biednej osie kierunek myśli i lotu zmienił... To wiadomo,co on ma na myśli i bynajmniej moim zdaniem nie jest to trawnik .


Lucy padłam!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:07, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8604
Wiolka5_7 napisał(a)
To ja mam i dobrze, że mój się trawnikiem i ogrodem nie zajmuje ,to i mi nie zabrania tego i tamtego,mam wolną rękę

Mój mi dziś odbiera paczkę z paczkomatu i pyta się co kupiłam,a ja no , że kwiatki...


No muszę się za trawnik wziąć sama - fakt! Koszenie mu zostanie tylko Ale będę mieć argument w garści
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:10, 11 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8604
sylwia_slomczewska napisał(a)

Podtrzymuj to Jego sumienie jak najdłużej, a nim się obejrzysz ogród wejdzie Mu w krewWypróbowane na moim
I wytłumacz chłopu, ze jak zrobisz rabate w Lke to Mu odpadnie manewrowanie kosiarka przy koszeniu wokół drzew, a same drzewa będą lepiej rosły bez konkurencji trawy o wodę i pokarm


Serio był początkowo z tych trawiastych? Jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies