Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

lindsay80 22:43, 02 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
to miejsce z huśtawką masz super, ja mam placyk zostawiony pod huśtawkę, ale jeszcze musimy ładnie kółko wyprofilować i można będzie sypać kamień.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasya 23:04, 02 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41644
obejrzalam wszystko
masz wielki porządek w ogródku fajną sosenkę z ptasim domkiem i hustawke i pergole
a pokazesz tego swojego lilaka ? od kiedy go masz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
_Martini_ 23:16, 02 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lindsay80 napisał(a)
to miejsce z huśtawką masz super, ja mam placyk zostawiony pod huśtawkę, ale jeszcze musimy ładnie kółko wyprofilować i można będzie sypać kamień.

To miejsce z hustawką to nasze ulubione, lubimy przesiadywać tu wszyscy łącznie z psami żeby było ciekawiej, co roku inny sąsiad stawia sobie podobną
Profil był zrobiony w dwie minuty: sznurek, na każdym końcu patyk i rysowaliśmy jak cyrklem. Szkoda tylko, że wcisnęliśmy te szkaradne taśmy faliste zamiast plastikowych obrzeży. Pod huśtawką są płyty, żeby odpychając się nogami nie robić "dziur" w kamieniu.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 23:19, 02 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)

To miejsce z hustawką to nasze ulubione, lubimy przesiadywać tu wszyscy łącznie z psami żeby było ciekawiej, co roku inny sąsiad stawia sobie podobną
Profil był zrobiony w dwie minuty: sznurek, na każdym końcu patyk i rysowaliśmy jak cyrklem. Szkoda tylko, że wcisnęliśmy te szkaradne taśmy faliste zamiast plastikowych obrzeży. Pod huśtawką są płyty, żeby odpychając się nogami nie robić "dziur" w kamieniu.


no właśnie, coś już kiedyś wspominałaś na ten temat, jaka grubość i wymiary tych płyt?
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 23:20, 02 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasya napisał(a)
obejrzalam wszystko
masz wielki porządek w ogródku fajną sosenkę z ptasim domkiem i hustawke i pergole
a pokazesz tego swojego lilaka ? od kiedy go masz ?

A dziękuję za miłe słowa. To raczej jeszcze szkielet ogrodu, ale powolutku do przodu. W tym roku zabrałam się za "wypełniacze".
Fotkę lilakowi jutro zrobię. Teraz leci trzeci sezon, powinien być już dobrze zakorzeniony.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 23:23, 02 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
lindsay80 napisał(a)


no właśnie, coś już kiedyś wspominałaś na ten temat, jaka grubość i wymiary tych płyt?

Nawet nie sprawdzałam przy zakupie w Casto. To są kwadraty. Rano sprawdzę dokładnie. Sprawdzają się super. Wiedzieliśmy że tak to powinno wyglądać, bo na starej działce mieliśmy wydeptaną trawę pod siedziskiem.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 23:30, 02 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)

Nawet nie sprawdzałam przy zakupie w Casto. To są kwadraty. Rano sprawdzę dokładnie. Sprawdzają się super. Wiedzieliśmy że tak to powinno wyglądać, bo na starej działce mieliśmy wydeptaną trawę pod siedziskiem.


to będę wdzięczna za info, a kamień przy odpychaniu nie złazi z tych płyt?
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 23:37, 02 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kamień nie jest na płytach, one są wkomponowane w całość i dopasowane kolorem do kamyszka, przynajmniej tak staralismy się wybrać. Ułożyliśmy dwa rzędy po trzy płyty, między plytami równy niewielki odstęp wysypany kamieniem. To jest jedyne miejsce gdzie mam szmate. Chwasty trochę tylko wyłażą, a i kret potrafi z brzegu wykopki uskuteczniać. Jutro będzie fotka z bliska.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 23:48, 02 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Super, z chęcią zobaczę i na pewno mi się przyda.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 10:19, 03 maj 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143

Wymiar płyty 40×40, grubość 3cm, między płytami po 4cm odstępu, cała huśtawka ma 230cm. Może warto wspomnieć, że wybraliśmy plyty porowate, nie gladkie, żeby się dzieciaki nie poślizgnęły biegnąc z basenu.
Muszę jeszcze dodać, że huśtawka to dzieło teścia i eMa zakupiliśmy tylko siedzisko.

Miejsce pod basen nie daje mi żyć. Mamy w tym romu zamiar przygotować jakieś stałe miejsce, bo ciągle trawa jest wypalona. Ale nijak mi się to nie komponuje z całością. No i sam niebieskk basen mnie przeraża.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies