Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Toszka 22:03, 31 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malgol napisał(a)
Toszko, a jak ty te gałązki odginasz? Przyczepiasz je doz ziemi czy w jakiś sposób obciazasz żeby cały czas była wygieta?


Upatruję dłuższą gałazkę przy ziemi i wyginam ją do ziemi. Przytwierdzam szpilką do namiotu lub drutem tego kształtu. Obsypuję ziemią to miejsce.

Naparstnic nie kładę na ziemi, ale lekko pochylam przekwitnięta łodygę kwiatową. Tak by nie stała w pionie, np.pod katem 45-60 stopni. I za moment przy liściach, na całej długości łodygi "wyskakują" pionowe kwiaty. kiedyś deszcz mi położył naparstnicę i była niespodzianka. I teraz celowo to robię by dłużej kwitły To sposób na przedłużenie kwitnienia naparstnic.
To nie jest tak, że ja je na ziemi kładę.
Podobnie robię z ogrodówką...a zaczęło się od przygiętej gałązki na odkład ziemny. 'You&Me" korzeni się bardzo długo (to wyjaśnia cenę), ok 2 lata. I tak sobie ta gałązka mniej więcej pod katem 70 stopni sterczała, a tu też niespodzianka - kilkanascie pionowych kiści kwiatów wyrastających pionowo na tej jednej gałązce. Z serią "together" moze być o tyle łatwiej, bo kwitnie na tegorocznych gałązkach. Próbuj, eksperymentuj, bo to najlepsza zabawa
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 09:17, 01 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)


Upatruję dłuższą gałazkę przy ziemi i wyginam ją do ziemi. Przytwierdzam szpilką do namiotu lub drutem tego kształtu. Obsypuję ziemią to miejsce.

Naparstnic nie kładę na ziemi, ale lekko pochylam przekwitnięta łodygę kwiatową. Tak by nie stała w pionie, np.pod katem 45-60 stopni. I za moment przy liściach, na całej długości łodygi "wyskakują" pionowe kwiaty. kiedyś deszcz mi położył naparstnicę i była niespodzianka. I teraz celowo to robię by dłużej kwitły To sposób na przedłużenie kwitnienia naparstnic.
To nie jest tak, że ja je na ziemi kładę.
Podobnie robię z ogrodówką...a zaczęło się od przygiętej gałązki na odkład ziemny. 'You&Me" korzeni się bardzo długo (to wyjaśnia cenę), ok 2 lata. I tak sobie ta gałązka mniej więcej pod katem 70 stopni sterczała, a tu też niespodzianka - kilkanascie pionowych kiści kwiatów wyrastających pionowo na tej jednej gałązce. Z serią "together" moze być o tyle łatwiej, bo kwitnie na tegorocznych gałązkach. Próbuj, eksperymentuj, bo to najlepsza zabawa


Dobry patent LImki tak próbowałam rozmnożyć i widzę,że chyba jedna gałązka dała nowa roślinę o naparstnice musze najpierw powalczyć w jakiejś szkółce i zadomowić u siebie
Dzieki Toszko za takie wyczerpujace odpowiedzi Ty skarbnico wiedzy nasza
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 10:19, 01 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
U mnie po ulewach naparstnice sie polozyly Teraz wiem, ze nie musze ich podnosic, tylko spokojnie poczekam na nowe kwiaty

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 12:33, 01 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kolejna co ma naparstnice! No więc ja też już mam jednapojechalam po korę I ziemię do trawnika do casto...patrzę a tu naparstnice! Co prawda kolor jakiś taki nijaki ale co tam na początek dobra I taka
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 13:01, 01 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Pokaz Ostatnio widzialam morelowe, ale to nie byla odmiana purpurea, tylko jakas inna, nie pamietam. Ja mam jedna biala i dwie rozowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malgol 18:47, 01 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No więc taka ona. Fotkaz komórki, słońca już nie było ale kolor raczej dobrze oddany. Znalazłam etykietke...purpurea

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 18:49, 01 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
W szale zakupowym będąc nabylam jeszcze kilka kosmosow czekoladowych! Ale się cieszę już posadzone
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 19:19, 01 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8256
Fajne zakupy! Gdzie naparstnica zamieszka?
____________________
ogród pod lasem
lindsay80 19:45, 01 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Toszka napisał(a)
Admiration tnę na początku lipca. Chwilę są zielone (a dokładnie to co było pod spodem), a potem znów tłoczą kolorowe, soczyste przyrosty. Jak nie cięłam to robiły się bordowe... takie smutasy.
Wiosną też tnę, bo u mnie mają tworzyć nie kulki a jednolitą, niską powierzchnię. Zielone są jak mają za mało światła, ale przyznam się, że je lubię takie dwukolorowe, czyli dół jasnozielony, a góra intensywnie pomarańczowo-czerwona i mam je w lekkim półcieniu dla właśnie tego efektu.

A wiecie, że one są bardzo łatwe do ukorzenienia? Wystarczy jedną gałązkę przyszpilić do ziemi, lekko obsypać ziemią, a na wiosnę gotowa, ukorzeniona sadzonka


Toszka, a jak ten rok taki szalony i teraz jakby już środek lata był to wstrzymać się do lipca, czy w czerwcu można ciąć?
I czy to co napisałaś w kwestii cięcia tyczy się też innych odmian jak Goldalita, Bagatelle, Concorde?

Moi rodzice dzielili Admiration i też z sukcesem.

A ja w ogrodzie znajduję coraz częściej jakieś maleńkie siewki berberysów, co prawda nie wiem jakie to będą, bo mam sporo odmian, ale wychodzi na to, że z nasion one też się nieźle rozsiewają.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 19:46, 01 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
malgol napisał(a)
Na dzień dobry moja najpozniejsza piwonia właśnie się otworzyla



Prawdziwa piękność!
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies