Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 21:37, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Kordina napisał(a)
Asia robisz donice! No to pokaż efekt końcowy potem, jaką formę klejo-cementu używasz?


Oby było co pokazywać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:39, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
An_na napisał(a)
Bardzo podobnie Pan robi jak ten "mój"
Moje łączone na piankę (zawsze się nią cała usmaruję) chyba sposób z wkrętami lepszy.
Robisz otwory w dnie?


Tak. Będę robić otwory, tylko nie wiem, czy się będę tak pierdzielić jak ten „Twój”. Ty robiłaś takie ładne jak on?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 21:45, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Rojodziejowa napisał(a)


Na rogach z zewnatrz są aluminiowe narozniki. Siatka idzie w zasadzie po całości z zewnatrz a w środku na rogach.

Robię wg tego:
https://youtu.be/da3q5w_QBfE?si=g4x_2cy8tDYnNprS

Obejrzałam. I mam kilka uwag do tego co pan robi.

Siatkę daj po całości i z zewnątrz i wewnątrz zachodząc ze ściany na winkle tak by każdą ścianę do ściany dodatkowo wiązała, a nie tak jak pan kładzie kwadraty na każdą ścianę osobno. Dopiero po nałożeniu tej siatki i warstwy kleju na to zamontuj narożniki wzmacniające i jeszcze jedną warstwę kleju. Struktury nie rób na płaszczyznach poziomych u góry ścianek bocznych bo zwłaszcza zimą woda w niej będzie zalegała, a mróz rozsadzał. Mam też znak zapytania nad tymi wkrętami bo tego typu nie mają bardzo sensu. Styropian do ścian kołkuje się śrubami z plastikowym sporych rozmiarów kołem które to trzyma styropian by się nie wyrwał przez łebek śrubki. Więc, albo pod te śruby daj szerokie podkładki, albo zastosuj takie właśnie kołki jak do montażu na ścianach wtedy będą trzymały. Tak jak pan zrobił to po pociągnięciu za jedną ze ścianek przy napełnieniu ziemią ściana zwyczajnie się oderwie.
Mówię Ci to jako osoba doświadczona w remontach, również zawodowo. Wiele lat miałam firmę o takim profiluWyjdzie ciut drożej za to na dłużej. Przed napełnieniem ziemią wyłóż skrzynię wewnątrz folią, albo wymaluj folią w płynie. Bo styropiany chłoną wodę po dłuższym kontakcie, przez co pęcznieją, a mróz będzie rozsadzał i klej na siatce spęka. Otwory odpływowe koniecznie wywierć i dobry drenaż na dno.
Tyle z mojej strony. Zrobisz jak uważasz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 21:54, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Wiaan napisał(a)
Obejrzałam filmik, efekt końcowy fajny, twoje że styroduru to już zupełnie twardy materiał.
Czy one będą na tarasie? Jakie masz plany do nasadzeń, może pisałaś ale nie znalazłam.


Tak, będą na tarasie
Te, które są na fotce robię pod truskawki
Będą stać jednym ciągiem równolegle do thujek.

Dwie robię wyższe, które będą stać mniej więcej tak:


Nie mam jeszcze pomysłu co w nich będzie. Chyba tojeść rozesłana i jeszcze coś, co bedzie dobrze rosło praktycznie w cieniu, bo pergola zacienia te donice.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
An_na 21:59, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Rojodziejowa napisał(a)


Tak. Będę robić otwory, tylko nie wiem, czy się będę tak pierdzielić jak ten „Twój”. Ty robiłaś takie ładne jak on?


Takie ładne to nie, ale jego sposobem. W pierwszą wpakowałam szerokie słomki do picia, sztuk kilka.
W te dwie późniejsze włożyłam plastikowe rurki, takie od starych solarnych kulek
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Rojodziejowa 22:28, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
Sylwia, jeśli chodzi o skręcanie to już „po ptokach”. To jest już, patrząc po krążących filmikach, wersja mocniejsza.
A co do siatki, to na razie zmęczyłam w jednej jedynie od góry narożniki aluminiowe i wewnątrz siatkę w każdym rogu i zadziabałam środek klejem. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać za dnia.

Struktury, to możliwe, że nie będę robić wcale.
Folia w środku była w planach, ale może ta w płynie lepsza?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 22:50, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Rojodziejowa napisał(a)
Sylwia, jeśli chodzi o skręcanie to już „po ptokach”. To jest już, patrząc po krążących filmikach, wersja mocniejsza.
A co do siatki, to na razie zmęczyłam w jednej jedynie od góry narożniki aluminiowe i wewnątrz siatkę w każdym rogu i zadziabałam środek klejem. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać za dnia.

Struktury, to możliwe, że nie będę robić wcale.
Folia w środku była w planach, ale może ta w płynie lepsza?

W płynie daj dwie warstwy. Mam nią zaciągnięte oczko z balii od 9 lat nic się nie dzieje, na zimę wody nie spuszczam balia szczelna, a nie była przed smarowaniem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaCho 14:15, 05 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Asia, znając Twoje zdolności plastyczne, to na pewno wyjdą i to przepiękne!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 14:15, 05 kwi 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2207
Asia, znając Twoje zdolności plastyczne, to na pewno wyjdą i to przepiękne!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Joann 14:21, 05 kwi 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Świetny pomysł z tymi donicami na tarasie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies