Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród pod lasem

Zana 14:28, 30 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Moje bylinowe są wieloletnie, ale nie wiem jak długowieczne. Sieją się, trudno rozpoznać która świeża siewka, a która już starsza roślina. Nie tworzą u mnie dużych kęp, raczej kępeczki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malgol 14:37, 30 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)
to naparstnica purpurowa, dwuletnia. Dasz jej się wysiać to zakwitnie w drugim roku. Nie usuwaj po przekwitnięciu. Będzie miała srylion nasion, które rozrzucisz gdzie ci przyjdzie ochota.
Bylinowe mają wąskie liście


Ale z Ciebie Speedy Gonzales( jakkolwiek sie to pisze ) Nie zdążyłam odświeżyć strony a juz byłaś
Ja to mam obawy z tym sianiem bo u mnie nic nie chce się samo robic , nawet siać. Za wyjątkiem chwastów oczywiście Ale spróbuję rozrzucić . Może cos z tego będzie bo podobają mi się
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:39, 30 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)
April super błyskawica już odpisała

Bardzo dobrze Cię rozumiem, że nie chce Ci się tego piachu pod sosnami kopać, mnie też już kopanie męczy, też stara jestem
Bluszcz zimozielony tam po ziemi puść. Może.

Oczywiście nie napisałam, że cudne masz te naparstnice Takie chciałabym mieć, a z tych jednorocznych mam różowe.


mówiąc szczerze nie pamietam skąd te naparstnice. Wydawało mi sie ,że ze kilka lat temu sadziłam tam jakąś darowana siewkę. i to chyba ona! Nie wiedziałam ,że takie białe cudo urośnie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:41, 30 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Zana napisał(a)
Moje bylinowe są wieloletnie, ale nie wiem jak długowieczne. Sieją się, trudno rozpoznać która świeża siewka, a która już starsza roślina. Nie tworzą u mnie dużych kęp, raczej kępeczki.


Takie bylinowe to fajna sprawa. Te dwuletnie piękne ,ale dla mnie to zawsze zagadka czy za rok sie pojawią. Czy nie zje ich coś albo się zdematerializuja po prostu. Bylina to dla mnie pewność
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:45, 30 cze 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Jak Już jesteśmy przy naparstnicach to mam też i takie ta nahwieksza jest wyższa ode mnie. I chyba się jednak rozsiała bo tam nigdy nie sadziłam
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
sylwia_slomc... 14:52, 30 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81590
malgol napisał(a)
Zaczynam zgodnie z zaleceniami zbierać chrust...

Ja nawet zalecenia uprzedziłam bo od 8 lat na samej górze ogrodu taki chrust gromadzę, tylko u mnie wbrew zaleceniom dla jeży, gronostai i wszelakiego ptactwa i owadów. Mieszka to co chce, ale mieszkańców wbrew pozorom sporo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgol 13:24, 04 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dawno pogoda nie pozwoliła (albo lenistwo ) na fotki Teraz mam kilka bo zaczęła moja ulubiona tawułka

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:28, 04 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860



____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 13:30, 04 lip 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
w tym roku da czadu jak wszystkie rozkwitna

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Magara 00:40, 05 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6517
Ta Twoja ulubiona tawułka to vision in red, dobrze pamiętam?
Hortensji ogrodowych zazdroszczę - swoje spisałam na straty, kolejny rok tylko liście. U Ciebie jednak cieplejsze zimy i chyba mniejsze ryzyko przymrozków wiosennych, można szaleć z kolorem hortek
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies