Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 20:15, 03 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No więc tnac azalie pod dyktando Toszki zauważyłam takie coś
Gałązki -vory halo są wiotkie, pokladaja się ijakby rosły w bok a nie sztywno do góry. Co może być przyczyną? Na innym stanowisku bardzies słonecznym to geste, pionowe krzaczki a te jakieś takie rachityczne
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 22:54, 03 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Albo za sucho, albo za mało śłońca. Albo jedno i drugie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 08:48, 04 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to słońca za mało A one przecież do cienia
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
JoannaDe 09:24, 05 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Gosia Twoje IH to i tak jako tako wyglądają. Ja swoje nie dość ze chyba spaliłam Toszkowa mieszanka z mocznika i florowitu, to jeszcze na dokładkę mój traci białe kolory. Bardziej zielony niż biały jest. A miał być gwiazda na rabacie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
UrsaMaior 09:26, 05 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8292
Hahah to ja się dołączę do lamentów - moje po cięciu wypuściły pędy z listkami całkowicie białymi, które właśnie mi słońce spaliło. Wygląda to fatalnie. Pocieszyłam Was?;D
____________________
ogród pod lasem
Toszka 09:30, 05 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Joasiu, a po co ty derenie mieszanką nawoziłaś? Toż one dopiero co sadzone i tak, w ogóle to nie jest roslina lubiąca "turbonapęd". Przenawożenie jest gorsze od braków pokarmowych i to otwarte wrota do wszelkich chorób. Prawie w ogóle nie nawożę (prócz na start trawnik). Czasami tylko interwencyjnie zapodaję coś jak widzę, że roslina potrzebuje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 09:36, 05 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
UrsaMaior napisał(a)
Hahah to ja się dołączę do lamentów - moje po cięciu wypuściły pędy z listkami całkowicie białymi, które właśnie mi słońce spaliło. Wygląda to fatalnie. Pocieszyłam Was?;D


Wcale

Moj tez po cieciu wiosennym pięknie wypuścił listki choć zbierał się długo. Białe gdzie niegdzie ma ale akurat to mi nie przeszkadza. Ale te zielone zabarwienie mnie wnerwia. Nie taki miał być...



Toszka napisał(a)
Joasiu, a po co ty derenie mieszanką nawoziłaś? Toż one dopiero co sadzone i tak, w ogóle to nie jest roslina lubiąca "turbonapęd". Przenawożenie jest gorsze od braków pokarmowych i to otwarte wrota do wszelkich chorób. Prawie w ogóle nie nawożę (prócz na start trawnik). Czasami tylko interwencyjnie zapodaję coś jak widzę, że roslina potrzebuje.


Toszko, myślałam ze mu dobrze zrobię Pamiętasz ze on te listki miał zwinięte? Po podlaniu woda się poprawił wiec myślałam ze dorzucę co nieco. Teraz już wiem ze nie lubi
Czyli samego florovitu tez mu nie dawać?

A wiesz może dlaczego on traci białe zabarwienie?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
malgol 13:12, 05 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Hahah to ja się dołączę do lamentów - moje po cięciu wypuściły pędy z listkami całkowicie białymi, które właśnie mi słońce spaliło. Wygląda to fatalnie. Pocieszyłam Was?;D


Jakos nie...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:20, 05 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
JoannaDe napisał(a)


Wcale

Moj tez po cieciu wiosennym pięknie wypuścił listki choć zbierał się długo. Białe gdzie niegdzie ma ale akurat to mi nie przeszkadza. Ale te zielone zabarwienie mnie wnerwia. Nie taki miał być...




Toszko, myślałam ze mu dobrze zrobię Pamiętasz ze on te listki miał zwinięte? Po podlaniu woda się poprawił wiec myślałam ze dorzucę co nieco. Teraz już wiem ze nie lubi
Czyli samego florovitu tez mu nie dawać?

A wiesz może dlaczego on traci białe zabarwienie?


Rozczarowały mnie te móje krzaczki w cieniu rosnace.Liczyłam się z tym ,że będzie im gorzej w cieniu,że może barwe troche straca ,ale to?? takie wiotkie gałązki? Podlewam jak wszystko ( linia kroplujaca położona) Słońca maja niewiele, ale że wiotkie?..
Joasia, gdyby moje były zielone to by mnie tez wkurzało ,ale rozumiałabym dlaczego a teraz nie rozumem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
JoannaDe 13:22, 05 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
A ja nie rozumiem dlaczego one zielenieją. Wiesz może?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies