Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

inka74 20:00, 27 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie się sieje na owalnej na gołej ziemi i w pełnym słońcu. Całe mnóstwo drobiazgu. W sumie mi nie przeszkadza. A w półcieniu pod borówkami - nic a nic.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 22:47, 27 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Zana napisał(a)

Ha, ha, ha To ile Pani zamawia?


Ile dadzą tyle wezmę, ja z tych "glinianych"

edit: a co do stipy to moja wygląda na posadzoną co 35-40 cm, no i czytając co Dziewczyny piszą to faktycznie to jednak było za blisko - ale biorąc pod uwagę, że jeśli chodzi o nasadzenia moje drugie imię powinno brzmieć "pomyłka" - to nie jestem zaskoczona
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Poppy 13:17, 28 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anula, nie wierze, ruderowej ni ma Chcialam pogratulowac, a tu czytam, ze nie jestes pewna, czy sie cieszysz.
Z przechrzczeniem rabaty poczekaj, jestem jakos dziwnie pewna, ze sasiad podsunie nowa nazwe, i mam nadzieje, ze to bedzie cos fajnego, bo raczej malo kto zamienia siekierke na kijek A na razie niech rosliny korzystaja ze swiatla

Troche we mnie cos peklo, przyznaje, jak doczytalam, ze roze wydajesz, dawalas nadzieje, ze moze moje w cieniu tez dadza.
I tak to ;D

Szkoda wycietych drzewek, myslisz juz o czyms nowym, w zamian?

Co do stipy, to na moich miejskich obsadzeniach rosna tak co ok 50cm. Tyle ze jakos tak nie rozkladaja sie za bardzo, po zimie stoja na bacznosc niemalze, no ale maja duzo slonca.
moje z nowocienistej rabaty wylatuja, po zmianie warunkow zbrzydly i w ogole, a jedna wygnila.
I nie tylko stipy zbrzydly, i teraz musze szukac nowych traw do cienia, ktore przezyja ew wieksze naslonecznienie przez miesiac/dwa podczas lata. Stipa w polcieniu na glinie moim zdaniem dobrze wyglada tylko jak jest mloda,czyli przez rok, dwa, no ale Ty masz inne warunki glebowe, plus polcien, wiec powinno byc lepiej.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
anna_t 09:08, 29 sty 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zana napisał(a)
No nieeee, jak to wymieniać po trzech latach. Siedem metrów.
Nie pocieszacie koleżanki.

Anulka ja mam stipe od 4 lat, od początku ogrodu z czasów gdy jeszcze wysiewy mi się chciało robić i nic z nią nie robie oprócz cięcia i rosnie jak szalona.
i rozmanaża się jak szalona
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
malgol 13:08, 29 sty 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Pozwolę sobie wtrącić się do rozmowy o stipie po 3 miesiącach zimowaniaNo więc szczęściary te, u których się siejeU mnie sieje się tylko w fugach na schodkach do domu ,ale w ogrodzie nie chce. I myślę,że jest to sprawa ogólnego ocienienia ogrodu więc Anula u Ciebie tez może być podobnie.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
KasiaBawaria 08:22, 30 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje stipy rosna i zimuja dobrze tylko na slonecznym tarasie, gdzie woda splywa, na wzniesieniu. Stanowisko poludniowe. W innych miejscach brzydnie.
____________________
Zapraszam na kawe
Dominika11 09:38, 30 sty 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u mnie też sie stipa sieje na potege i mam nadzieję, że dzieki tem,u, ze zima jest jaka jest to przezimuje bez wiekszego problemu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Magara 23:22, 30 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6696
Anula, melduję, że właśnie jestem na bieżąco
Trochę mnie to kosztowało - w wymiarze finansowym tylko kara, którą przyjdzie mi zapłacić w bibliotece bo nie zdążyłam skończyć czytać dwóch książek w terminie, w wymiarze życiowym - parę godzin snu mniej, w domowym - giga bajzel do nadrobienia, że o tzw. robocie nie wspomnę - no ale było warto
Wciągnął mnie Twój wątek straszliwie, jak dobry skandynawski kryminał, strasznie byłam ciekawa co będzie w kolejnej odsłonie i kolejnym sezonie, jak to się zakończy, co jak się rozrośnie no i co z tą słynną ruderą, która zniknęła niedługo przed moim "wkroczeniem" do Ciebie Pozornie powyższe porównanie trochę od czapy, ale w sumie kilka aspektów dobrego kryminału Twój wątek (i ogród) spełnił - np. nagłe zniknięcie rudery pod jakiś paragraf dałoby się zapewne podciągnąć A tak na marginesie to jak Ci rudery baaardzo brakuje to może poszperaj a okaże się, że rozbiórka była nielegalna
O zdjęciach Twoich nic pisać nie będę bo ileż można Cię wychwalać, skoro to nie Twoja zasługa a "drzew i światła" Ale że poza "okiem" do zdjęć masz i "rękę" do kompozycji roślinnych - no to muszę pamiętać, żeby często do Ciebie zaglądać i zwyczajnie zgapiać
Dla mnie osobiście Twoje nasadzenia są wielką inspiracją, to co zobaczyłam wiele mi dało do myślenia, notatki porobione, teraz mam czas na trawienie

A i jeszcze jedno mi tak przyszło do głowy na sam koniec wynurzeń - wątki warto czytać od początku do końca, nawet jak są duuuuże Pismo obrazkowe to jedno ale lektura całego wątku pozwala lepiej "poznać" właściciela ogrodu, porad wszelakich zawsze jest od Dziewczyn cała masa, no i może się czasem czytelnik dowiedzieć, że są ogrody takich bezwątkowców jak April czy Kwartecika, o których by się nie dowiedział lecąc tylko po łepkach po zdjęciach

No to się rozpisałam - więc teraz powstań, wychodzić
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
MartaCho 08:36, 31 sty 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2179
Hej!
Muszę przyznać, że ja tak samo zaczynałam od czytania wątków od początku do końca. Niestety w większości trafiałam na takie już niestety "nieczynne" jak na przykład ogród Sylwii. Cieszę się więc niezmiernie, że i tutaj wreszcie trafiłam. I potwierdzam- czytanie wątków od początku do końca potrafi wciągnąć
Na marginesie muszę przyznać, nie wiem, czy wszyscy tak mają, że skupiałam się czytając głównie na nasadzeniach, połączeniach roślin, kombinacjach, odstępach itd. Teraz zauważam też informacje o nawożeniu, pielęgnacji i przygotowaniu gleby... Jesteście więc inspiracją i nieocenioną kopalnią wiedzy!
Wszystko przed nami!
Byle do wiosny!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Brzozowadzie... 10:53, 31 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Anulka!! Wpadłam z wizytą, bo mnie trzęsie od tej burej pogody
Żal jarząbków, żal!
Koniecznie się czymś musisz pocieszyć
Stipa z moich obserwacji musi mieć pełne słońce, żeby się nie pokładać.
Buźka!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies