Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

basia3012 13:12, 22 sty 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Anula, jestem pierwszy raz u Ciebie. Witam się więc bardzo serdecznie. Przeczytałam o chorobie Twoich jarząbów i wiśni Umbry. Przykre to bardzo. Ja mam kilka takich wiśni i zmartwiłam się. Jak można uniknąć zarażenia tą chorobą? Czy możesz coś doradzić? Jakaś profilaktyka?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kawa 13:29, 22 sty 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anuś
wszystkiego dobrego na Nowy rok!

szkoda drzew, nawet bardzo szkoda

zdróweczka ci życzę
wycieczka super!
kaktusy boskie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Zana 14:16, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A jak się teraz będzie nazywała była ruderowa?


No i to jest pytanie!
Na razie nie mam pomysłu. Może jakieś propozycje?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:18, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gardenarium napisał(a)
Ja akurat była "kaktusiara" więc darzę szczególnym sentymentem. I kolorowe grysy użyte fajnie.


A te grysy to akurat ich lokalny naturalny materiał czyli... lawa wulkaniczna. Mają jej pod dostatkiem. W ogóle skały wulkaniczne świetnie są wykorzystywane w lokalnej architekturze.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magara 14:23, 22 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Zana napisał(a)


No i to jest pytanie!
Na razie nie mam pomysłu. Może jakieś propozycje?


"poruderowa" ewentualnie "postruderowa" żeby było bardziej abstrakcyjnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Zana 14:23, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Też jestem ciekawa zmiany nazwy rabaty.

Myślę, że większość zmian, chociaż czasami się ich boimy, wychodzi jednak na plus. A na pewno każe nam mocno kombinować i zazwyczaj wymyślamy coś dużo lepszego niż było. Czego Ci bardzo, bardzo życzę.
No i czekam na foteczki. Jakoś ich teraz strasznie mało....

P. S. Taka "mądra/przemądrzała" jestem a nie umiem w kilku ważnych sprawach znaleźć dobrego rozwiązania. Tylko się kręcę w kółko


No zobaczymy jak to będzie wyglądało jak już się trochę zazieleni. No i ta mata na siatkę to będzie konieczność.
Foteczek mało bo nie ma co focić. No i prawie wcale zimową porą tam nie jeździmy. Wybieramy się w sobotę, żeby wyciąć chore drzewka, ale widzę kiepskie prognozy, ma być zimno. Pewnie migiem wrócimy do domu.

Co do kręcenia się w kółko - to całkiem tak jak ja. Czasami łatwiej u kogoś znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu niż u siebie.

Jak byś miała jakiś pomysł jak nazwać rabatę ruderową to czekam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:24, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
Sporo osób ją ma. Ja jestem jedną z posiadaczek Kwiat ładny. Jakby gwiazdki na i obok siebie ale całość leży na całego. Kwiat ciężki, łodyga wiotka. Już 3 sezony u mnie. Ale może tak jak Pink Anabelle dopiero po 5 latach będzie sztywna.


Kurcze, czego Ty nie masz w tych swoich zielonych zasobach. Jakoś jej u Ciebie nie kojarzę. Ale potwierdzasz moje obawy, raczej odpuszczę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:27, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara napisał(a)

Anula, czytam, czytam, w każdej przerwie na kawę, jestem w drugiej połowie maja 2017
a co do wątku, to ja z tych długodojrzewających Ewie-Andzie już pisałam, że założę wątek jak kupię pierwszą przemyślaną roślinę mam nadzieję, że to będzie w sezonie 2020, mniej się skupię na wszechobecnych kotach a bardziej na nasadzeniach
a póki co muszę zwiększyć spożycie kawy bo mnie info o braku rudery zaintrygowało, a to chyba news jest


Koty? Ja też taka trochę kociara, mam dwie sztuki na stanie w domu.
Co to znaczy "przemyślaną" roślinę? Jakoś tak tajemniczo to zabrzmiało. W każdym razie niech to będzie w tym 2020 roku.

"Postruderowa" mówisz? No biorę poważnie pod rozwagę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:30, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Monia81 napisał(a)
Anulka ależ miałaś cudny wypoczynek w pięknej scenerii, kaktusiki ładniutkie, aczkolwiek za nimi nie przepadam, i one za mną chyba też nie, niejednego uśmierciłam... czytam i oglądam, że ruderowa toż to już nie ruderowa... ale się u Ciebie podziało... buziakuję i pozdrawiam


Uśmiercić kaktusa - to trzeba mieć talent!. Ale nie jesteś sama. Absolutnie nie mam ręki do roślin domowych, wszystko mi po jakimś czasie pada (najczęściej przyczyna jest prozaiczna: po prostu zapominam o podlewaniu)

Podziało się, a i owszem. Ale mam nadzieję, że w tym sezonie będzie się działo już tylko pozytywnie czego i Tobie życzę
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:32, 22 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
BKosimkArt napisał(a)
To Dieter dla mnie


Dobra, super
Mam tylko nadzieję, że go już w ubiegłym roku komuś nie obiecałam.
Jak się nikt z roszczeniami nie zgłosi to obie sztuki są Twoje
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies