Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 16:57, 23 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Przegapiłam zdjęcia z lotu ptaka
Ale ty masz tam miejsca na rośliny. Dosadzaj. Może paprocie? Pięknie by tam wyglądała onoklea wrażliwa
Może brunnery? Może jakiś zadarniacz, pachysandra? kopytnik? Tojeść rozesłana?
Cięłaś wiśnie? Ja o swoich w tym roku zapomniałam. Może jeszcze nie jest za późno.

Oj ,fajnie, że wpadłaśi jeszcze z radami ale ja już wokół misy nie mam gdzie sadzić bo wszędzie piach,suchy piach...Poza tym miedzy sosnami w lecie wisi hamak i łazi się wokół . To taki troche plac manewrowy dla ludzi i taczki, żeby nie stawiać jej na dluzej na trawniku.
Ale Jola, to z tego co posadziłam nie zrobi się gąszcz?! Sam??
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 16:59, 23 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Na dziś juz jest tak
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 17:03, 23 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mirkaka napisał(a)


Ale Ty masz boski ogród
A poprzednie zdjęcia z rodkami też cudne, nie musisz się powstrzymywać Bajka

A ta hakonka to chyba All gold bo Aureola ma paski


Dzięki za pochwaly cieszę się że ci się podoba A hakonki to albostriata. Paski ma odwrócone, inaczej niż u aureoli
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 09:54, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gąszcz sam się zrobi za jakiś czas ale nie wiem czy bardzo buszowato. Zależy co chcesz osiągnąć.
U mnie wszędzie piach. Usuwam go, wykopuję duże dołki, sypię ziemię, korę i obornik, mieszam z hydrożelem i sadzę. Może zatem jakiś jasny zadarniacz, po którym można czasem chodzić i zniesie to bez szemrania. Dużo tam masz słońca? Ja sadzę tojeść rozesłaną, dąbrówkę rozłogową, ułudkę czy dzwonki poszarskiego
Hakonkę musisz na początku mocno podlewać. Potem też trochę

Wiesz co, chyba mi tam brakuje jakiegoś większego i puszystego "cosia". A może parzydło leśne lub cimicifuga?
____________________
April April podbija las Mazowsze
malgol 20:05, 28 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Gąszcz sam się zrobi za jakiś czas ale nie wiem czy bardzo buszowato. Zależy co chcesz osiągnąć.
U mnie wszędzie piach. Usuwam go, wykopuję duże dołki, sypię ziemię, korę i obornik, mieszam z hydrożelem i sadzę. Może zatem jakiś jasny zadarniacz, po którym można czasem chodzić i zniesie to bez szemrania. Dużo tam masz słońca? Ja sadzę tojeść rozesłaną, dąbrówkę rozłogową, ułudkę czy dzwonki poszarskiego
Hakonkę musisz na początku mocno podlewać. Potem też trochę

Wiesz co, chyba mi tam brakuje jakiegoś większego i puszystego "cosia". A może parzydło leśne lub cimicifuga?


Liczyłam,że 2 hortki, Limlight i Bublegum spełnia rolę puszystego 'cosia". Ja nie chce zapełniać calego obszaru pod sosnami tylko narożnik przy schodach. Plan był żeby to była taka zielona wyspa w morzu ściółki z igiel ,ale tak na skraju tego morza tam gdzie nie chodzimy a jednocześnie dociera spryskiwacz. Może nie do końca to widać na zdjęciu i moje plany nie całkiem oczywiste dla ludzi
Ciebie to podziwiam z tymi wykopkami pod sosnami. Ja chyba już nie będę kopać się z koniem. Niech rośnie to co zaakceptuje warunki.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Zana 21:51, 28 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)
Zaczynam zgodnie z zaleceniami zbierać chrust...


Oplułam się i padłam

Hakonae boska Też bym przy tych sosnach coś podosadzała, ale to już Twoja decyzja
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 14:24, 29 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)


Oplułam się i padłam

Hakonae boska Też bym przy tych sosnach coś podosadzała, ale to już Twoja decyzja


No ja też bym podosadzała, a jakże ale zginie albo zadeptane albo od suszy. A wiem ,że nie zdyscyplinuję się tak zeby regularnie biegac wokól sosen z konewka i w końcu padnie na bank. Na razie ucywilizowałam ten mały skrawek pod 2 sosnami. Potem zobaczę. Może nie wytrzymam i wykopię te tony piachu ,ale już stara jestem i normalnie mi się nie chce
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:11, 30 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Babeczki, czy jest szansa żeby one bylinowe były i kwitły co roku??

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 14:20, 30 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
to naparstnica purpurowa, dwuletnia. Dasz jej się wysiać to zakwitnie w drugim roku. Nie usuwaj po przekwitnięciu. Będzie miała srylion nasion, które rozrzucisz gdzie ci przyjdzie ochota.
Bylinowe mają wąskie liście
____________________
April April podbija las Mazowsze
Zana 14:24, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
April super błyskawica już odpisała

Bardzo dobrze Cię rozumiem, że nie chce Ci się tego piachu pod sosnami kopać, mnie też już kopanie męczy, też stara jestem
Bluszcz zimozielony tam po ziemi puść. Może.

Oczywiście nie napisałam, że cudne masz te naparstnice Takie chciałabym mieć, a z tych jednorocznych mam różowe.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies