Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

malgol 08:45, 01 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No więc zaczynam straszyc dereniami Ivory Halo. Ten na pierwszym zdjęciu ma ok 170 a tylko kilka długich od ziemi gałęzi.
Te z drugiej fotki po prostu są rzadkie i nie chcą sie w kulkę rozrastać
s
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Kawa 08:56, 01 cze 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no Gosia
stagnację też bym chciała
naprawdę już nie chciałabym przesadzać poszerzać itp

a jeszcze u mnie nie koniec niestety
rodki z klonem cudnie wyglądają
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 09:01, 01 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Magara napisał(a)

Ehhh... I do mnie czasem takie psie myśli przychodzą Może gdyby mieć dużo czasu i te ID pilnować, żeby nie była sadzonka na sadzonce to by łatwiej było je pielegnować???
Moje przycięte zgodnie z sugestiami Hani wyglądają jak wyglądały. Te, o których zapomniałam, nie przycięłam, wyglądają jeszcze gorzej.
Super to zielsko jest dla kogoś kto zakłada ogród i chce więcej i więcej. Później robi się problem.

A Jordanowi we wszystkim ładnie


No jak ja sie cieszyłam,ze sie tak rozrasta. Dopiero zwatpiłam jak zaczęły wrastać w piwonie i przerastac róże. Nawet przyciąć ich nie moge bo cos uszkodzę . Cierpliwie wyrywam wiosna ,ale powoli mam dość
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 09:03, 01 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Kawa napisał(a)
no Gosia
stagnację też bym chciała
naprawdę już nie chciałabym przesadzać poszerzać itp

a jeszcze u mnie nie koniec niestety
rodki z klonem cudnie wyglądają


tak ,tak , stagnacja ma swoje plusy Przyznaję
Rodki dziekują
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:04, 01 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Magara napisał(a)

Ehhh... I do mnie czasem takie psie myśli przychodzą Może gdyby mieć dużo czasu i te ID pilnować, żeby nie była sadzonka na sadzonce to by łatwiej było je pielegnować???
Moje przycięte zgodnie z sugestiami Hani wyglądają jak wyglądały. Te, o których zapomniałam, nie przycięłam, wyglądają jeszcze gorzej.
Super to zielsko jest dla kogoś kto zakłada ogród i chce więcej i więcej. Później robi się problem.

A Jordanowi we wszystkim ładnie


ID będą miały zadowalający kształt, jeśli się dwa razy w roku będzie usuwało odrosty. To dość trudna w pielęgnacji trawa, bo te odrosty mocno się ukorzeniają. Trzeba się mocno naszarpać.
Ona jest dobrym wyborem w miejsca, gdzie potrzebna jest zimozielona trawa. Najbardziej atrakcyjna jest w II części sezonu, zimą i na przedwiośniu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
malgol 11:13, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


ID będą miały zadowalający kształt, jeśli się dwa razy w roku będzie usuwało odrosty. To dość trudna w pielęgnacji trawa, bo te odrosty mocno się ukorzeniają. Trzeba się mocno naszarpać.
Ona jest dobrym wyborem w miejsca, gdzie potrzebna jest zimozielona trawa. Najbardziej atrakcyjna jest w II części sezonu, zimą i na przedwiośniu.


No i zgadzam się z Toba w całej rozciągłości Takie tez miała zadanie- zakrywać łyse nogi wysokich roślin albo pustą rabatę zimą. Spróbuję powalczyć z tymi odrostami w tym roku bo i tak tak na prędce w tym sezonie jej nie wywalę.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 11:14, 02 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A poradzi jakaś dobra dusza co mam robić z tymi moimi dereniami?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 11:19, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
JORDAN i otoczenie rodków cudne.
Czemu narzekasz, masz bardzo ładnie.
Carex ID zamieniłabym na jakiś delikatny np carex umbrosa Thinny Thin, albo montana Raureif. Są zwiewne, szybko ruszają i nie rozłażą się.

A dereń IH to na pewno on? Nie wygląda niestety
Czy on w ogóle ma czerwone pędy?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:21, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Ja bym przycięła o co najmniej połowę jednak.
Żeby nie oszpecić, o połowę części z liśćmi, tak na próbę
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:56, 02 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17945
Moje ID na pewno by wyglądały lepiej gdyby nie były zadeptane przez psy. I one naprawdę dobrze te nogi wyższych roślin zasłaniają. Nie trzeba ich tak w czambuł potępiać .

A derenie też bym ciachnęła o połowę co najmniej. Skoro teraz słabo wyglądają, bo rzadkie i wyciągnięte to w sumie im bardzo nie zaszkodzi na urodzie a z pewnością pobudzi do wypuszczenia nowych pędów i w przyszłym roku będą wyglądały lepiej. Zwykle najpierw musi być gorzej, żeby potem było lepiej .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies