Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Mary 20:34, 10 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Zana napisał(a)
Jejku, wczoraj u kogoś czytałam o podobnych objawach, ale nie umiem sobie przypomnieć u kogo. W każdym razie wg przytoczonej porady Toszki należy sprawdzić czy pod korzeniami nie ma korytarzy nornicowych. Lać wodę i sprawdzać ręką czy nie zapada się ziemia. Można wbijać jakiś drąg czy nie ma pustych przestrzeni w korzeniach. Wiem, że niezbyt jasno to piszę, ale może załapiesz o co chodzi. Jak sobie przypomnę u kogo to czytałam, to dam znać.

To mi Toszka taką kurację zaleciła. Ale objawy były trochę inne
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7314-choroby-i-szkodniki-cisow-cis-taxus?page=15#post_4
Dziura była głęboko. Z wierzchu nic nie było widać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Roocika 21:14, 10 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
malgol napisał(a)
Dziewczyny, jest temat do ogarnięcia.Która jest dobra z chemii?
Mam studnię głębinową a co się z tym wiąże wodę z duża zawartością żelaza brudzącym kostkę granitową .Dostałam preparat ,który super czyści wszelaki kamień z tej rdzy,ale jest 25% kwasem solnym. Scieżkę z kostki mam oczywiście pośród trawnika i boję się ,że jak spłuczę ten kwas z kostki po całym procesie czyszczenia to wypali trawnik.
Teraz pytanie: jaki roztwór kwasu solnego nie zaszkodzi trawnikowi tudzież innym roślinom? Może gdyby rozcieńczyć ten 25% -owy to nie zaszkodziłby a tez dałby efekt?

Moim zdaniem nawet 12,5% zaszkodzi, to mocny kwas. Spróbuj rozcieńczyć i polać gdzieś trawkę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
malgol 10:42, 16 cze 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mary napisał(a)

To mi Toszka taką kurację zaleciła. Ale objawy były trochę inne
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7314-choroby-i-szkodniki-cisow-cis-taxus?page=15#post_4
Dziura była głęboko. Z wierzchu nic nie było widać.


Mary, u mnie nie ma żadnych korytarzy ani dziur.Sprawdziłam dokładnie. no chyba ,że są tak głęboko ,że nie jestem w stanie do nich dotrzeć. Bielenie igieł się nie powiększa, może jednak to był jakiś patogen i opryskami i podlewaniem jakos zaradziłam. Obserwuje póki co
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 11:02, 16 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
malgol napisał(a)
Dziewczyny, jest temat do ogarnięcia.Która jest dobra z chemii?
Mam studnię głębinową a co się z tym wiąże wodę z duża zawartością żelaza brudzącym kostkę granitową .Dostałam preparat ,który super czyści wszelaki kamień z tej rdzy,ale jest 25% kwasem solnym. Scieżkę z kostki mam oczywiście pośród trawnika i boję się ,że jak spłuczę ten kwas z kostki po całym procesie czyszczenia to wypali trawnik.
Teraz pytanie: jaki roztwór kwasu solnego nie zaszkodzi trawnikowi tudzież innym roślinom? Może gdyby rozcieńczyć ten 25% -owy to nie zaszkodziłby a tez dałby efekt?


Hmmm, ryzykowne...
Spróbuj może sprawdzić jaki najsłabszy roztwór da radę tej rdzy. A potem może jak szybko spłuczesz baaaardzo dużą ilością wody to nie zdąży zaszkodzić trawie tylko spłynie w głębsze warstwy ziemi? Ale i tak ryzykowne... bo jak duża ilość wody z tym kwasem nie wsiąknie tylko Ci się szeroko rozleje to może być problem...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 13:28, 16 cze 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mrokasia, no wiec wypróbowałam ten kwas w najbezpieczniejszy chyba sposób ...u sąsiada To chyba najlepsza metoda na sprawdzenie czy nie zniszczy mojego trawnika A tak serio to sąsiad po wyczyszczeniu kostki bardzo solidnie lał wodą i kostke i okoliczna trawę i póki co(3 dni) trawa żyje! Chyba osiągnął stężenie, które trawie nie zaszkodziło.
Jak troszkę się ochłodzi spróbuje tez ja.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 08:02, 02 lip 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Co niektórzy zarzucają mi ,ze zaniedbuje watek wiec pokaże kilka fotek z weekendu.Wiem,ze dzisiaj czwartek...
szałwia...szału nie robi,ale przynajmniej w tym sezonie ja widać



____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Helen 08:05, 02 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Gosia, uwielbiam Twój ogród, jest śliczny i bardzo dopracowany
____________________
Helen - Hortensjowo
malgol 08:08, 02 lip 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860



stipa pożera lawendę,ale nie mam gdzie posadzić ani jednej ani drugiej więc musza się pogodzić
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 08:18, 02 lip 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 08:28, 02 lip 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10176
Bardzo lubię Twój leśny ogród. Podpatruję od wielu lat
Do tego, robisz piękne, artystyczne zdjęcia. Tej umiejętności bardzo zazdroszczę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies