Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 19:41, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tess napisał(a)

Cudna! Czy usuwasz przekwitłe kwiaty? Jeżeli tak, to w jakim momencie? Bo płatki same się nie obsypują chyba. (mam pashminę pierwszy rok i zupełnie nie wiem, jak się z nią obchodzić).

U mnie kwiaty były chyba z miesiąc. Obcięłam je w zeszłym tygodniu kiedy były już po prostu podsuszone. Nic im nie szkodziło, ani ostre słońce, ani deszcz. Ich kolor był już w środku zielony. Chciałam zrobić jej zdjęcie, że Pahmina nawet pięknie się starzeje, ale jakoś ostatnio nie miałam weny na fotki. Teraz sobie odpoczywa, będzie miała chyba dłuższą przerwę, choć gdzieniegdzie już widzę małe bordowe młode listki. Jeszcze w tym sezonie zaszaleje ponownie
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:42, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasya napisał(a)


Tak, ma giętkie delikatne gałązki ale kwiaty nie są duże
Kwitnie kiściami i cześć kwiatów patrzy w dół a cześć do góry

Jaka jest wysoka u Ciebie? Myślisz, że nadaje się na trejaż, czy raczej za duża?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:52, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Uff, odpisałam. Część pewnie już nieaktualna, bo dość długo mnie nie było. Cięzki okres w pracy i jakiś marazm mnie ogarnął... No cóż, wakacje wreszcie czas zacząć
Zaczyna mnie nosić energia. Coś bym podziałała w ogrodzie, ale specjalnie nie mam co Jakieś przymiarki różane robię na jesień. Może w końcu zawita u mnie wyczekana Herzogin...
Muszę się Was poradzić w sprawie rabatki podkuchennej. Rosną tam dwie Marietheresy, ale są za niskie i nie wystają ponad żywopłotek bukszpanowy. Potrzebuję tam róży ok.120cm i jakieś wyższe trawy bym dorzuciła. Zupełnie nie mam koncepcji. A może wcale nie róża w tym miejscu? To jest strona południowa przy ścianie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:14, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
I jeszcze kilka zdjęc i lecę buszować u Was na wątkach


____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:18, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Heidi najdłużej kwitnąca róża u mnie. Zasługuje na całą sesję.



A tu widać, że została sama choć w tym miejscu ma za sobą Mary Rose, która się zbiera do drugiego kwitnienia. Za nią jeszcze choruje Eden Rose, którą wykopię jesienią. Z prawej miała być Natasha, ale słabo rosła i już jej tam nie ma. W tym miejscu będzie jesienna rewolucja. Jeszcze nie wiem dokładnie co i jak, ale planuję
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
MirellaB 21:01, 03 lip 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pięknie różano
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Kasia_CS 22:26, 03 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ooo wróciłaś w końcu

Piękne zdjęcia, a Pashmina wymiatacz! Kurcze, mam nadzieję, że moja też taka będzie i zacznie mi się w końcu podobać, bo póki co mam mieszane uczucia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 22:34, 03 lip 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pashmina cudo Moje 3 razem wzięte nie mialy tyle kwiatów co Twoja jedna
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Catalinasdiary 10:20, 04 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Piękny masz ogród, podobają mi się wkomponowane bukszpany w róże i trawy. Sama teraz to planuję, bo mam wyhodowane kule i muszę je jak najszybciej przetransportować na miejsca docelowe. Martyna, co to ta wysoka trawa? Miskant ML?
_Martini_ napisał(a)

____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kasia_CS 10:41, 13 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A gdzieś Ty się zagubiła?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies