Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 18:58, 14 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Mgduska napisał(a)

Asia, zimowanie eukaliptusa jest strasznie trudne, ale on zdecydowanie źle znosi suche domowe powietrze.


Myślisz, że lepiej by mu było na zewnątrz? Muszę się doszkolić, bo niby liczyłam się z tym, że nie przetrwa, ale warto spróbować
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 18:59, 14 lis 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Kordina napisał(a)
Z tym, ze moja ławka w zakątku przy domu, osłonięta z 2 stron, od muru jednak jakieś ciepło idzie. Nie wiem jakby było z ławką w polu bez osłony.


Rzecz w tym , że ja w ogóle nie mam ławki chyba zostawię je po prostu na górnym tarasie a w. razie mrozów dam przez płot sąsiadce
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mgduska 22:39, 14 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)


Myślisz, że lepiej by mu było na zewnątrz? Muszę się doszkolić, bo niby liczyłam się z tym, że nie przetrwa, ale warto spróbować


Nie, na zewnątrz zmarznie. Mojej siostrze udało się przechować w nieogrzewanym garażu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
LIDKA 08:19, 15 lis 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7327
olciamanolcia napisał(a)


Rzecz w tym , że ja w ogóle nie mam ławki chyba zostawię je po prostu na górnym tarasie a w. razie mrozów dam przez płot sąsiadce


Zostaw. W zeszłym sezonie moja doniczke z tulipanami miałam przez zime na tarasie pod dachem.
I kwitly ładnie. Zimą czasem ciut podlałam I z wierzchu mam drobna korę ze 2 cm. Doniczka zwykła plastyk. Teraz też stoi. I zobaczymy bo nie wyciągałam cebul.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 08:25, 15 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zrobiłam w tym roku donice z tulipanami ale postawiłam pod okapem przy ganku, przykryję je kartonem z góry. Sama jestem ciekawa czy coś z tego będzie. Chyba mi się z góry jakieś myszy albo ptaki dobrały już do tego

Potem tam wsadzę pomidory Taki mam plan hehe

Edit I może dosypię też kory jak Lidka.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
olciamanolcia 08:41, 15 lis 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Dobrze Dziewczynki. Zostawię na tarasie. Niech przyroda radzi sobie sama
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 15:32, 15 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Zrobiłam podsumowanie cebul tulipanów.

Rok 2021:
105x Exotic Emperor

Rok 2022:
42x Exotic Emperor
80x Tulipan Little Beauty
91x Salmon van Eijk
14x Lady van Eijk
24x Salmon Prince
24x „Pastel Passion” mieszanka
32x „Pink Passion” mieszanka
50x Black Hero
20x Garden Flevor
20x Copper Image
30x Dordogne
20x Flaming Purissima + Hemisphere
30x Tulipan Purple Prince

Co daje w tym roku razem 502 cebule tulipanów. Mam nadzieję, że nornice z okolicy pielgrzymek nie będą urządzać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Mgduska 18:05, 15 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Niezła jesteś Ja też zrobiłam podsumowanie, wyszła mi 1/4 tego co Ty masz, plus nie wiem ile zeszłorocznych, może drugie tyle, ale to i tak skromnie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Martka 18:26, 15 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pytanie jest czysto matematyczne, ile cebul będzie w 2023?
Rojodziejowa 18:30, 15 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Mgduska napisał(a)
Niezła jesteś Ja też zrobiłam podsumowanie, wyszła mi 1/4 tego co Ty masz, plus nie wiem ile zeszłorocznych, może drugie tyle, ale to i tak skromnie


Nie niezła, tylko stuknięta

Bo to trochę przy mojej ziemi ryzyko, czy one się utrzymają. Jeszcze nie zeszły wszystkie zamówienia i jednak zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie lepiej się zabezpieczyć i jednak posadzić je w koszyczkach chociaż miejscami i wykopywać.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies