Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 08:43, 11 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
waldek727 napisał(a)

Sorry, ale to jest Miscanthus sinensis ,,Rosi" w 100%.
Fotka zapewne nie pochodzi z pazdziernika, tylko z przełomu sierpnia i września. Na początku kwitnienia kwiatostany Rosi połyskują różową poświatą, tak jak to widać na zamieszczonej fotce. Mniej więcej od połowy września wielkie pióropusze przebarwiają się na biało-srebrzysty kolor.


Tak tez odpowiedział mi Pan ze szkółki Dzięki Waldku za czujność
Czekam aż się przebarwi na biało bo nadal jest w kolorze nieokreslonym .Zresztą to jego pierwszy sezon, ma kilka pędów jedynie więc w przyszłym sezonie przy większej masie może i przebarwi się ładniej
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
KasiaLangier 11:14, 11 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
malgol napisał(a)


Dziewczyny , opinii Waszej na gwałt potrzebuję
Czy miskant Rosi na początku kwitnienia wygląda tak?


Dokładnie tak wygląda Miskant Rosi, później pióropusze przebarwiają się na biało. Wieczorkiem wstawię zdjęcia
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
waldek727 11:40, 11 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
malgol napisał(a)


Tak tez odpowiedział mi Pan ze szkółki Dzięki Waldku za czujność
Czekam aż się przebarwi na biało bo nadal jest w kolorze nieokreslonym .Zresztą to jego pierwszy sezon, ma kilka pędów jedynie więc w przyszłym sezonie przy większej masie może i przebarwi się ładniej

Pamiętam jak wiele osób nazywało Twoją zakupioną sadzonkę miernotą, że co to za szkółka (Narodowa Kolekcja Miskantów), że nie przeżyje zimy. Wszystkie te czarne scenariusze ,,wzięły w łeb" i Rosi ma się dobrze. Ze swojego doświadczenia wiem, że lubi pełne słońce i na takim stanowisku za 2-3 lata będziesz już miała w ogrodzie pięknego miskanta o którym inni będą mogli tylko pomarzyć.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
malgol 11:48, 11 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
waldek727 napisał(a)

Pamiętam jak wiele osób nazywało Twoją zakupioną sadzonkę miernotą, że co to za szkółka (Narodowa Kolekcja Miskantów), że nie przeżyje zimy. Wszystkie te czarne scenariusze ,,wzięły w łeb" i Rosi ma się dobrze. Ze swojego doświadczenia wiem, że lubi pełne słońce i na takim stanowisku za 2-3 lata będziesz już miała w ogrodzie pięknego miskanta o którym inni będą mogli tylko pomarzyć.


No wiem, wiem przyznaję bez bicia ,że sama narzekałam bo liczyłam na pięknie wybarwiony egzemplarz Martwi mnie trochę ,że u mnie rosnie niby na słonecznej rabacie (jeśli w ogóle u mnie taka istnieje to ta),ale przed nim rosnie Vanilka i pewnie trochę tego słońca mu zabiera.Szczególnie późnym latem gdy słońce nisko.Mam nadzieję,że nie będzie kaprysił zbytnio
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:49, 11 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
KasiaLangier napisał(a)


Dokładnie tak wygląda Miskant Rosi, później pióropusze przebarwiają się na biało. Wieczorkiem wstawię zdjęcia


Uff Kolejny głos za Rosi
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
KasiaLangier 20:49, 11 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Wstawiłam u siebie zdjęcia miskanta Rosi
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Helen 21:16, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
A tutaj dawno zdjęć nie widziałam.
Gosia, wstawisz coś?
____________________
Helen - Hortensjowo
toby 21:18, 12 paź 2019


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
malgol napisał(a)
i kilka takietamów skoro już za aparat się chwyciłam


ale pięknie!
____________________
malgol 22:05, 12 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Helen napisał(a)
A tutaj dawno zdjęć nie widziałam.
Gosia, wstawisz coś?


No wstawię, wstawię jak trochę słońca będzie. Jakoś przy tych szarugach nie chce mi się nic focic. Deprecha mnie ogarnela
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 22:06, 12 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
toby napisał(a)

ale pięknie!


Skąd te zdjęcia wyciągnęłas z jakieś odległej strasznie czasoprzestrzeni
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies