Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 21:14, 23 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kasia_CS napisał(a)
No co Ty mówisz, że słabe światło.. cudne przecież, taki klimat na zdjęciach, że się można rozpłynąć


Mówisz? No starałam się, ale jak patrzę na światłocien u Izy albo Anuli to u mnie takiego nie miewam
W ogóle to brak mi już słońca, zacznę chyba wycinać jakieś drzewa bo na sąsiadów liczyć nie mogę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
KasiaBawaria 06:37, 24 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Z tego astra po cycki to sie usmialam Milorzab cudny. Z daleka faktycznie jak nie on.
____________________
Zapraszam na kawe
Milka 06:58, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
malgol napisał(a)
Dziewczyny , zobaczcie na co się dziś natknęłam na terenie publicznej służby zdrowia widział kto takiego kurczaka??



Pierwsza fotka zrobiona z wysokości trzeciego pietra budynku...gdyby nie liście na chodniku nie uwierzyłabym ,że to miłorząb!

Cudny i jaki gęsty moje też duże, ale jakieś rzadsze.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agania 07:17, 24 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
malgol napisał(a)


Ten tez jest po cycki a czasem po szyje przy dobrym lecie i już 3 razy zmieniał miejsce bo ciągle liczyłam,że większy nie urośnie


Ja swojego 2 razy przycinałam przed kwitnieniem, żeby go skrócić chociaż do pasa

Żółtek jest bajeczny i te listki są takie milusie w dotyku, czyste bez
żadnej dziurki czy plamki...szkoda, że nie mam miejsca na takiego przystojniaka w ogrodzie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Toszka 07:58, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malgol napisał(a)
Toszko, toż spadłas mi z nieba z tymi radami. Nie przypuszczałam że zaglodziłam moja trzmieline. Fakt, dawno nic jej nie zapodalam bo jakoś taka bezobsługowe mi się wydawała jutro kupię obornik i obłożę. Dolomit tez spać od razu? Czy wiosna dopiero?można toto łączyć?


Teraz dolomit, a obornik (przekompostowany lub taki ok.6-cio miesięczny) można rozłożyć i w grudniu. Odstęp musi być co najmniej 2 tygodnie.
Wiosną nawożenie wieloskładnikowe z borem. Trzmielina lubi zasadowe podłoże. Przy niskim ph występuje blokowanie przyswajania pierwiastków.
Masz piaski, czyli "sito" dla składników pokarmowych, a to oznacza potrzebę nawozenia częściej, a mniejszymi porcjami.


W centrum Warszawy, w parku, rośnie stary miłorząb. Pomnik przyrody. Wielki jak dąb. Spektakularny jest moment zrzucenia liści - w 3 dni kurczakowy dywan pokrywa sporą okolicę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 08:15, 24 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)


Teraz dolomit, a obornik (przekompostowany lub taki ok.6-cio miesięczny) można rozłożyć i w grudniu. Odstęp musi być co najmniej 2 tygodnie.
Wiosną nawożenie wieloskładnikowe z borem. Trzmielina lubi zasadowe podłoże. Przy niskim ph występuje blokowanie przyswajania pierwiastków.
Masz piaski, czyli "sito" dla składników pokarmowych, a to oznacza potrzebę nawozenia częściej, a mniejszymi porcjami.


W centrum Warszawy, w parku, rośnie stary miłorząb. Pomnik przyrody. Wielki jak dąb. Spektakularny jest moment zrzucenia liści - w 3 dni kurczakowy dywan pokrywa sporą okolicę


dzięki Toszko za uratowanie mojej trzmieliny Ale ja laik byłam.Wiosną jest gesta i pięknie zielona więc nie sądziłam,że czegoś może jej brakować
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Makusia 21:41, 25 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Miłorząb wielki jak dąb cudnej urody
To Ci się służba zdrowia urocza trafiła!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
malgol 08:48, 28 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Makusia napisał(a)
Miłorząb wielki jak dąb cudnej urody
To Ci się służba zdrowia urocza trafiła!


Żeby jeszcze leczyli na miarę wyglądu tych drzew ...wiosna wypatrzyłam tam równie wielkie i piękne magnolie.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 12:04, 04 mar 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
halo halo no budzisz się ?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 13:52, 04 mar 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No budzę ,budzę,ale bardzo powoli.Obecnie lecze rany po niedzielnym cięciu traw...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies