Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 19:35, 25 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Część Marta! dzięki za komplement.

A dzisiaj zakupiłam bukszpanki i horensję Phantom. Urządziłam z nich puste miejsce po magnolii z takim oto efektem


A teram będzie najlepsze: zamierzam z tych kikutów wyhodować piękne kulki i stożek A zatem, Agata, jednak sobie popracuję jeszcze wiele lat, haha. W zasadzie nawet dorodnych okazów kulkowych i stożkowych nie było, a i zasobność portfela trzeba rozsądnie rozplanować
Łopata robi na zdjęciu za jakieś drzewko na pniu. Może jednak ta trzmielina, ale nie żółta. Na razie w ogrodniczych nic mi się nie rzuciło w oko.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 18:47, 27 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzisiaj wreszcie przyszła paczuszka z zamówionymi trawami. Stipa, sesleria heufleriana i turzyca ptasie łapki. Stipa jest nawet niezła, ale sesleria wydaje mi się nędzna. Fakt, kupowałam te najtansze, czyli najmłodsze. U Lindsay80 widziałam takie wypasione zakupy.



Sripa jest na dwóch rabatach między różami, a sesleria przed hortensjami. Nad ptasimi łapkami jeszcze myślę.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 20:37, 27 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Malutkie te Twoje seslerie, ale one na całe szczęście szybko rosną.

Uważaj na tą stipę, bo to bardzo wrażliwa trawa, ja bym się bała ją posadzić teraz na rabaty, tym bardziej, że jest tak zimno, szkoda by było gdyby Ci padła.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 21:18, 27 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dzięki za odpowiedź i odwiedziny. Wlasnie jak otworzyłam dziś paczkę to myślałam że padnę, od razu przypomniały mi się Twoje trawki.

A co ja bym miała zrobic z tą stipą teraz? Spowrotem do pojemniczków?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 21:42, 27 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)
Dzięki za odpowiedź i odwiedziny. Wlasnie jak otworzyłam dziś paczkę to myślałam że padnę, od razu przypomniały mi się Twoje trawki.

A co ja bym miała zrobic z tą stipą teraz? Spowrotem do pojemniczków?


to by była jej pierwsza noc na zewnątrz?

No ja bym ją zabrała jeszcze do domu, bo na pewno do tej pory rosła w cieplarnianych warunkach i takie temperatury jak teraz to będzie dla niej szok.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 21:55, 27 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Więc przed chwilą biegałam z latarką po ogrodzie i jak mnie który sąsiad widzial, to się pewnie pukał w głowę Przykryłam ją doniczkami, bo juz za późno na "wykopki" ale jutro po pracy zaraz stipka wraca do ciepełka. Oj ja głupia. I co dalej, hartowanie?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
lindsay80 23:25, 27 kwi 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
_Martini_ napisał(a)
Więc przed chwilą biegałam z latarką po ogrodzie i jak mnie który sąsiad widzial, to się pewnie pukał w głowę Przykryłam ją doniczkami, bo juz za późno na "wykopki" ale jutro po pracy zaraz stipka wraca do ciepełka. Oj ja głupia. I co dalej, hartowanie?


Haha, wprawiaj się, nam bieganie po nocy z latarkami po ogrodzie nie jest obce.

Po tej nocy na dworze, jak wniesiesz stipę do domu, to znowu dozna szoku, lepiej niech to bedzie jakieś pomieszczenie ze średnią temperaturą.
____________________
Tu ma być ogród :)
_Martini_ 00:13, 28 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ja pierniczę wstawiłabym ją do piwniy, ale tam nie ma światła. Coś wymyślę. Nie miala baba kłopotu, kupiła sobie stipę ...
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 00:40, 28 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hi, hi
Dobre
Jak będzie ładnie, może być juz na zewnątrz. Ale na zimne dni jeszcze trzeba chować do 15 maja.
____________________
Ogródek Iwony II
Ludwika 07:50, 28 kwi 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Wow, będzie Ci potrzeba dużo cierpliwości Ale ja też sobie ostatnio zakupiłam jedną tanią i niewielką tuję, która ponoć dobrze się zagęszcza i mam zamiar sama spróbować ją prowadzić na bonzaja Także tez parę lat się zejdzie...

A co do trzemieliny na pniu to mama kupiła teraz całkiem ładną - tę zielono - białą za 29 zł Także nie droga roślina a dość szybko przyrasta. Nie śmieci bardzo, jest zimozielona. Ja polecam bardzo
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies