Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 19:26, 26 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Magara napisał(a)
to jako autorka ciągu dodam jeszcze jeden punkt po punkcie od Wiklasi:
jak dzieci lub wnuki zaniedbają albo przesadzą - wydziedziczyć,
jak kto obcy, niespokrewniony tego dokona - przekląć do szóstego pokolenia


No jakież tu instynkty wredowate się objawiają. Nie wiem tylko czy szóste pokolenie będzie miało szansę żyć na tej naszej planecie w obliczu nadchodzących zmian.

Awatarek widzę. No dobrze, dobrze, są postępy w kierunku założenia wątku
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:32, 26 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Z nowości melduję, że wczoraj eM wyciął wszystkie trzy moje śliczne jarząbki, chlip, chlip.
I wiśnię też, chlip, chlip.
Ostała się jeszcze magnolia, łapka z siekierką mu zadrżała.
A ja siedzę w domu, coś mi się zrobiło od wewnętrznej strony powieki pod okiem, spuchnięta jestem jak po "prawym sierpowym". Porządków trochę papierowych zrobiłam czego nienawidzę, oj jak ja tego nienawidzę!. Ale przejaśniało na półce.

No i co najważniejsze opracowałam co nieco plan na rabatkę w tzw. dole kompostowym pod małym domkiem. I narysowałam zarys trawiastej słonecznej, ale to się pewnie jeszcze wiele razy zmieni.
Jedno jest pewne: zakupy wiosenne muszę zacząć od kulek cisowych.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 19:33, 26 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Anulku! Wiesz, właśnie natchnęłam się Twoimi rzeźbami wiatrowymi i postanowiłam kupić sobie na urodziny taką właśnie

Och, jak żałuję Twoich jarząbków Zwłaszcza teraz, kiedy je mam i wiem, jakie są piękne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 19:34, 26 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziewczyny doświadczone ze stipą, powiedzcie proszę w jakich odległościach trzeba ją
sadzić aby uzyskać łan/rzekę długości ok. 7 metrów? Rząd pojedynczy czy lepiej będzie wyglądał rząd podwójny na mijankę?
Ile zajmuje miejsca jako dorosła w szerokości/obwodzie?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:35, 26 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)
Cześć, Anulku! Wiesz, właśnie natchnęłam się Twoimi rzeźbami wiatrowymi i postanowiłam kupić sobie na urodziny taką właśnie

Och, jak żałuję Twoich jarząbków Zwłaszcza teraz, kiedy je mam i wiem, jakie są piękne


Uważam, że to bardzo piękny prezent urodzinowy I w lepszym gatunku niż przyczepka obornika.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 19:37, 26 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jeśli idzie o stipę, posadziłabym w 2 rzędach na mijankę. Odległość 40-50 cm. Tylko nie dawaj jej za dużo dobroci, bo się położy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 19:40, 26 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asiu, dzięki. Tak myślałam, że co 50 cm. Zastanawiam się tylko czy po trzech latach nie będzie jej za ciasno. Nie mam zamiaru dawać jej specjalnych dobroci. Ale też nie dam rady zostawić dla niej miejsca całkiem pozbawionego tychże.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 19:51, 26 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu ja co prawda jeszcze stipy mam młode ale dziewczyny pisały, że trzy, czteroletnie stipy już tak pięknie nie wyglądają więc najlepiej wymienić je na młodsze egzemplarze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 19:56, 26 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dla mojej stipy będzie to trzeci sezon, więc się jej przyjrzę dokładnie i zdam (foto)relację
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Mary 19:58, 26 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Po trzech latach to już ta stipa sama sobie zdecyduje, gdzie będzie rosła, a tej posadzonej pewnie już nie będzie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies