Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 19:39, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
agata19762 napisał(a)
Aniu bardzo lubię do Ciebie zaglądać fajny klimacik masz w swoim ogrodzie.
Będę podglądać kolejne prace. Magnolii szkoda ale czas biegnie dalej.
pozdrówka zostawiam


Agatko, jak zawsze miło Cię widzieć po przerwie. Cieszę się, że zawsze do mnie zaglądasz. Magnolii szkoda, bo to taka pamiątkowa. No straciła już wiele na wyglądzie, ale zawsze żal...


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:49, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kilka migawek z hostowej



Kupilam kiedyś zafascynowana pięknym pniem i łuszczącą się korą wiśnię Prunus serrula. Miałam na nią plan, ale koncepcja po drodze uległa zmianie (jak to często u nas z koncepcjami bywa). Biedna wiśnia dwa lata siedziała w donicy wetknięta na rabatę anabelkową, co mnie mocno irytowało, ale nijak nie mogłam jej wymyślić miejsca. Ponieważ tam posadziłam magnolię, wiśnie wykopałam i wkopałam tu:



Trochę wypełniła to miejsce. Liście ma oklapnięte, bo tydzień leżała tam ledwo przysypana ziemią. Z pewnością się zregeneruje.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:50, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:57, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Rzadko u mnie jest coś edukacyjnego. Ale pokażę jak wyglądają siewki szałwii Caradonna. Ku przestrodze, żeby się nie cieszyć, że się wysiała. Caradonna nie powtarza cech.

Tu Caradonna ze swoimi ślicznymi fioletowymi łodyżkami



A tu siewka:



Razem - z lewej "oryginał", po prawej podróby. Kępy są bardzo ładne, duże i oczywiście będą ładnie kwitły, ale to nie są prawdziwe Caradonny. Tak więc jeżeli chcemy mieć oryginalne Caradonny to mnożymy tylko przez podział albo kupujemy nowe


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiolka5_7 20:26, 31 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Dzięki Tobie Aniu podzieliłam orginalne Caradonny a siewki poszły na kompost... uwielbiam te ciemne łodygi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosiek33 20:30, 31 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zana napisał(a)




Pozwolisz że zacytuję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 20:30, 31 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Faktycznie lepiej podzielić zwłaszcza że zazwyczaj jest co bo spore z nich kępy rosną i szybko.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
galgAsia 20:34, 31 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ooo, moja ulubiona hostowa
No i jak tu nie maupować, kiedy takie zdjęcia pokazujesz
Pamiętam, że kiedyś pokazywałaś łopatologicznie, jakie hosty tam posadziłaś, muszę poszukać tego postu. A Twoje tiarelki pokażę moim, niech biorą przykład ze starszych koleżanek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 20:45, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiolka5_7 napisał(a)
Dzięki Tobie Aniu podzieliłam orginalne Caradonny a siewki poszły na kompost... uwielbiam te ciemne łodygi


Pamiętam naszą rozmowę odnośnie tej kwestii
Trochę mi szkoda tych dorodnych kęp podróbek, zastanawiam się gdzie im znaleźć miejsce


Gosiek33 napisał(a)


Pozwolisz że zacytuję


Oczywiście, że pozwolę, tyle że nie wiem co zacytowano

Nowa12 napisał(a)
Faktycznie lepiej podzielić zwłaszcza że zazwyczaj jest co bo spore z nich kępy rosną i szybko.


Albo dzielić, albo kupić
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:46, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
galgAsia napisał(a)
Ooo, moja ulubiona hostowa
No i jak tu nie maupować, kiedy takie zdjęcia pokazujesz
Pamiętam, że kiedyś pokazywałaś łopatologicznie, jakie hosty tam posadziłaś, muszę poszukać tego postu. A Twoje tiarelki pokażę moim, niech biorą przykład ze starszych koleżanek


Pani mówi, Pani ma. Na szczęście eM nie wywalił z pulpitu.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies