Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

Ludwika 11:54, 20 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
_Martini_ napisał(a)
Dumam co posadzić w miejsce tej magnolii. Jakoś brakuje mi wizji. Ta rabata w przedogródku jest dość wąska. Po prawej są róże Leonardo i niebawem dosadzę tam stipę, a po lewej iglaczki. Chciałabym coś sporych rozmiarów, kwitnącego, coś na co można popatrzeć od wiosny. Może macie jakieś pomysły?

I widok z góry, magnolia jest na środku



Hmmm... nie jestem za dobra w projektowaniu, ale mnie przychodzi do głowy coś wyższego, bo narazie płasko jest - coś na pniu. Albo trzmielina, albo drożej ale szlachetniej - jakiś iglak. Albo jak chcesz coś kwitnącego, to wiem, że są też szczepione na pniu rhododendrony To jest frontowa rabata, prawda? Masz jakieś szersze ujęcie tego miejsca? żeby widzieć co tam jest po prawej i lewej stronie, czy ona ma sąsiedztwo innych rabat? Wtedy może by coś jeszcze innego do głowy przyszło. Może jakieś spektakularne drzewo Ale szczepione, żeby było łatwiej zapanować
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
MagdaBaj 14:39, 20 kwi 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Przyszłam się przywitać
Miłorząbi coś kontrastującego może?
Ładnie się zaczyna.Huśtawka - piękne jej otoczenie.Zapowiada się coraz lepiej
Pozdrawiam
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
ZieloneWrota 15:09, 20 kwi 2016


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 827
Witam serdecznie Martini
____________________
Agataod początku
Iwk4 22:34, 20 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jakieś fotki z działań ogrodowych pokażesz?
____________________
Ogródek Iwony II
_Martini_ 09:29, 21 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Magda, Iwona, Agata, witajcie!
Ludwika, tak też myślę, że wyższe piętro by się tam przydało. Nie znałam rh na pniu, muszę sprawdzić. Mam już trzmieliny i iglaki na pniu.
Magda, miłorząb podoba się mojemu M, mnie również. Bierzemy więc pod uwagę
Jeśli coś na pniu to raczej posadzę też coś w nóżkach. Może trawy?
Iwonko, na razie działam leniwie sieję nasionka, sadzę cebulki... i sprawdzam czy kiełkują. Reanimowałam wczoraj magnolię. Przesadziłam i podlałam "Korzonkiem" jak mi poradzono. Pozostaje mi ją prosić, żeby mi wybaczyła tę kuchę
A fotki będą wieczorem jak wrócę z pracy. Dziś dłuuugi dzień.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:47, 21 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Oprócz frontowej rabaty mam do zmiany na tyle miejsce, gdzie mi wymarzły wrzosy. Jedynie trzy się uchowały. Mam jeszcze takie same trzy w innym miejscu więc ewentualnie mogę dosadzić. Resztę muszę wykopać i jak zaplanować dalej to miejsce.

Na tyle rośnie lilak, kalina i głóg. Przed tujami aurea są trzy róże różowe posadzone w lawendzie. Zatem cały przód do zmiany. Mam kłopot bo musiałoby to być coś niskiego przed lawendą. Kupiłam dzisiaj zawciąg, bardzo mi się podoba i jest zimozielony. Ma być w innym miejscu, ale docelowo mogłabym go tu posadzić. Nadal jednak będzie pusto. Chciałabym się zabrać za tę rabatę w weekend, bo strasznie mnie denerwują te suche placki.

Moja dzisiejsza radość, pierwszy kwiatek migdałka
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 09:39, 24 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Wrzosy wykopałam i wymyśliłam sobie w tym miejscu róże okrywowe. W tym układzie cała rabata będzie różano-lawendowa. Nabyłam dwie białe odmiany Swany i taki oto efekt



Są jeszcze małe, ale liczę, że się szybko rozkręcą
Teraz mój apel o pomoc: co mogę posadzić między tymi różami? Między Leonardo, które są z tyłu w lawendzie posadzę stipę (wciąż czekam na zamówienie). Może też jakąś inną odmianę trawy?

A tu rzut z góry na ogród





W narożniku mam 5 zeszłorocznych limek, sypnęłam im wczoraj nowej kory.



I na koniec czereśnia.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
oliwka 10:13, 24 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965


Jak sie wszystko rozrosnie, to ładnie bedzie wygladac. Bardzo podobają mi się te rabaty i ławka w srodku

I cieszę się, z twoich siewek warzywnych
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
ziele 11:50, 24 kwi 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Naprawdę ładny ogród. Gratuluję.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
_Martini_ 16:01, 24 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
A dziękuję
W zasadzie to jest dopiero szkielet. Brakuje wypełniaczy. Ale powoli, po malutku... a kazdy kwitnących pączek cieszy
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies