Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

ElzbietaFranka 12:13, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13896
malgol napisał(a)
No więc zaczynam straszyc dereniami Ivory Halo. Ten na pierwszym zdjęciu ma ok 170 a tylko kilka długich od ziemi gałęzi.
Te z drugiej fotki po prostu są rzadkie i nie chcą sie w kulkę rozrastać
s



Czego ty się boisz ciąć. Tnij teraz o połowę odbija będą gęste. To jest bardzo ładny dereń w słońcu wygląda pięknie. Kto tak co powiedział, że derenie się nie tnie. Owszem nie tnie się jak chcesz mieć drzewa a nie krzaki.
ZaraZ wstawię swoje to zobacz na moim wątku jakie bujne po cięciu.
Każdego roku wiosna tnę obowiązkowo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgol 13:29, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
ElzbietaFranka napisał(a)



Czego ty się boisz ciąć. Tnij teraz o połowę odbija będą gęste. To jest bardzo ładny dereń w słońcu wygląda pięknie. Kto tak co powiedział, że derenie się nie tnie. Owszem nie tnie się jak chcesz mieć drzewa a nie krzaki.
ZaraZ wstawię swoje to zobacz na moim wątku jakie bujne po cięciu.
Każdego roku wiosna tnę obowiązkowo.


No widzisz, jedni mówia tak a inni ,że Ivory Halo nie lubi jak sie go tnie. Specjalnie zrobiłam mu przerwę w cięciu w tym roku bo w ubiegłym cięłam a potem modliłam się ,żeby odbił. No nie mogę utrafić z tymi metodami pielęgnacyjnymi

Ale dzisiaj przytnę. Widziaałm Twoje...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:41, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale póki kwitnąNo nie mogłam się powstrzymać





____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Wiolka5_7 13:52, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
malgol napisał(a)


No widzisz, jedni mówia tak a inni ,że Ivory Halo nie lubi jak sie go tnie. Specjalnie zrobiłam mu przerwę w cięciu w tym roku bo w ubiegłym cięłam a potem modliłam się ,żeby odbił. No nie mogę utrafić z tymi metodami pielęgnacyjnymi

Ale dzisiaj przytnę. Widziaałm Twoje...


Tak IH nie lubią jak się je wczesna wiosną tnie ,bo bardzo długo się zbierają. Moje dopiero mają listki. Przytnij swoje tak jak dziewczyny radzą,odbiją i się zagęszczą, tylko może im się zejdzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:53, 02 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
malgol napisał(a)
Ale póki kwitnąNo nie mogłam się powstrzymać







Ale boskie widoczki ! uwielbiam takie mocne kolorki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
malgol 13:54, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Aureola Ona chyba tez mnie lubi



Nie wiem czy nie za daleko od misy posadziłam hakonke i hortki? Plan był taki,żeby przeglądały się w lustrze,ale tak to jest jak chce się coś odgapić od Aprilka Poprawić ? Jeszcze mogę...

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:55, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)


Ale boskie widoczki ! uwielbiam takie mocne kolorki


dzięki, ja też wiosną uwielbiam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:58, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wiolka5_7 napisał(a)


Tak IH nie lubią jak się je wczesna wiosną tnie ,bo bardzo długo się zbierają. Moje dopiero mają listki. Przytnij swoje tak jak dziewczyny radzą,odbiją i się zagęszczą, tylko może im się zejdzie


dziś idą pod nóż.Choć te przy pomarańczowej azalii chyba tylko troszkę z wysokości zetnę bo pasują mi na tym pietrez co azalia. Nie wiem co mnie podkusiło,żeby kupic pomarańczową... do niczego mi nie pasuje, jedynie te derenie jakoś sie z nią komponują
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 14:23, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Hakonki nie przesadzaj ale dosadź jeszcze ze dwie kępki między hortensjami i między żółtymi żurawkami a hortensją. Niech to wszystko się przenika. Hakone cię lubi to szybko nabierze mocy. W innych miejscach masz ją bardzo ładną.
Kępa trawy zasłoniłaby sosny od dołu. Na tych ujęciach nie widać ile tam miejsca ale przy sośnie można nawet przy pniu sadzić. Chyba że akurat masz tam korzenie? Sprawdzałaś?

ps
Posadziłabym tam gdzie ta lampka. Ona solarna czy masz tam kabel?
____________________
April April podbija las Mazowsze
malgol 14:23, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
JORDAN i otoczenie rodków cudne.
Czemu narzekasz, masz bardzo ładnie.
Carex ID zamieniłabym na jakiś delikatny np carex umbrosa Thinny Thin, albo montana Raureif. Są zwiewne, szybko ruszają i nie rozłażą się.

A dereń IH to na pewno on? Nie wygląda niestety
Czy on w ogóle ma czerwone pędy?


No ma czerwone pędy. Ale chyba jak jest zimno. Rzadko wtedy do niego zaglądam Zreszta wiesz, dla mnie to kwadratura koła... czerwone pędy to są młode pędy, żeby wyrosły młode trzeba przycinać stare a ja sie boje przycinać bo mnie nastraszyły dziewczyny,że on nie lubi. Masakra jakaś

Z carexami muszę się zapoznać bo zielonego pojęcia nie miałam ,że takie istnieją
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies