Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 14:25, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)
Moje ID na pewno by wyglądały lepiej gdyby nie były zadeptane przez psy. I one naprawdę dobrze te nogi wyższych roślin zasłaniają. Nie trzeba ich tak w czambuł potępiać .

A derenie też bym ciachnęła o połowę co najmniej. Skoro teraz słabo wyglądają, bo rzadkie i wyciągnięte to w sumie im bardzo nie zaszkodzi na urodzie a z pewnością pobudzi do wypuszczenia nowych pędów i w przyszłym roku będą wyglądały lepiej. Zwykle najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej .


Dobra, to ciacham dzisiaj na waszą odpowiedzialność
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:37, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
Hakonki nie przesadzaj ale dosadź jeszcze ze dwie kępki między hortensjami i między żółtymi żurawkami a hortensją. Niech to wszystko się przenika. Hakone cię lubi to szybko nabierze mocy. W innych miejscach masz ją bardzo ładną.
Kępa trawy zasłoniłaby sosny od dołu. Na tych ujęciach nie widać ile tam miejsca ale przy sośnie można nawet przy pniu sadzić. Chyba że akurat masz tam korzenie? Sprawdzałaś?

ps
Posadziłabym tam gdzie ta lampka. Ona solarna czy masz tam kabel?


No więc mam tam kabel, mam tam też korzenie a nie mam za to wody Czyli jakby nie spojrzec to d...a z tyłu jakby powiedzial jakiś klasyk.
Między hortensją a żółtymi żurawkami jest wbrew pozorom mało miejsca, teraz nie mam jak zmierzyć,ale jak hortensja urośnie( na co liczę mimo wszystko pod ta sosną ) to obawiam się ,że bedzie tłok. Za misą , tam gdzie lampka ,oprócz korzeni i kabla nie będzie wody bo spryskiwacze tak po brzegach tylko sięgaja . Ale sprawdze może gdzies upchne jeszcze jedną kępkę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 14:49, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Musisz zrobić taką fotkę, z góry, żeby rzut było widać. Ja bym jednak upychała, nawet małe kępki, one się rozrosną. Bardziej bym to wszystko utopiła w roślinach. Moje hakonki sadzone niemal w obrysie misy, fakt że moja misa jest wyższa. Może dodaj zatem tojeść rozesłaną albo kopytnika żeby było wrażenie gęstości. No i brak mi tam paproci.
____________________
April April podbija las Mazowsze
malgol 20:05, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No więc wygląda to tak



Jedna kępę hakobek wcisnę koło lampki. Co prawda odległość hortensji od misy to ok 50 cm ,ale poki co hakonka się zmieści. Najwyżej będę podkrzesywac Limligh.Trawka ma mniejsze korzenie to powinna dać radę miedzy korzeniami sosny. A jedna jest jeszcze w wersji mikro tam gdzie na fotce jest napisane ogrodowisko kilka źdźbeł mi się oddzieliło od dużej kępy,ale liczę że szybko urośnie.
Na paprocie to już chyba miejsca tu nie mam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Magara 00:29, 03 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
malgol napisał(a)
Aureola Ona chyba tez mnie lubi


Te misy "dla kota" to by mógł jakiś market do kociej karmy dawać w gratisie...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
malgol 12:57, 03 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Magara napisał(a)


Te misy "dla kota" to by mógł jakiś market do kociej karmy dawać w gratisie...


No to jest pomysł! dla takich 3 mis bo tyle mam zwierza to nawet zapas karmy na rok bym kupiła
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 15:15, 04 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zaczynam zgodnie z zaleceniami zbierać chrust...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 13:30, 14 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Przegapiłam zdjęcia z lotu ptaka
Ale ty masz tam miejsca na rośliny. Dosadzaj. Może paprocie? Pięknie by tam wyglądała onoklea wrażliwa
Może brunnery? Może jakiś zadarniacz, pachysandra? kopytnik? Tojeść rozesłana?
Cięłaś wiśnie? Ja o swoich w tym roku zapomniałam. Może jeszcze nie jest za późno.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 17:54, 14 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
malgol napisał(a)
Aureola Ona chyba tez mnie lubi



Nie wiem czy nie za daleko od misy posadziłam hakonke i hortki? Plan był taki,żeby przeglądały się w lustrze,ale tak to jest jak chce się coś odgapić od Aprilka Poprawić ? Jeszcze mogę...



Ale Ty masz boski ogród
A poprzednie zdjęcia z rodkami też cudne, nie musisz się powstrzymywać Bajka

A ta hakonka to chyba All gold bo Aureola ma paski
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:58, 14 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
malgol napisał(a)
Znacie sie na azaliach pontyjskich? Pieknie kwitna,ale maja badzo luzny pokrój .Obcięłam ubiegłej wiosny kilka gałązek tych co najbardziej bujnęły do góry,ale sytuacji mocno to nie zmieniło.Można drastyczniej ciachnąć?
taka to sytuacja...


Ja swojej nie cięłam i sama po latach się zagęściła.
A tak jak pisze Hania taki luz wygląda wspaniale na tle leśnej zieleni
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies