Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Gruszka_na_w... 14:15, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Luźny pokrój tych azalii pontyjskich w Twoim ogrodzie wydaje się być ich zaletą. Nie sprawiają wrażenia ciężkich. Wyglądają obłędnie. Pięknie masz!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
malgol 10:49, 31 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


O to to to! Mnie jakoś zaczyna wkurzać, że muszę przerabiać stare rabaty zamiast wreszcie zaznać trochę tej stagnacji. A muszę bo a to coś nie rośnie, a to coś wypadło a to sama coś wywaliłam (jak Ice Dance).


No powiem Ci Mrokasia,że zaczynam Cię rozumieć z tymi Ice Dance. Moje jeszcze nie zaczęły odrastac po cięciu i wyglądają okropnie! chyba wywalę. Nie wiem tylko co w zamian
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:55, 31 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Luźny pokrój tych azalii pontyjskich w Twoim ogrodzie wydaje się być ich zaletą. Nie sprawiają wrażenia ciężkich. Wyglądają obłędnie. Pięknie masz!


Hmm, mówisz? no może je tylko od góry skrócę ,żeby dać szansę pomarańczowej azalii zza pleców... Dzięki za to
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 10:57, 31 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
sylwia_slomczewska napisał(a)
Nie ma ogrodu, który by z roku na rok wyglądał tak samo, nawet jak sama nic nie zmieniasz Wszystko wokół się zmienia samoJa tam o stagnacji marzę by się móc cieszyć efektami, a nie stale od nowa odmulać Doceń co masz


W sumie racja, tylko ze ja lubię odmulać ,sadzić ale muszę zaczekać aż dotychczasowe zmiany okaża sie nietrafioneNa razie obseruję
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
mrokasia 11:10, 31 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
malgol napisał(a)


No powiem Ci Mrokasia,że zaczynam Cię rozumieć z tymi Ice Dance. Moje jeszcze nie zaczęły odrastac po cięciu i wyglądają okropnie! chyba wywalę. Nie wiem tylko co w zamian


Właśnie zabieram się za wywalanie z kolejnego kawałka . I nie żal mi wcale.
Co w zamian? W jednym miejscu posadziłam zupełnie co innego (w sensie, że nic trawkowego), w drugim jak wywalę to wsadzę hakonki Albostriaty albo Raureify a w trzecim wsadzę Raureify i dzwonki.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
malgol 11:15, 31 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A to wyniki obserwacji
Mój ulubiony zestaw wiosenny...Jordan w rodkach


Noski !!

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:23, 31 maj 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
mrokasia napisał(a)


Właśnie zabieram się za wywalanie z kolejnego kawałka . I nie żal ni wcale.
Co w zamian? W jednym miejscu posadziłam zupełnie co innego (w sensie, że nic trawkowego), w drugim jak wywalę to wsadzę hakonki Albostriaty albo Raureify a w trzecim wsadzę Raureify i dzwonki.

Kurcze, ja mam tam malo miejsca na hakonki. ID teraz rosną w nogach piwonii i róż. Fajnie było jesienią bo piwonii nie było i ID dobrze wypełniały rabatę.Jak je wywalę to rabata będzie ziała pustką Ale nic rozłożystego tam dać nie mogę, bo własnie dlatego że się tak rozłażą i włażą w kępy piwonii i róz chcę je usunąć. Może Variegaty by tam sie sprawdziły? Rosną w kępach a nogi piwonii i róż by zasloniły?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gruszka_na_w... 23:27, 31 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Molinie Variegata dobrze rosną w półcieniu. Wysokość mają zbliżoną do ID i absolutnie nie dają żadnych rozłogów.
Jordan+rodki= WOW
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:34, 31 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
malgol napisał(a)


No powiem Ci Mrokasia,że zaczynam Cię rozumieć z tymi Ice Dance. Moje jeszcze nie zaczęły odrastac po cięciu i wyglądają okropnie! chyba wywalę. Nie wiem tylko co w zamian

Ehhh... I do mnie czasem takie psie myśli przychodzą Może gdyby mieć dużo czasu i te ID pilnować, żeby nie była sadzonka na sadzonce to by łatwiej było je pielegnować???
Moje przycięte zgodnie z sugestiami Hani wyglądają jak wyglądały. Te, o których zapomniałam, nie przycięłam, wyglądają jeszcze gorzej.
Super to zielsko jest dla kogoś kto zakłada ogród i chce więcej i więcej. Później robi się problem.

A Jordanowi we wszystkim ładnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
malgol 08:39, 01 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Molinie Variegata dobrze rosną w półcieniu. Wysokość mają zbliżoną do ID i absolutnie nie dają żadnych rozłogów.
Jordan+rodki= WOW


Zaraz popatrze co to za cuda bo nie znam oczywiście Juz myslałam żeby podzielić swoje Edith Dusz..coś tam,ale chyba już za póżno?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies