Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 21:41, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
malgol napisał(a)
Piekne foty Jordanowa -czad! Tawułki przepięknie wygladaja z Jordanem i rodkami.Pocieszam,że mam podobne połaczenie i nawet tawułki różowiutkie


Tawułki trafiły tam przez przypadek, trzeba było je "na chwilę" gdzieś przesadzić, ale podobają mi się na tej rabacie i tam zostaną.

A jak się mają Twoje sporobolusy? Moje ładnie się "wieszają", ale trochę środki niektórym łyse się zrobiły. Szałwię powinnam ściąć, ale tak mi się nie chciało w ten upał.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:46, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
W ogóle mega klimacik stworzylas, róże zatopione w zieleni- bardzo mi się podoba wszystko czekam na foto z donica


Ciurkadełko na solar teoretycznie fajna sprawa, ale jak już napisałam bateria musi być non stop na słońcu. Donicę zaraz wstawię, ale na razie to jeszcze nie wygląda oszałamiająco

A taka zajawka z pozycji leżaka:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:51, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
to zdjęcie mnie urzekło. Muszę je pokazać mojej HK bo nie ma kwiatków, ani jednego. Ty jak foty zapodasz to szczęka opada. Ciurkadełko nie takie złe - przynajmniej na twoich zdjęciach, wiesz, że można je przerobić na normalne zasilanie


Wiesz, ja mam trzy krzaczki Heidi, więc nie ma przeproś, coś musi kwitnąć. Foty to foty, dobry aparat, dobre światło, kadrowanie i jakoś tak wychodzi.
Tym zasilaniem to mnie zaintrygowałaś. Muszę eMa pomęczyć. A to może trzeba po prostu pompkę wymienić na taką podłączaną pod normalne zasilanie?

Liatry jeszcze raz, lubię te ich zielone świece zanim się rozwiną:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 21:57, 19 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kusisz tą Ventilo...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 22:01, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Makao_J napisał(a)
Przyglądam się uważnie tym Twoim różom i próbuję wypatrzeć ich towarzystwo. Masz posadzone z nimi przywrotniki i jarzmanki, tak? Coś jeszcze?

Będę przerabiać swoją różankę bo coś pusto mają. Wypełniaczy brak

Ale te Twoje przywrotniki to wysokie są. Moje niższe. Chyba że z czasem im to przyjdzie bo pierwszy rok mam.

Ciurkadełko bardzo fajne. W dodatku na słońce. Super sprawa.


Przede wszystkim są przywrotniki i jarzmianki. Są jeszcze jeżówki Vintage Wine, to na czas kiedy róże mają przestój w kwitnieniu. Na brzegu są kulki tujki Mirjam. Pomiędzy dwiema kulkami jest szpalerek trawy Carex Montana. No i w środku były niskie miskanty Adagio, ale padły (zdjęcia wyżej). Przywrotniki z kwiatami mają jakieś 50 cm. W przyszłym roku na pewno Ci bujną, moje są z ubiegłorocznego wiosennego dzielenia i też były w zeszłym roku dużo mniejsze. To bezproblemowa roślina i na dodatek się wysiewa.
Są jeszcze dwie liatry fioletowe i przy Pashminie hakone All Gold, którą po prostu trzeba było gdzieś wsadzić a tam po prostu było miejsce no i tak sobie tam została. A, jeszcze rośnie z brzegu przy tarasie hortensja a pod nią bordowe żurawki. Widać na fotce wyżej, dla Asi wstawiłam.


Przywrotniki bardzo lubię, ta chmura jaką tworzą z żółtych kwiatków jest urocza.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:07, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kawa napisał(a)

cudne foty
tawułki i różanka wow
bardzo i się twoja różanka podoba
a Heidi Klum chyba nie jest bardzo niska?
miałam jarzmianki w rózach ale i jarzmianki i róże pożarła kocimiętka..


U mnie Heidi drugi rok ma ok. 60 cm, wydaje mi się, że jest troszkę wyższa niż w ubiegłym roku. Teoretycznie to niska róża.

A tutaj ten najwyższy to Old Port, jakoś mnie nie zachwyca. Mam dwa krzaczki i obydwa jakieś nie ten teges. Może się w przyszłym roku rozkręci. Niższa liliowa to Lavender Ice.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:13, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
la_estrellita napisał(a)


Ja się bronię rękami i nogami przed różami. Miałam ich nie chcieć a Ty mi takie cuda pokazujesz .


Ba...! Ja też się broniłam rękami, nogami i zarzekałam się, że czego jak czego, ale róż to u mnie nie będzie. No i niestety przez Ogrodowisko wpadłam. Naogląda się człowiek takich cudnych panien no to nie ma rady, w końcu się złamie!

Jeszcze raz, ale już ostatni, obiecuję.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:14, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
Kusisz tą Ventilo...


Hahahahaha..... A wiesz jak mnie Twoje niektóre kuszą. Ale na razie jestem twarda.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 22:15, 19 cze 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Sliczne roze, sliczne fotki i widoki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 22:43, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No dobra, no to na tapetę ławka z (na razie) jedną donicą. Upał był niemiłosierny, nic nie chciało mi się robić, no ale przecież nie można ciągle leżeć na nieszczęsnym leżaku. No to się zawzięłam i zatargałam (sama!) jedną donicę pod świerka. Tzn. przetransportowałam na taczce, ale władowanie i wyładowanie nie było łatwe. Ciężka bestyjka.

Wstawiam fotki, ale szału nie ma. Druga stanie z drugiej strony, jak zakopię dół przed ławką.



I troszkę dalsza perspektywa:



Musicie uruchomić wyobraźnię i zwizualizować sobie zielone tło pod płotem (kiedyś!) a w donicach hortensje.
Przed ławką ułożyłam trochę płaskich kamieni. Chcę posadzić bluszcz, żeby rozplenił się na placyku i pomiędzy kamieniami. Taka zielona plama bluszczu wokół świerka, pod którym w bliskim sąsiedztwie nie ma szans nic urosnąć.

Mam jeszcze dwie szare donice, chcę w nie posadzić hosty. No i tak: te duże miały być za ławką, ale żeście mnie okrzyczały, że absolutnie nie, że mają być widoczne. Dostawiłam taką szarą, nawet wstawiłam do niej hostę wegetującą na razie w czarnej plastikowej doniczce. Nie pasuje chyba, co?
Pole manewru z przesuwaniem jest trochę ograniczone przez wystające świerkowe korzenie, trudno ustawić tak, żeby stały prosto.



Tutaj dużą przesunęłam do tyłu a szara stoi przed nią. Ostrokrzewy widoczne przy dużej donicy do wywalenia, źle zniosły jesienne przesadzanie i teraz bardziej straszą niż zdobią. Zastanawiam się na co je wymienić? Może powtórzę kulki Miriaj i dodam hakone? Byłoby wtedy coś zimozielonego.


Ale od przodu wygląda to tak, nie bardzo mi się takie ustawienie widzi. Ławkę przesunę jeszcze w lewo, wtedy tę małaą też trochę w lewo i może będzie lepiej.

Co myślicie?


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies