Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 13:01, 08 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A teraz cos słonecznego bo poprawiła się pogoda i zawitało kilku skrzydlatych gości
Uff, a fotki to pstrykać można całymi dniami tylko goście za szybko odlatuja


Roża i rozchodnik Matrona.Jeszcze nie kwitnie, ale już już...


Liatry tez już prawie prawie



Budleja Black Knight. Jej pierwszy kwiatek w sezonie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:05, 08 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Gość otworzył skrzydełka)


Już was zanudzać nie będę.Idę sadzić dzisiejsze zakupy. Kupiłam Hakone All Goldi musze znaleźć dla niej odpowiednie miejsce .

pozdrawiam zaglądających
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 17:03, 08 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Małgosiu, Ty zachwalasz moje zdjęcia, ale Twoje przecież przepiękne są!. Zachwycają mnie kadry cienistych zakątków, hostowe, hortensjowe. Cegła wnosi mnóstwo uroku w tle. No to zdjęcie hortensji na tle cegieł to miodzio jest

O poradę przy okazji zapytam: widzę, że masz hosty bardzo blisko starych brzóz. Też mam takie miejsce ze starymi brzozami i chciałabym tam właśnie trochę hostowo zrobić. Powiedz mi jak przygotowałaś tam ziemię, masz tam podlewanie? Jak długo Cie te hosty tam rosną, brzozy nie przerastają korzeni? Pytam, bo u mnie w obrębie tych starych brzóz to łopatę ciężko wbić.

Czosnki, o które u mnie pytasz to czosnki główkowe. Sadzi się cebulki jesienią, tak jak innych czosnków. Te kwitną właśnie teraz, są naprawdę urocze. Na pewno jesienią trafisz w sklepach cebulki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Maryla 23:20, 10 lip 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Kwiaty i zdjęcia piękne!
____________________
Maryla Mój zielony azyl
malgol 08:25, 11 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)
Małgosiu, Ty zachwalasz moje zdjęcia, ale Twoje przecież przepiękne są!. Zachwycają mnie kadry cienistych zakątków, hostowe, hortensjowe. Cegła wnosi mnóstwo uroku w tle. No to zdjęcie hortensji na tle cegieł to miodzio jest

O poradę przy okazji zapytam: widzę, że masz hosty bardzo blisko starych brzóz. Też mam takie miejsce ze starymi brzozami i chciałabym tam właśnie trochę hostowo zrobić. Powiedz mi jak przygotowałaś tam ziemię, masz tam podlewanie? Jak długo Cie te hosty tam rosną, brzozy nie przerastają korzeni? Pytam, bo u mnie w obrębie tych starych brzóz to łopatę ciężko wbić.

Czosnki, o które u mnie pytasz to czosnki główkowe. Sadzi się cebulki jesienią, tak jak innych czosnków. Te kwitną właśnie teraz, są naprawdę urocze. Na pewno jesienią trafisz w sklepach cebulki.


Anula, miło ,że zajrzałaś
Te hosty pod brzozami to trochę eksperyment tegoroczny. Wiosną dzieliłam stare hosty Patriot i posadziłam pod brzozami bo wg mnie dobrze konweniowały Ale ponieważ mam linie kroplująca ułożoną pod drzewami to brak wody im chyba nie grozi.Z korzeniami czasem tez mam kłopot,ale udało się znależć miejsce gdzie akurat korzeń nie przeszkadzał. Mam nadzieję, że jakos się pod ziemia te korzenie pogodzą Myslę, że jak nie ma nawodnienia to trzeba częściej podlewać ,ale powinny dać sobie radę. Hosty wytrzymałe są
A czosnki kupie sobie na pewno
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:19, 14 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kilka zdjęć mojej ulubionej budleji Black Night z anabelkamiTez lubianymi bo wszechobecnymi



A tu mój nowy nabytek i odkrycie- krwawnik.Chciałam w innym kolorze,ale nie było wiec kupiłam co mieliZ czym sadzicie swoje krwawniki?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:27, 14 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Podwóna randka na jeżówkach Unikamy krzyżówek międzygatunkowych



A tutaj...tak tak, to kot.Nie mylić z wyrzuconą na brzeg orką To moja kotka grzejąca brzuszek w zachodzącym słońcu

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
anbu 13:30, 14 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Śliczne hortensjie, jeżówki miodzio a kotka mnie rozwaliła taki puchaty słodziak
____________________
Ania Ogród Ani :)
malgol 14:40, 14 lip 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No słodziak jest, fakt No i puchaty też niestety...nie rozumie ,że dieta nie jest jej na złość tylko to konieczność w jej przypadku
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Marga 23:51, 14 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
malgol napisał(a)


Ale się zgrały Miałaś szczęście, że udało Ci się je uchwycić

malgol napisał(a)


A co to za leniuch? Schudła by trochę łapiąc nornice na rabatach Takiej to dobrze.

Gosiu, jak u Ciebie jest cudnie! Mogłabym się gapić w nieskończoność na te Twoje rabaty
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies